Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 2019

Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 2019

Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 78 08.03.2019, 12:32

Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATV'ler için römorklar nelerdir?

Kar araci - kışın en iyi ulaşım. Bu, karla kaplı bir yolda yalnızca güvenli değil aynı zamanda keyifli bir yolculuk yapan türünün eşsiz bir otomobilidir. Bu tür ekipmanlarda balık tutmaya, avlamaya ya da sadece yürüyüşe çıkabilirsiniz. Ancak operasyon yerine, özel ekipman yardımı ile ulaşım gerçekleştirilmektedir. Bir kar arabası için neden bir römorka ihtiyacımız olduğunu ve nasıl seçileceğini görelim.

kar arabası

Genel bilgi

Kar motosikleti uzun ve güvenilir bir şekilde hizmet etti.garajda saklanmalıdır. Orada ıslanmayacak ve negatif bir sıcaklığa sahip olacak. İkinci faktör kritik bir şey olmamasına rağmen. Bu nedenle, çoğu durumda, kar motosikletinin bir römork yardımıyla varış yerine teslim edilmesi gerekmektedir. Burada uzmanlardan yardım isteyebilir veya özel bir fragman satın alarak sorunu kendiniz çözebilirsiniz. Her zamanki kompakt aracın uymadığı için "özel" kelimesinin gereksiz olmadığını belirtmek gerekir. Bunun nedeni, kar motosikletinin sadece çizilmemesi değil, aynı zamanda kısmen parçalanmasıdır. Satın alma ucuz olmayacak, ancak yakında yardıma ihtiyacınız olacak, özellikle de yardıma ihtiyacınız olmayacak ve nereye ve ne zaman gideceğinize karar verebileceksiniz. Bir kar motosikleti için bir römorku nasıl seçeceğimize daha yakından bakalım.

Farkı hisset

Öncelikle ana hakkında söylemek istiyorumher zamanki bir kar araci için fark römork. Her şeyden önce, bu boyutla ilgili. Geleneksel bir römorkta, makine için genellikle yeterli alan yoktur. Sonuç olarak, duvarlara sürtünür, bu da boya işlerinde bozulmaya yol açar ve zamanla bu alanlarda korozyon ortaya çıkar. Özel römorklar birkaç tipte gelir - bir veya daha fazla kar motosikleti için. İlk seçenek yaklaşık 3.5 ve 1.5 m genişliğinde, ikinci - aynı uzunlukta, ancak iki metrelik bir genişliğe sahiptir. Ekipmanı güvenilir bir şekilde sabitleyebilecek en az küçük bir stok olmalıdır.

Klasikden farklı olarak, bu fragmanarttırır. Dayanıklı bir tahta ve bağlantı elemanları vardır. Ayrıca merdivenin arka kısmını monte etmek mümkündür. Bu, geleneksel bir treylerde yapılamayacak ekipmanı hızla yükleyip boşaltacaktır. Yerde bantları tutan halkalar var. Doğru şekilde sabitlenen kar araci tek bir yerde duracaktir.kar arabası için araba römork

Kar motosikletleri ve ATV'ler için römorklar nelerdir?

Bir acemi bile açık olduğunu tahmin edebilirve kapalı römorklar. Bu şekilde ayırt edilirler. Ve sonra tamamen meşru bir soru var: ne tür bir tercih? Burada bir kerede birkaç faktör tarafından yönlendirilmek gerekiyor. İlk olarak, bu, ünitenin çalışacağı mesafe ve sıcaklığın aralığıdır. Cihaz uzun süre ıslak kar ya da yağmura maruz kalacaksa, bu durum operasyonel özellikleri olumsuz etkileyecektir, bu yüzden kapalı bir römork seçmek daha iyidir. Mesafe küçükse, en basit açık varyasyon yapılacaktır. Maliyete gelince, o zaman kapalı bir aracın sıradan bir treylere kıyasla çok daha pahalıya mal olacağını anlamanız gerekir. Aynı zamanda üreticiye çok fazla bağlıdır: ne kadar çok bilinirse, fiyat o kadar yüksektir. Aynı durum treylerin donanımı için de geçerlidir. Ne kadar iyi olursa, satın alma için daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir.

Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi

Zaten nihai maliyetin olduğunu anladıkçeşitli parametrelere bağlıdır. Ana treyler türü. Ayrıca, yapı kalitesi ve imalat şirketi gibi özellikler de rol oynamaktadır. On yıl önce özel römorklar az ise, bugün her şey cüzdanınızın büyüklüğüne bağlıdır. Çoğu durumda, 10 ila 70 bin rubleye mal olan ekipmanı bulabilirsiniz.kar motosikleti fiyatları için römorklar

Açık römork yaklaşık 20 bin mal olacakruble. Bütün bunlar için, büyük olasılıkla, kullanışlı olacak çadırın maliyetini ekleyin. Kapalı olanlar yaklaşık 40 binden daha pahalıya mal oluyor. Pahalı ekipmanı tüm dış faktörlerden koruyabilecek en iyi seçenek, size 70 binden az olmayacaktır. Her durumda, değerlendirdiğimiz fiyatlar olan kar motosikletleri için römorklar farklıdır, dolayısıyla ortalama bir şey seçmek mantıklı olabilir.

Snowmobile için kullanılan römork

Birçoğu neden satın alamıyorRömork kullanılır. Prensip olarak, ilk bakışta göründüğü gibi kesin olmayan her şey yoktur. Bazı diğer ekipmanlarda, örneğin, bir buzdolabı varsa, kullanılmış ekipmanı almanın bir anlamı yoktur, daha sonra römork satın alınabilir. Elbette, herhangi bir garanti alamazsınız ve satın alma işleminden sonra gerçekleşen her şey vicdanınız üzerinde olacaktır.kar motosikletleri ve ATV'ler için römorklar Her durumda, dikkat etmek mantıklıdır.vücut korozyonu. İşlem ileri bir aşamada ise, bu seçenekten kaçınılmalıdır. Aynı şey, sabitleme bantlarının ve halkalarının güvenilirliği için de geçerlidir. Herhangi bir kusur istenmeyen sonuçlara yol açabilir, bunu unutmayın. Eğer, bütün olarak, römork iyi görünüyor ve güven verir ve operasyon süresi düşük ise, o zaman satın alınabilir. Böyle bir satın alma daha az% 20-30'a mal olacak.

Römork Rüya

Aslında, satın alındığı anda, hepsi aşağı geliyor,ekipmanın belirli teknik özellikleri karşılaması gerekir. Bu hem ev aletleri hem de herhangi bir makine için geçerlidir. Kar motosikletlerine yönelik römorklarda, aşağıdaki şartlar yerine getirilmektedir:

 • Gerekli büyüklükteki platformların varlığı;
 • sabitleme için platformun zemininde ve yanlarında güçlü halkalar;
 • iskele;
 • güçlendirilmiş yapı.kar arabası treyler resimleri

İnan bana, tüm bunlar senin karavanda olmalı ve sadece o zaman yapılan seçimi pişman olmayacaksın. Tabii ki, kendi kar aracınıza aldırmazsanız, çok fazla paraya mal olur.

Teknik özellikleri hakkında

Hafif bir römork seçmek için mağazaya gelirsenizBir kar motosikleti için, bu makalede görebileceğiniz bir fotoğraf, hemen bazı önemli parametrelere dikkat etmelisiniz. Eğer bir hafif kar motosikleti taşımayı planlıyorsanız, o zaman bu tür bir özellik olarak gücü geri çekebilirsiniz. Fakat aynı treylerde aynı anda iki araba taşıyacaksanız bunu yapamazsınız. Teknik pasaportu kontrol edin veya bir uzmana danışın. Römorkun dayanabileceği maksimum ağırlığı öğrendikten sonra kararınızı verin. Ayrıca, en azından küçük bir stoğa ihtiyaç olacaktır.

kar motosikleti için ev tipi römorklar

Aynı yerler için de geçerlidir: Kar motosikletleri arasındaki mesafenin en az 10-15 cm olması istenir Bir vuruş veya şok, yüzeye zarar verebilir veya herhangi bir parçanın arızalanmasına yol açabilir. Ayrıca merdivenin, aynı zamanda, treylerin arka paneli olarak hizmet verdiği için koruyucu bir işlev de gerçekleştirdiğini unutmayın. Tüm bu ayrıntılara dikkat ederseniz, başarılı bir satın alım yapın.

Birkaç önemli detay

Ayrı ayrı, birkaç kelimeyle ilgili söylenmesi gerekiyor.Çizgiler ve halkaların kalitesi. Bazı modeller, özellikle çirkin bir fiyatı olan Çinliler, aynı yapı kalitesine sahiptir. Böylece, bu tür ekipmanlar bağlantı elemanları için son derece güvenilmez halkalar ile donatılmış olabilir. Düşük kaliteli alaşımlı plastikten yapılabilirler. Demir ise, yakında korozyona yol açacak galvanize olmaz. Hatların kendileri için olduğu gibi, bu konuşmalar için ayrı bir konudur. Kar motosikletinin çalışma yerine giden yol her zaman çok uzaktır. Çoğunlukla çukurlara, sonra da göğüslere gitmelisin. Bu büyük ölçüde römorku sallayabilir. Yanlış şekilde sabitlenmiş veya basit bir şekilde standart dışı hatlar yırtılacak ve kar araci devreden çıkacaktır. Hasar pahalıya mal olacak. Tüm bu kar motosikletleri için kendi kendine yapılan römorklar kötü bir fikir olduğu gerçeği söyleniyor. Harcayacağınız daha iyidir - ve memnun kalacaksınız. Bazen yerli ürünlere tercih verebilirsiniz. Çok iyi bir seçenek, bir kar aracı MZSA için bir römork olarak düşünülebilir. Şu anda, onların fiyat 30 ila 170 bin ruble arasında değişmektedir.


Sonuç

Eğer hala ev yapımı yapmaya karar verirsenizrömork, daha sonra dikkatli bir şekilde hazırlayın. Vücudu yapacağınız iyi bir kaynak makinesi bulun. Öncelikle, bir kar motosikleti için bir römork çizmeniz gerekir. Ayrıca çok farklı bir araca ve çok daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Tabii ki, yaklaşık yarısı daha ucuz olacak, ama böyle bir fikrin mantıklı olup olmadığını söylemek zor.Bir kar arabası için çizim römork

Bu yüzden bizi ilgilendiren konuyu sıraladık. Artık sadece ne tür römorkların olduğunu değil, aynı zamanda bunları satın alırken neleri arayacağınızı da biliyorsunuz. Her zaman kasıtlı bir seçim yapmaya çalışın. Rusya veya Avrupa'da üretilen teknolojiyi tercih etmek en iyisidir. İkinci seçenek daha çok tercih edilir, ancak aynı zamanda daha pahalıdır.

Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 2019

Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 2019

Related news

 • EVDE KOLAY KUZU ŞİŞ NASIL YAPILIR
 • Amigurumi Maymun Anahtarlık Yapılışı Türkçe Videolu
 • Tam Bugday Unlu Pogaca
 • Plastik pencerelerin bakımı. Servis ve onarım
 • Anne olma şansını arttıran besinler
 • Kolay Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı Türkçe Videolu

 • Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 69

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir


  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 18

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 70

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 46

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 95

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 93

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 91

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 88

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 33

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 89

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 17

  Bir kar arabası için bir römork nasıl seçilir. Kar motosikletleri ve ATVler için römorklar nelerdir 51