Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 2019

Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 2019
22.07.2019

Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 52

Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu

Hemoglobin, içinde bulunan kompleks bir proteindir.eritrositler kompozisyonu. İki parçaya bölünür: protein ve demir bileşikleri. Hemoglobinin ayrılmaz bir parçası olan demir atomları, kanın zengin kırmızı renginden sorumludur. Kanın en önemli bileşeni de akciğer alveollerinden tüm organlara oksijenin taşınmasından sorumludur. Oksijen olmaksızın, vücudun oksidatif reaksiyonları zor olacak, bu nedenle insan hayatında hemoglobinin önemini fazla tahmin etmek olanaksızdır.

Farklı hemoglobin formları tahsis edin. Örneğin, kandaki glikosile edilmiş hemoglobin seviyesinin analizi kişinin diyabet kadar bir hastalığa duyarlılığını gösterir. Bu rahatsızlığı olan insanlar yılda dört kez kan bağışlamalıdır.

Yetişkinlerde normal olan yenidoğan (veya fetal hemoglobin) hemoglobinin seviyesi için bir kan testi yapılması, kanser ve diğer hastalıkları tanımlayabilir.

Bir yetişkinde hemoglobin normu

Kandaki iyi hemoglobin seviyelerikadınlar, erkekler ve çocuklar önemli ölçüde farklıdır. Örneğin erkekler için oran 135-160, kadınlar için 120-140 g / l arasında değişir. Erkeklerin kanında, hemoglobin kadınlardan çok daha fazladır.

Hemoglobin eksikliği (göstergenormdan önemsiz ölçüde farklılık gösteriyorsa) hipoksi ve kötü sağlık yol açabilir. Düzeyi düşürmenin nedeni anemi olabilir. Bu hastalığa yakalanan kişi, bozulma, genel uyuşukluk, sinirlilik, bağışıklığın azaldığını hisseder. Yukarıdakilerden herhangi bir belirti hissederseniz, size bir kan testi (genel) yaptırmanızı öneririz.

Bir çocuğun hemoglobin normu

Farklı yaştaki çocuklarda hemoglobin normlarıönemli ölçüde farklıdır. Bu nedenle, bebeklik çağındaki aynı göstergenin düşük, daha sonraki bir yaşta normal olarak görülmesi şaşırtıcı olmamalıdır.

Bir yaşın altındaki bir çocuğun hemoglobin normuindirildi ve bu iyi bir gösterge olarak değerlendirildi. Ancak, örneğin doğumdan hemen sonra, indeksler 145-220 g / l'dir. Daha sonra keskin bir düşüş var. Birkaç aylıkken bebeklerde hemoglobin 90-140'dır. Çoğu zaman, sağlıklı bir bebeğin göstergeleri 110-120'de durur ve yükseltmez, çünkü şu an için dolaşım sistemi oluşmaktadır. Dahası, ilaç yardımı ile yapay olarak yükseltmemelisiniz. Bebeklerdeki hemoglobin normu, 2-4 yılda endekslerden çok farklı değildir, ancak buna rağmen bu yaşta bağışıklık sisteminin ve diğer sistemlerin temelleri atılmıştır. Bebeğin sağlığını tehlikeye atmaya ve zarar vermeye değmez, sayıları iyi bir sebep olmadan değiştirmeye çalışır.

7 ila 15 yaşlarında vücut oluşmazdaha az aktif. Bu zamanda, hemoglobin artar optimal düzeyi ve 115 ile 155 kadar 18 yaşında erkek değişir ve kız çocuk yani mümkün olduğunca aynı olan bir yetişkin olur cinsiyeti ve diğer fizyolojik özelliklerine bağlı olarak 120 ila 160 ° C, hemoglobin oranı yetişkinliğe tamamen oluşturulur ve daha yakın olan .

Hamile kadınların hemoglobin normu

Hamilelik sırasında endeksler azalır, buGelecekteki annenin vücudundaki değişiklikler ile ilişkilidir. Kan daha aktif olarak dolaşmaya başlar, hacmi artar ve içindeki hemoglobin konsantrasyonu azalır. Ayrıca, normu sürdürmemiz için gerekli olan demir, sadece anne tarafından değil, aynı zamanda çocuk tarafından da aktif olarak tüketilmekte ve rezervleri yeterli miktarlarda yenilemek oldukça zordur. Bebeği bekleyen kadınlar için hemoglobin normu, 110'dan 150'ye kadar değişir. Bu rakam oldukça bulanıktır, bu nedenle bireysel oranı belirlemek için bir uzmana danışmak ve gerekli vitaminlerin ne içtiğini öğrenmek için daha iyidir. Hamileliğin iyi ilerlemesi ve yeni ortaya çıkan bir çocukta hemoglobin normu, kabul edilemez, diyet ve yaşam tarzınızı dokuz ay boyunca izleyin.

Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 2019

Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 2019

Related news

 • Bebek Bakımında Dikkat Etmeniz Gerekenler
 • Iris, Iris. İnsan gözünün yapısının özellikleri
 • İğne Oyası Çıtı Pıtı Küpeler Modeli Yapımı Anlatımlı Videolu
 • Russian Export Center Group
 • Dereotlu Mayasız Poğaça

 • Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 3

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu


  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 70

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 20

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 22

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 20

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 86

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 80

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 33

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 68

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 81

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 83

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 89

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 26

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 92

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 27

  Bir çocuk ve yetişkinte hemoglobin normu 94