Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 2019

Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 2019
22.07.2019

Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 91

Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım?

Çoğu zaman yeni başlayanlar farklı yüzlertrafik kurallarına ve belgelerine ilişkin anlaşılmaz terimler ve kısaltmalar. Soru ortaya çıkıyor: Bir otomobilin STS nedir ve bunun nedeni nedir? Bunu ayrıntılı olarak anlamaya çalışacağız.

Aracın STS'si nedir?

Başlangıç ​​olarak, bu zorunlu bir belgedir,Bu sürücü tarafından taşınmalıdır. Bu belge mevcut değilse ve sürücü trafik polis memurunun talebi üzerine bunu gösteremezse, idari sorumluluğu üstlenebilir. Bu nedenle aracın PTS ve STS'sinin ne olduğunu bilmek gereklidir. PTS bir aracın pasaportudur ve CTC bir kayıt belgesidir. En son belge en önemlisidir ve her zaman ve her yerde yanınızda taşımanız gerekir. CTC kısaltmasının nadiren kullanılmakta olduğunu ve genellikle bu belgeye kayıt belgesi denildiğine dikkat edin.

pts ve stc araba nedir?

TCP ve STS arasındaki farklar

Şimdi, CTC'nin ne olduğu çok açık olduğundaaraç, PTS ve STS belgeleri arasındaki ana farklılıkları açıklayın. Bu iki belgenin içeriği farklı. PTA, araç hakkında bilgi içeriyorsa, STS, bu aracın Rusya'da kaydedilmesine ilişkin bilgileri belirtir. Bu belge arabayı kullanma hakkını teyit eder. STS sizinle birlikte taşınmalıdır ve PTS evde bırakabilir.

Bir kayıt belgesi nereden alabilirim?

Bu sertifika, yalnızca trafik polisi departmanında, araba kayıt penceresinde bir Rus vatandaşı tarafından temin edilebilir. Genellikle kamarada veya elinde bir araba satın aldıktan sonra yapılmalıdır.

Aracın kaydının,kullanılmış ve yeni, birbirinden farklıdır. Fakat her durumda, bunun için gelecekte bazı sorunları önleyecek eksiksiz bir belge paketi hazırlamak gerekir. Kabin içinde yeni bir araba satın almak durumunda, kaydı 10 gün içinde yapılmalıdır.

stc car fotoğrafı nedir

Trafik polis departmanında bir kayıt belgesi almak için aşağıdaki belgelere sahip olmalısınız:

 1. Aracın satış sözleşmesi. Bu belge arabayı kullanma hakkınızı teyit eder. Sözleşmeyi kayıt sırasında teslim etmezseniz, kullanım haklarını kurma konusunda sorularınız olabilir.
 2. PTS. Her araba için olmalıdır. Aracın başka bir ülkeden teslim alınmış olması durumunda bile, sınır sınırda bir MTK hazırlama yükümlülüğü altındadır. Araba Rusya'da üretilirse, ODA'nın derlemesi üreticinin sorumluluğundadır.
 3. Aracın gerçek değerini doğrulayan bir sertifika.
 4. CTP. Herhangi bir şirkette bir sigorta poliçesine başvurabilirsiniz. Ancak, kurallara göre, sürücülerin sigortasız sürme haklarına sahip olmadıklarını dikkate almak gerekir. Aracın STS'sinin muayenesi sırasında trafik polisi, sigortanızın olmadığını öğrenirse, bu durum idari bir cezaya neden olabilir.

ITS'yi elde etmek için söylentiler de var.Bir servis kitabı sunmak zorunludur, ancak aslında bu belge gerekli değildir. Bu tür söylentiler, bir aracın STS'sinin ne olduğunu bilmeyen ve bu belgenin özünü anlamayan insanlar tarafından reddedilir.

Kullanılmış ve yeni arabaların kaydı

Yukarıdaki belgeler için gereklidirkabinden yeni bir araba kaydı. Daha önce belirtildiği gibi, 10 gün içinde yapılmalıdır. Daha önce, yeni bir araba alırken, 10 gün boyunca seyahat etmek mümkün olduğu transit numaraları yayınlandı. Şimdi böyle bir sayı yok, ancak transit numarasını değiştiren bir satın alma sertifikası var ve onunla birlikte araç STS'siz 10 güne de binebilirsiniz. Uygulanan şey, daha fazla veya daha az deneyimli araç sahiplerine bilinmektedir.

arabanın numarası ne

Desteklenen bir nakliyeyi kaydederken,Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği'ne, önceki sahibinin transfer ettiği belgeleri ibraz etmek. İdeal olarak, daha önce zaman kazanacak ve bazı problemleri ortadan kaldıracak olan önceki sahip ile kayıt yerine gelmek daha iyidir. Bir arabanın geçmişte hukuki sorunları olabilir ve bu, sahibi tarafından açıklığa kavuşturulmalıdır.

Kayıt Prosedürü

İşlem şu şekildedir:

 1. Trafik polis belgeleri teslim edilir: önceki sahibinin PTA ve STS, yeni sahibinin pasaportu, vergi ödeme belgesi, kayıt başvurusu.
 2. Belgelerin sunulmasından sonra, bir kontrol yapılır.geçmişte ihlaller için ulaşım. Bu sadece belgeleri kontrol eder, aynı zamanda görsel olarak ezik için arabayı inceler, Araba Geçidi belirtilen sayılar gövde ve motor numaralarını karşılaştırın.
 3. Kontrol ettikten sonra sigorta verilir.
 4. Gerekirse, eski olanı bırakıp yaklaşık iki bin ruble tasarrufu yapabilmeniz için numarayı yenisiyle değiştirebilirsiniz.

araç plaka numarası

Aracın STS'sinin oluşturulmasından sonraPTA eski kalır. Bazı değişiklikler sadece ona yapılabilir. Aracın sahibinin belgesini değiştirme süreci özellikle endişe vermez. Görevi sadece kayıt için gerekli olan bir dizi belge hazırlamak ve ayrıca aracın denetlenmesi ve aracın STS numarasını motor ve vücutta belirtilenlerle uzlaştırmak için gerekli koşulları sağlamaktır.

Kayıt sertifikasında neler belirtilir?

Bir STS aracının ne olduğu sorusunu neredeyse tükettik. Bu belgenin fotoğrafı aşağıda sunulmuştur.

araba rc nedir

Burada, belgenin yalnızca bir tarafı görünür durumdadır.otomobilin markası ve modeli, türü, kategorisi (sürücü hakları kategorisiyle çakışmalıdır), üretim yılı, gövde, motor gücü, izin verilen kütle ve hatta ekolojik sınıf.

Ancak belgenin bir dezavantajı var. Özellikle, araba sahibinin bir dizi ve pasaport numarası var. Ve bu bilgi sadece belgede değil, aynı zamanda kolluk kuvvetlerinin özel hizmetlerinin operasyonel temelindedir. Ruhsat belgesi, belirtilen pasaport numarası ve aracın STS numarası hariç olmak üzere, kayıt belgesinde belirtilen bilgiler değiştirilemez. Desteklenen bir aracın satın alınmasıyla böyle bir değişikliğin mümkün olduğu yukarıda yazılmıştır.

Ayrıca, bu belgebaşka bir motorun takılması veya arabanın farklı renklerde yeniden boyanması. Değişikliklerin ancak, bazen pahalı olan bazı izinlerin alınması üzerine yapılabileceğini dikkate almak gerekir.

STS'yi arabada kaybettiysem ne yapmalıyım?

STS'nin kaybolması durumunda, sürücüYine trafik polisinde teftiş için arabanızı sağlamalısınız. kurallar yeni STS, kabinin muayene olmadan üretilebilir belirtti, ancak trafik polisi hala araç muayene işlemlerini ve sayıları VIN'ın doğrulama isteme hakkına sahiptir.

Bir arabada sts kaybettiysem ne yapmalıyım

Trafik polisinin VIN numarasını uzlaştırması istenirse, o zamanAracın çekici araçta taşınması gerekecek, çünkü bir STS'siz bir aracı sürmek yasaklandı. Ancak, STS'nin kaybını doğrulayan bir belge talep edebilirsiniz. Bu belgeyle, bir süreliğine STS olmadan bir arabaya yasal olarak binebilirsiniz. Ve eğer yolda bir trafik polis memuru aracın STS'sini kontrol etmek istiyorsa, o zaman bu sertifikayı göstermesi yeterlidir. Bu sertifikanın sürücüye VIN sayısını doğrulamak için trafik polis departmanına arabayla gitme hakkını verdiği varsayılmaktadır.

ITS'nin yeniden yayımlanması da devam etmektedir.Devlet Trafik Güvenliği Müfettişliği bölümü. Ve bunun için, aracın sahibi yukarıda tarif edilen neredeyse aynı prosedürlerden geçmelidir. Ancak, çok uzun zaman önce, STS'nin yeniden kaydedilmesi için kayıt yapabileceğiniz bir hizmet vardı. Ve genel olarak prosedürün kendisi hızlı ve oldukça sık yapılmaktadır.

ITS'nin yeniden kaydedilmesindeki bazı noktalar

 1. Yenileme başvurusu yaparkenKayıt sertifikası, eski ITS'nin kaybının gerçeğini belirtmelidir. Hırsızlık olgusunu belirtirseniz, bu durumda ceza davası başlatılır ve yeni STS araç sahipleri ceza davası kapatılana kadar kabul edilmez.
 2. Uygulama belirli bir desene göre doldurulur. Trafik polisi departmanında çok zaman kaybetmemek için bir örnek bulmak ve evde doldurmak arzu edilir.

araba rs kontrol

Uygulamaya ek olarak, aşağıdaki belgeleri de göndermelisiniz:

 1. Pasaport. Bu oldukça doğal bir durum çünkü bir pasaport olmadan bir vatandaş bugünlerde neredeyse her şeyi yapabilir.
 2. PTS. Bu belge olmadan, STS'yi geri yüklemek zor olacaktır, ancak imkansız değildir.
 3. Devlet ücreti ödemelerini kontrol edin.
 4. Sigorta.

Genellikle uygulama 24 saat içinde gözden geçirilir, ancak bir veya iki saat yeterli olduğunda durumlar vardır. Bu, sorunuzla ilgilenecek olan trafik polis memurunun hafifliğine bağlıdır.

STS'yi geri çevirmeyi reddetmek mümkün mü?

Bu belgeyi geri yükleme işlemisıradan ve standart. Ancak, 1001 sayılı İçişleri Bakanlığı'nın, trafik polis memurlarının STS'yi geri vermeyi reddetme hakkına sahip olduklarına dair bir emri var. Reddetme aşağıdaki nedenlerle olabilir:

 1. Eksik belgelerin sunulması.
 2. Araba uyumsuzluğu güvenlik standartları.
 3. Verginin ödenmemesi (çek yok).
 4. Bağlayıcı olmayan belgelerin dosyalanması.

Reddetmişseniz, reddedilme nedeninin açıklamasını yazılı olarak yapınız. Artık bir aracın STS'sinin ne olduğunu ve nasıl tamir edileceğini biliyorsunuz.

Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 2019

Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 2019

Related news

 • Optimal pelvik büyüklük, gebelik ve doğum
 • Bütün Kızlar Toplandık Tam da En İyi Arkadaşlarınızla İzlemelik 33 Kız Grubu Filmi
 • Tolgshow 6.Bölüm 17 Şubat 2019-2020-2020 izle
 • İrmik Topları Tarifi
 • Baş Ağrısında Tedavi Niteliğinde Kullanılan Bitkisel Çaylar

 • Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 23

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım


  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 4

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 86

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 29

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 9

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 62

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 65

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 41

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 65

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 2

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 93

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 62

  Bir otomobilin STS nedir ve onu kaybedersem ne yapmalıyım 78