Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 2019

Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 2019
19.08.2019

Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 98

Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir?

Kompresör için zorunlu bir bileşenpnömatik aletlerin çoğu modeli. Bu tür ekipmanlar hem özel sektörde hem de uzman atölyelerde kullanılmaktadır. Ayrıca, temsilcileri de kompresör bağlantısı gerektiren ayrı bir endüstriyel ekipman kategorisi bulunmaktadır. Pnömatik agregaların çeşitliliği, ek bileşenlerin seçimini zorlaştırır, ancak, ekipmanın uygun bir şekilde donatılması koşuluyla, kullanıcı çalışma sırasında yüksek kaliteli bir sonuç bekleyebilir. Pnömatik bir aletin kompresörünün nasıl seçileceği sorusu, elbette, her şeyden önce işlevsellik, güvenilirlik ve dayanıklılıktan bahseder. Fakat bu özelliklerle uyumluluk bile, aleti kullanmanın beklenen etkisini her zaman sağlamaz.

Temel Seçim Parametreleri

pnömatik aletler için kompresör

Deneyimli bir uzman, üç kişi için kompresörleri değerlendirirAlıcının basınç seviyesi, kapasitesi ve hacmi gibi ana özellikler. İlk kriter için ilk gösterge 6 bardır. Bu, kompresörün basit evsel işlemleri gerçekleştirmek için tasarlanmış bir pnömatik aleti için sahip olduğu minimum basınç değeridir. Dağıtılmış ve basınç seviyesi 10-15 bar olan modeller. Bu ekipman, sanayi sektöründen olanlar da dahil olmak üzere daha zorlu birimlerle çalışabilir.

Kompresörlerin performansı ifade edilir.Çalışma karışımının litreleri bir dakika boyunca püskürtülür. Bu nedenle, küçük ölçekli boyama işlemlerinin performansı için 10-50 l / dk yeterlidir. Ancak bu aralık, atölyede ekipmanın kullanılmasıyla ilgili bir soru ise, 500 l / dak'ya kadar uzatılabilir. Kompresörün ev içi kullanım için pnömatik aletler için çalıştığı hacim, ortalama olarak 7-10 litredir. Tabii ki, daha fazla kapasiteye sahip alıcılar var, ama çok uzmanlaşmış alanlarda kitleler halinde kullanılıyorlar.

Nasıl bir kompresör tercih etmeliyim?

pnömatik aletler için bir kompresör nasıl seçilir

Kompresörlerin bölümlere göre bölümlendirilmesiTasarıma bağlı olarak deneyimsiz kullanıcılar için doğru seçim yapmak da yardımcı olur. Otomotiv olarak konumlandırılan modeller, boyama yüzeylerinden şişen kauçuk yataklara kadar çoğu ev ihtiyacı için uygundur. Kazan-kazan çözümü, işçilerin atölyelerde ve sıradan araç sahiplerinde kullanılan bir piston ünitesi olabilir. Profesyonel bir pnömatik alet için ne tür bir kompresör gerektiğine dair bir soru varsa, o zaman vida ve kayış modellerine dikkat edilmelidir. Bu tür cihazlar genellikle yüksek güç derecelerine ve bir düzeyde muhafaza edilen basınca sahiptir.

Boyutlar ve yapısal özellikler

pnömatik alet için hangi kompresör gereklidir

Teknik ve operasyonel göstergelere ek olarak, bu önemlidirve hareketlilik ve boyut gibi özellikleri dikkate alır. Örneğin, bir çit boyamak için bir püskürtme tabancası ile çalışıyorsanız, o zaman hafif ve ergonomik cihazlara başvurmalısınız. Asgari bir performans seviyesi sağlasalar bile, basit operasyonlar için yeterli olacaktır. Bu tür modeller, özellikle, bir pnömatik alet için bir koaksiyal kompresörü içerir. Bu yöndeki seçim, bir alıcıya sahip olmayan yağsız ekipman tarafından yönlendirilebilir, ancak kompaktlıkta kazanır. Büyük bir gövdeye sahip güçlü ve verimli bir kompresöre ihtiyacınız varsa, rahat tutamak ve tekerleklerle donatılmış modelleri satın almanız önerilir.

Ek ekipman - ne düşünülmelidir?

Bir kompresörün tek başına satın alınması,Enstrümana bağlantı doğru şekilde yapılandırılacak ve çalışma iyi bir şekilde gerçekleştirilecektir. Sürecin teknik organizasyonu genellikle özel hortumlar, adaptörler ve tutucular kullanımını içerir. Pratikte görüldüğü gibi, bir kompresöre bağlandığında hafif bir pnömatik aleti bile uygun boyutlarda kelepçelerin kullanılmasını gerektirir. Kişisel korunma araçlarını görmezden gelmeyin. Pnömatik aletin kompresörü aşındırıcı malzemelerin püskürtülmesini sağlarsa, o zaman koruyucu kulaklık, eldiven ve gözlüklerin bakımı gerekir. Boyalar ve vernikler ile çalışmak için kimyasal olarak tehlikeli maddelerden korunma sağlayacak bir tulum satın almanız önerilir.

pnömatik aletler için bir kompresör nasıl seçilir

Kompresör imalatçıları

Hemen hemen her inşaat üreticisi veyaEndüstriyel ekipman farklı amaçlar için bir cetvel kompresörleri içerir. Bu yönde çalışan yerli şirketler hakkında konuşursak, o zaman "Kalibre" ve Elitech öne çıkıyor. Bu markaların üretimi her zaman en iyi yabancı modellerle rekabet edemeyebilir, ancak bir fiyata bu en karlı kazanımdır. Ancak, yüksek kalitede bir pnömatik alet için bir kompresörün nasıl seçileceği sorusu, yabancı ürünlerin yardımıyla çözülmelidir. Bu segmentteki ürün yelpazesi oldukça geniştir, ancak en güvenilir uzmanlar Fubag, Metabo, Senco ve diğerleridir.

Sonuç

Pnömatik aletler seçimi için kompresör

Kullanıcı geri bildirimlerine göre, süreçteKompresörlerin kullanımı genellikle satın alırken dikkate alınmayan ekipman özelliklerinde ince nüanslar ile ortaya çıkar. Örneğin, gürültü seviyesini ve güç tüketimini içerir. Düzenli kullanım planlarına sahip bir pnömatik alet için bir kompresör seçilirse, bu kriterleri dikkate almak gereksiz olmayacaktır. Ayrıca, bu tür ekipmanların uzun süreli kullanımı sadece uygun bakım koşulları altında mümkündür. Fubag seviyesinin bilinen bir şirketten bir model satın alsanız bile, kompresörün çalışma ömrüne yüksek umutlar koymayın. Yine de, pnömatik aletin işlevi kullanılan ekipmanın teknik kaynağı üzerinde ciddi bir etkiye sahiptir, bu nedenle, düzenli yağ değişimi olmadan ve çalışma kurallarına uyulmadıkça yapamaz.

Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 2019

Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 2019

Related news

 • Çamlıhemşin Haberleri: Yolda kayak, şampiyonluk getirdi
 • Yeni sezon buzdolabı modelleri
 • Pazarlamacı Bahçıvan pazarlamacısına nasıl yardımcı olabilir
 • Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir
 • Geleneksel Türk tatlıları

 • Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 1

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir


  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 14

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 7

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 28

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 48

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 8

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 27

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 32

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 56

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 37

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 65

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 85

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 24

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 66

  Bir pnömatik alet için kompresör nasıl seçilir 98