Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 2019

Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 2019
24.07.2019

Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 5

Blackcurrant siyah "siyah inci": çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf

Siyah frenk üzümü Faydalı özellikleri çok yüksektakdir edilir. Ne yazık ki, tüm bölgeler uzun bir olgunlaşma dönemine sahip bitkiler yetiştiremez. Bu nedenle, bilim adamları yetiştiriciler, hızlı bir yeniden giriş dönemi ile ayırt edilecek bitki çeşitlerini yaratma eğilimindedirler. Yani blackcurrant "siyah inci" ortaya çıktı. Açıklama, fotoğraflar bu makalede ele alınacaktır. Ayrıca, bu çalı için yetiştirme ve bakım konusunda gerekli tavsiyeler verilecektir.

Frenk üzümü «Siyah İnci»: çeşitliliğin tanımı

Bu bitkinin fotoğrafları aşağıda görülebilir. "Siyah inci", ortalama olgunluğa sahip çeşitleri ifade eder. Bu sebeple kısa bir yaz mevsimi olan bölgelerde bile meyve verebilmektedir. 1992 yılında VNIIS'de I.V. Michurina. Bu iki tür için kuş üzümü geçildi: "minay shmyrev" ve "brodorp". Bu yıl çeşitli devlet kayıtlarına dahil edildi. Büyümesinin bölgeleri şunlardır:

 • Merkez Kara Toprak;
 • Orta Volga;
 • Doğu-Sibirya;
 • Batı-Sibirya;
 • Kuzey Kafkasya;
 • Urallar.

frenk üzümü siyah siyah inci

Siyah frenk üzümü "siyah inci" kendi kendine döllenmiş bir çeşittir. Buna ek olarak, kış sertliğini gösteren sıcaklık eksi 30 derece mükemmel tolere edilir.

Çalı özellikleri

Çoğu zaman bu açıklamanın görüldüğü görülebilir.bektaşi üzümü tarifine benzer bir tür üzümü. Ve bu öncelikle "siyah inci" nin az sayıda dal ile dikey olarak büyüyen bir çalıya sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Yüksekliği 1-1,3 m'ye ulaşabilir.

Genç sürgünler büyüdükçe tokalaşmaya başlarYukarıdan aşağıya doğru. Onlar her zaman kavisli ve açık yeşil renktedir. Daha büyük büyüdükçe, dallar sertleşir ve renk gri-sarıya dönüşür. Beş loblu yaprakları. Açık yeşil renkte boyanırlar. Burada da, bektaşi üzümü ile benzerlik var. Dallar gibi, yapraklar da aşağı doğru eğimlidir. Kenarları bile bükülebilir. Yaprakların bıçakları sivridir. Plakaları pürüzsüz ama mat.

Kısa sapları çekerken uzamış şeklin tomurcukları büyür. Pembe pullarla kaplıdırlar.

frenk üzümü siyah inci açıklaması

Siyah frenk üzümü "siyah inci" çiçeklenmeye başlarZaten haziran ayında. Çiçekler, kısa ama güçlü yaprak saplarının yardımıyla orta dallara bağlanır. Birkaç parça için tek bir fırça üzerinde bulunurlar. Onların sayısı 8'e ulaşabilir. Çiçekler kadehdir. Ortalama büyüklükleri ve kırmızı renk tonları vardır.

çilek

Meyveleri kuş üzümü "siyah inciler" çeşitliliği (fotoğraf olabiliraşağıya bakınız) yaban mersini meyveleri ile karşılaştırılabilir. 1 ila 6 gram ağırlığındadırlar. Aynı zamanda, ortalama ağırlık 1.2-1.5 g'dır. Meyveler yuvarlak bir şekilde ve yaklaşık olarak aynı boyutta farklılık gösterir. Rengi, solgun bir parlaklık ile siyahtır. Deri altında büyük tohumlar vardır. Pedicel düz, orta uzunlukta.

Tat nitelikleri göre, meyveler vardırtatlı ve ekşi (4.2 puan verildi). Kimyasal bileşim% 18 çözünür katı,% 9 şeker içerir. Titrasyon ile asitlik% 3.6'dır. Ek olarak, bileşim askorbik asit, pektin içerir.

Frenk üzümü siyah siyah inci notu

Meyveleri taze olarak, tatlı, şarap, koruyucu olarak kullanın. Meyveler iyi taşınır. Ortalama verim bir çalıdan 3 kg'dır.

ziraat mühendisliği

Tarım teknolojisinin özelliklerinden bahsetmemek gerekirse, kuş üzümü "kara inciler" in tanımı eksik olacaktır. Bitkiyi farklı zamanlarda dikebilirsiniz:

 • Sonbaharda, sıcaklık aşağıya düşene kadar artı10 derece. Orta bölgelerde bu, eylül ayı sonu ya da Ekim başıdır. Bu durumda, soğuk havaların başlangıcından önce, tesis yeni bir yere yerleşmek için zaman alacak. İki yaşında bir fide dikerseniz, gelecek yıl ilk meyveleri alabileceksiniz.
 • İlkbaharda. Bu durumda ilk yıl bitki sadece büyür ve güçlenir. Fakat yaşamın ikinci yılında mutlaka meyve olacaktır. 2 kg'a kadar çilek toplanabilecektir.

Her durumda, doğru fideyi seçmek önemlidir. Bu nedenle, satın alırken, kökleri dikkatle incelemeniz gerekir. Sağlıklı, güçlü, hasarsız ve solmuş bölgeler olmalılar. Yeşil tomurcuklu fideleri seçmeniz önerilir. Alttan en az 4-5 parça olmalılar.

blackcurrant siyah inci

Siyah frenk üzümü çeşitleri "siyah inci" çalılargüneşli alanlarda, taslaklardan uzak dikti. Bitki gölge sevmez. Çalılar arasındaki mesafe en az 2 metre olmalıdır, böylece çalılar birbirine karışmaz ve birbirini gölgelendirmez.

Toprak nemli olmalı, aksi takdirde meyveler asidik ve sığ olacak. Aynı zamanda, daha yavaş olgunlaşırlar. Besin maddeleri ile doymuş zayıf asidik topraklı alanları seçmek daha iyidir.

Iniş kuralları

Planlanan inişten iki ya da üç ay öncekuş üzümü bir yer hazırlamak gerekir. Bunun için seçilen saha çim, yabani otlar ve diğer bitkilerden arındırılmıştır. Toprak yarım metreye kadar derinliğe kadar kazılmıştır. Besinler ve gübreler ekleyin. Kompost (veya humus), her çalı veya bir metrekare için 1 kova hesaplamasından eklenir. Mineral gübrelerden potas (yaklaşık 20 gram), süperfosfat (40-50 g) eklenir.

Toprak iyi absorbe kolay olmalısu ve hava. Ancak su birikmemelidir, çünkü bitki daha sonra hastalanabilir. Bu nedenle, toprağa turba veya kum eklenir. İlkbahar ekimi için tüm bu çalışmalar sonbaharda yapılmalıdır.Siyah frenk üzümü siyah inciler

Fide dikimden önce birkaç saat suya batırılır. Bu sayede bitkinin kökleri doğru miktarda su besler. Bunları bir kil sohbet kutusuna dalabilirsin.

Çukur, yarım metre derinliğe kadar kazılır. Bereketli toprağın dibinde dökülür, su eklenir. Kökler gömülüdür ve kök ile topraklanır, böylece kök boynu zemin seviyesinin yaklaşık 5 cm yukarısındadır. Fide, gövde ile toprak yüzeyi arasındaki açı yaklaşık 45 derecedir. Dikimden sonra, bitki bol bol su ile (çalı başına 1.5-2 kova) dökülmelidir. Prestvolevy daire talaş, kompost, turba, saman ile malç. Bu, topraktaki nemi koruyacaktır.

bakım

Siyah kuş üzümü "kara inciler", düzgün bir şekilde ele alındığında yüksek bir ürün yetiştirecektir. Bakım, topraklama, gübreleme, ayıklama, budama ve toprağı gevşetme gibi adımları içerir.

Bitki etrafında yabani ot bulunmamalıdır. Zamanında temizlenmeleri gerekiyor. Aynı zamanda, oksijene erişim sağlamak için toprağın gevşetilmesi gerekir. Kök sistemine zarar vermemek için bunu dikkatli bir şekilde yapın. Bu faaliyetler, çalı çevresindeki toprağın bulanıklaşması durumunda gerekli olmayacaktır.

Çiçeklenme, olgunlaşma ve meyve aşamalarındaFrenk üzümü yeterli miktarda nem almalıdır. Ayrıca, kış dönemi için bir hazırlık olarak, bitki bol su ile (çalı başına 2-3 kova) bolca dökülmelidir.

siyah inci üzümü açıklama fotoğraf

Toprak kompostla kaplanmışsa veyahumus, organik çalılar döllemek için gerekli değildir. Diğer durumlarda, hafif bir mullein veya tavuk gübresi solüsyonu ile periyodik gübreleme yapılması önerilir. Çiçek açtıktan sonra fosfor ve potasyum yapabilirsiniz.

Frenk üzümü doğurganlığı tarafından desteklenirsürekli kırpma. Ekim yaparken bile, fide 3 böbreğe kısaltılır. Sonbaharın başlangıcında, dalları üçte bir oranında kısaltılır. Yazdan sonraki yıl süreç tekrarlanır. Yeni güçlü sürgünler bırakın. Ama aynı zamanda kısaldılar. 5 yıl sonra, 4 yaşına ulaşmış tüm sürgünler tamamen kaldırıldı. Farklı yaşlardan sadece 3-4 dalı bırakın. Her yıl, 3 yaşından büyük sürgünler kaldırılır. Yaşına bakılmaksızın, kuru veya hasarlı sürgünler tamamen kesilir.

Çeşitliliğin avantajları

Siyah frenk üzümü siyah "siyah inci", makalede verilen tanımı, bir dizi avantajı vardır:

 • kışa dayanıklılık;
 • kısa vade;
 • büyük boy meyveler;
 • yüksek ticari nitelikler;
 • meyvelerin taşınabilirliği;
 • düzenli meyve

Bu özellikler sayesinde, "siyah inci" birçok bahçıvanın favori çeşitlerinden biridir.

blackcurrant siyah inci fotoğrafın açıklaması

Çeşitliliğin dezavantajları

Çok sayıda avantajla birlikte,Siyah frenk üzümü siyahı "siyah inci" bazı dezavantajları vardır. En önemli - tat kalitesi düşük nedeniyle hangi ekşi tat. Aroma diğer birçok çeşitleri gibi fazla değil ifade edilir. Şu anda, bu çeşit modası geçmiş kabul edilebilir. Çok sayıda yeni ilginç çeşit ile değiştirildi. Ama yine de ülkenin çeşitli bölgelerinden bahçelerde oldukça yaygındır.

Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 2019

Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 2019

Related news

 • 1 Mayıs Komitesinden Taksim çağrısı
 • Adet Kanaması Nasıl Durdurulur
 • Vulvit: tedavi - geleneksel tıp veya halk yöntemleri
 • Zafer Günü kutlamalarında AByi Büyükelçi Usackas temsil edecek
 • Jet Sosyetenin final tarihi belli oldu

 • Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 4

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf


  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 94

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 47

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 3

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 4

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 64

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 22

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 31

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 72

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 81

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 22

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 25

  Blackcurrant siyah siyah inci: çeşitliliğin bir açıklaması, fotoğraf 28