Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 2019

Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 2019

Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 31 21.01.2019, 13:48

Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu

Viktor Nikolayevich Blinov bir Sovyet hokey oyuncusu. 01.09.1945 tarihinde doğmuş, 09.07.1968 tarihinde vefat etmiştir. Ne kısa bir hayat. Ama yaşamak ve tarihe damgasını vurmak ne kadar parlaktı ki, ölümünüzden 50 yıl sonra, şükran hayranları seni hatırladı!

Erken meslek

Blinov Victor

Blinov Victor, Büyük Zafer yılında doğdu -1945. Gelecekte hokey oyuncusu olan Omsk'de ilk spor adımları atıldı. Evin yanında, kendisi ve arkadaşları boş zamanlarını geçirdikleri stadyum "Dinamo" nun bir pistiydi.

Omsk Spartak

buz hokeyi dünya şampiyonası

On altı yaşındayken 1961'dehokey takımı Omsk "Spartacus." Bir yıl sonra Victor Blinov ilk kez Sovyet hokeyinin liderlerinden olan Moskova'daki "Dinamo" nun bir maçında ustalardan oluşan bir yetişkin takımında ilk kez yaptı. Bu maçta cesur ev sahibi takım, Muscovites'ten puan almayı başardı ve maçı berabere bitirdi. Hızlı, güçlü, güçlü defans oyuncusu, hemen uzmanların dikkatini çekti. Özellikle de rakibin golüne atılan "Omsk" savunucusu tarafından yapılan atakların inanılmaz gücünü hatırlayın. SSCB buz hokeyi şampiyonası Blinov'daki ilk pak, sekizinci maçta atmayı başardı ve oyundaki skoru Novokuznetsk Metallurg'a karşı düzeltti. "Omsk", bu oyunda 3: 1'lik bir skorla kazandı. Bu sezon genç defans oyuncusu sadece 10 maçta oynadı, ancak önümüzdeki iki yıl içinde takımın vazgeçilmez oyuncusu oldu. Omsk "Spartacus" için konuşan Victor, 13 kez 80 oyunda başarılı oldu. 1964 yılında sezonun sonunda, "SSCB'nin Spor Ustası" onursal unvanının sahibi oldu. Sibirya nuggetleri hakkındaki söylentiler ülkenin her yerine yayılıyor. Genç hokey oyuncusu Moskova'ya "Spartak" daveti aldı

Moskova "Spartacus"

hokey yıldızları

O zaman, "kırmızı-beyaz" efsaneyi çalıştırdıyerli spor - Vsevolod Bobrov. Mayorov kardeşler Viktor Zinger olarak daha sonra hokey yıldızlı savunduğu ekip, Vyacheslav Starshinov genç savunma oyuncusu kaybolmak yok. Taraftarlar, yükselen hokey yıldızı görmek için stadyuma gittiler. Yetkilileri tanımayan, ünlü kalecilere ponpon attı. Onun iktidarı altında yerli hokey yıldızları vardı. Yeni kulüp için ilk maçta Blinov Victor hesabı terk edilmiş yıkayıcıları için açtı. "Spartacus" için oynadığı ilk yıl içinde 5 kez attı. İkinci sezonda zaten 7 kez kalecilik rakipleri ezdi. Kendisi ve ekibi için zafer 1967 idi. Kulüp SSCB hokey şampiyonasının altın madalyalarını kazandı ve Victor ülkenin en iyi golcü oyuncusu oldu. sezonunda Moskova "Spartak" savunucularına bir çift - Alexei Makarov ve Viktor Blinov - Sovyetler Birliği'nin hokey dünyasını kendi sverhrezultativnoy hayrete düşürdü. Her biri rakiplere karşı 17 gol attı, böylece "en iyi hücum eden savunma oyuncusu" unvanını böldü. Yeni oluşumun savunucusu oldu ve geleceğin ideal oyuncunun niteliklerini birleştirdi: güçlü, sağlam, mükemmel paten ve çılgın bir oyuncu. "Spartacus" Victor Blinov Üç kez - hokey yeni nesil - SSCB şampiyonluk gümüş ödül sahibi oldu. 4 yıl boyunca onu kadere iten Moskova, "Spartak" 141 maçı için oynadı ve 36 gol attı.

SSCB milli takımı

Viktor Blinov hokey oyuncusu

Victor ekibini ilk kez yaptıKanadalı takım karşı bir maçta, on dokuz yaşında. Hokey atasıyla, SSCB milli takımı için oynanan 32 maçtan 11 kez toplandı. Milli takım şeklinde tüm oyunlarda 10 gol attı. 1968 Dünya Hokey Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları, kariyerinin zirvesi oldu. İsveç'le yapılan karşılaşmada (3: 2), Olimpiyatlarda, kendini savunan ve asist yapan genç defans oyuncusu, mahkemenin en iyilerinden biriydi. Toplamda bu turnuvada Blinov Victor 7 maçta 4 gol attı. Unutulmamalıdır ki, turnuva başlamadan önce, SSCB milli takımının gücünü tanıyan Batı medyası, Kanadalılara tahminlerinde zafer kazandı. Ve boşuna: SSCB milli takımı 1968'de Olimpiyat Oyunlarını ve Dünya Hokey Şampiyonasını kazanarak, Kanada'yı kesin maçta 5: 0'lık skorla yenerek kazandı.

Genç savunucuyu öldüren dinlenme

Böyle başarılı olduktan sonra eve döndükten sonraTakımın tüm hokey oyuncularına gösterileri "SSCB Spor Onur Ödülü" ünvanı verildi. Böylece yirmi üç yaşına geldiğinde, Viktor en yüksek hokey dünyasının ve ulusal ödüllerin sahibi oldu. O popülaritesinin zirvesindedir. Oyuncunun yıldız geleceği var gibi görünüyordu. 1968 yazında Omsk'taki memleketine tatile giden Victor, zor bir mevsimde iyi bir dinlenmenin hayalini kuruyor. Birkaç kişi Sovyet hokeyinin yükselen yıldızının nasıl dinlendiğini biliyordu. Sovyet dönemlerinde kulübelerden çöp almak alışılmış değildi. Bu nedenle, birçok taraftar ve idollerinin uzun zamandır şişeye bağımlı olduğunu hayal edemezlerdi. Hokey oyuncunun arkadaşlarına göre, bu bağımlılığa, ayakkabıcı olarak, genç oğlunu her gün votka için mağazaya gönderen babasına alışmıştı. Tamamen ve tamamen kendini siteye veren, o ve hokey pisti dışında tatil tamamen dolu rahat. Alkol ve diğer ülke vatandaşlarının sürekli kullanımı birkaç hafta işini yaptı. Kalp krizi geçirdi. Ambulansı çağırmamışlardı ve Blinov Moskova'ya döndüğünde bunu kimse bilmiyordu.

Olimpiyat şampiyonu ölümü

Temmuz başlarında Moskova'ya dönüş, Viktortıbbi muayeneye girer. Belki de kalbin bir kardiyogramını yapardı, doktorlar hastalığı bulabilirdi. Fakat savunucu, görünüşe göre takımdan kovulabileceğinden korkmuyordu. En sağlıklı organizma bile sporu birleştirirken ve alkol aldığında başarısız olur. Bu bereketli günde, 9 Temmuz 1968'de, fiziksel eforya dayanamayacak eğitimde, genç ve parlak bir oyuncunun kalbi sonsuza dek durdu. Kendini feda eden oyunuyla, takımın iyiliği için gücünü tam anlamıyla veren, hayranlarının sevgisini ve saygısını kazandı.

Viktor Blinov Anma Turnuvası

Viktor Nikolaevich Blinov

Omsk'da, Olimpiyat şampiyonu anavatanında başlıyor1987'den bu yana, V. Blinov'un anısına sezon öncesi turnuvası her yıl düzenlenmiştir. Hokey yıldızı onuruna Omsk şehrinde bir spor ve konser kompleksi adı verilir. Kompleksin girişinde sporcuya bir anıt var. Viktor Nikolayevich Blinov, Rus hokeyinin Onur Listesi'ne dahil. Moskova'daki Vagankovskoye mezarlığında Sovyet hokeyinin en yetenekli savunucularından biri gömüldü.

Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 2019

Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 2019

Related news

 • Larry Crowne
 • Çok İzlenen Videolar
 • Akvaryum: grubun diskografisi

 • Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 92

  Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu


  Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 5

  Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 33

  Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 30

  Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 20

  Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 83

  Blinov Victor, Sovyet hokey oyuncusu 87