Boğaza kütükBoğaza kütük
Boğaza kütük

Boğaza kütük

Bu makale bir tanıtım makalesi. Aşağıda sıralanan herhangi bir rahatsızlığınız varsa, doktorunuzla ve bir psikologla görüşün. Kendi kendine ilaçlama tehlikeli olabilir ve sağlığınız bozulabilir.

Boğazdaki yığın veya yabancı boğazdaki sansasyonorganik olmayan organlar. Tıbbi istatistiklere göre, bu hissi erkekler kadınlardan üç kat daha az tecrübe ediyor. Genellikle hastalar cümle ile duygularını ifade ediyor: "boğazdaki yumruluk", "boyun genişlediği hissi, görsel olarak hiç değişiklik olmamasına rağmen" "giysilerin boğazıma bastığı, boğulduğu hissediliyor" Bazen hastalar, boğulma ya da boğulma sonucu ölme korkusu yüzünden yutkunmaktan korkuyorlar.

Sendromu "boğazdaki yumruluk" na psikojenik denir. Nedenler genellikle psikolojiktir. Ve birkaç tane olabilir.

Boğazdaki topaklanma hissi insanlarda daha yaygındırGösterici ve büyük bir hayal kırıklığının sonucudur. Her ne kadar bazen kendini ve depresyonu tezahür eder. Depresyonun klasik olarak, açıkça fark edilen özlem ve hüzünle, her zaman ortaya çıkmadığını söylemek gereksiz olmayacaktır. Vücudun belirli bir bölümünde ağrı veya rahatsızlık hissi geldiğinde depresyon veya onun biçimi vardır. Ancak kliniklerdeki eksiksiz bir inceleme sonuç vermez ve vücudun bu bölümlerinde hastalığa neden olmaz.

Korporatif sürümde depresyon ile(somatize), boğazdaki yumruluk, göğsündeki ağırlaşma, basmaya kadar olan hisler var. Ve yüzün dışındaki on vakada da yutma korkusu var. Ayrılık ihtilafının kararsız olduğu bir şey var. Bu sıklıkla böyle bir depresyona neden olur.

Nörozistikler altında, psikologlar bilinçsiz,kendisinin bir bölümü ile iç çatışma. Ve temel nedeni - insan bilinçaltısındaki eşzamanlılık, eşzamanlı olarak çelişkili, karşıt hisler (suçluluk ve öfke, özgürlük arzusu ve dayanılmaz sevgi, korku ve sevinç) olduğunda. Ancak çelişkili hislerinizi anlayabileceğiniz her zaman yeterli değildir. Neurosis (herhangi) tedavisinde uzun süreli profesyonel yardıma ihtiyaç vardır. Standart bir muamele ya da böyle bir devrenin aşılması hakkında konuşmaya değmez.

Boğazda bir yumru, bir çatışmaya, bir eş ile bir kopuşa, ebeveynlerden ayrılmaya tepki olabilir.

Ve bir kişi hassassa, onun için son derece zordurKendilerini rakibin saldırganlığına karşı savunmak, yani kendi vizyonunuzu savunmak ve hedefinize ulaşmak son derece zordur. Bu, boğazda bir baskı hissi, başka bir deyişle, sinirsel bir spazm olan korku için çok sebep olabilir.

Bu tür duygular (spazm) yemek yedikten sonra ortaya çıkabilir. Tipik olarak, hastalar bu durumu "yedikten sonra boğazda topak" olarak nitelendirir.

Ve yine terapist hakkında. Bu tür duyumların sebebini belirleyebilecek uzman. Ve sadece tam zamanlı iletişimde.

Kural olarak, tedavi bir damla oluyorpsikoterapi, iç ve dış çatışmaların anlaşılmasına ve anlamasına yardımcı olur. Eğer terapist boğazda bir yumru hissinin nedeninin somatizasyonun indüklediği bir depresyon olduğunu belirlerse, ilacın kullanımıyla tedaviye yönelik bir tedavi de eklenir.

Bundan başka, bu semptomlar aynı zamanda diğer hastalıklarda ortaya çıkabilir: iltihabı (ya da fonksiyon bozukluğu) tiroid bezinin, bel ağrısı, boğaz ağrısı, eğitim hipofarinks.

Ama boğazda beyaz bir yumru olduğu gerçeği,SARS ve bademcik iltihabından sonra gelişen kronik bademcik iltihabına tanıklık eder. Böyle bir yumru (ya da topaklar) içinde bademcikler üzerinde biriken bir ölü hücre kümesi vardır. Bu durumda, ayrıca bir uzmanın yardımına da ihtiyaç vardır. Eğer bademcik iltihabınız varsa, bademcikler, tabletler, enjeksiyon terapilerini dezenfekte etmeniz (yıkamanız) gerekecektir. Bademcikleri açmak gerekli olabilir. Doktor karar verecek.

Her halükarda iddia edilenleri bileTanının kendisi gerekli değildir ve tedaviye başlamak için - özellikle. Sadece muayene, rahatsızlığınızın sebebini belirlemenize ve doğru tedavi yöntemini seçmenize yardımcı olacaktır.

Boğaza kütükBoğaza kütük

Related news

 • Houseplant myrtle. Evde bakım
 • Meslek psikolog: artıları ve eksileri yanı sıra aktivitenin özgüllük
 • Yazlık Tişört Yenileme
 • Anlatımlı Pembe Kız Bebek Hırkası
 • Deri Pantolon Nasıl Temizlenir

 • Boğaza kütük

  Boğaza kütük


  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük

  Boğaza kütük