Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 75 07.02.2019, 21:33

Bryullov'un her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş

Bryullov'un ilk resmi kitabı "Sanatın dehası", 1817-1820 yılları arasında onun öğrenci günleri boyunca onun tarafından yazılmıştır.

briullov kullanıcısının resmiBir dahi olmak

Karl Bryullov (1799-1852), en parlakSanatçı ve mimarlar ailesinin temsilcisi Bryullov, en iyi öğrenci olarak kaldığı 1809'dan 1821'e kadar Petersburg Sanat Akademisi'nde çalıştı. Öğretmenleri arasında A. İvanov ("Mesih'in Görünüşü"), Briullov'un Narcissus hakkında öğrencinin özel koleksiyonunu satın alması için o kadar çok resmi vardı.

Mezuniyet çalışması Bryullov'a büyük bir altın madalya kazandırdı ve Akademi pahasına becerilerini geliştirmek amacıyla yabancı bir gezi hakkı verdi.

Parlak sanatçı Karl Bryullov talep edildiÖlümüne kadar. Eşsiz bir portreçiydi, aralarında kraliyet ailesinin üyeleri olan büyük insanlar yarattı. Onun portre çalışması zamanın şahidi oldu.

Sanatçı İtalya'da uzun bir süre geçirdi. Bu pek çok İtalyan sahnesini açıklıyor. Bu ülkeye yaptığı ilk gezisinde (1823-1835) tüm sanatçıların ağırlık merkezi olan Bryullov, dünya çapındaki şöhretinin önkoşulu olan pek çok tuval yazdı. Bunlar arasında Bryullov'un "Pompeii'nin Son Günü" adlı resim (1833). Paris'teki sergide Altın Madalya ile ödüllendirildi. Carl inanılmaz bir ressamdı. Briullov'un diğer ünlü tabloları gibi parlak "dağ avcıları" nın yer aldığı sepyaları (suluboyalara yakın, ama kahverengi tonlarda yapılmış çizimler), dünyanın her yerinde biliniyor.

Briullov'un ünlü resimleriBurada, İtalya'da sanatçı buluştuKontes Yu. Samoilova, uzun yıllar boyunca arkadaşı, ilhamı ve modeli oldu. Bryullov'un "Süvari" adlı resmi - Samoylova'nın at portresi - dünya resminin tanınmış bir başyapıtı oldu.

Çocukluğundan ressam güçlü değildisağlık. Petersburg'da tutulan yıllar (1836-1843) güçlenmesine katkıda bulunmadı. Ve Aziz İshak Katedrali'nin Büyük Kubbesi'nin resmi tamamen yıkılmıştı. 1849'da Bryullov Rusya'yı sonsuza dek terk etti ve Madeira'yı ziyaret ettikten sonra, Garibaldi'nin bir arkadaşı olan arkadaşı A. Pittoni ile İtalya'ya yerleşti. Bu ailenin üyelerinin portreleri ve o zamana ait bazı resimler, bu güne kadar özel koleksiyonlarda tutulur.

En ünlü tablolar, örneğin, "Bakhchisarai Çeşmesi" (1849), aynı zamanda sanatçının dünyaca tanınmasına da katkıda bulundu.

Karl Bryullov tarzında renk oyunu

Bryullov'un en ünlü resimleri herkese tanıdık geliyor. "Pompeii'nin Son Günü" tablosunun "güzellik dünyasından" çok uzak olan insanlar tarafından bile tanınacağından şüphe edilemez.Briullov'un en ünlü resimleriDahası, ünlü Bryullov'un eserlerineYukarıda bahsedilen resimlerde İtalyan Nişanı (1831), Pskov Kuşatması (1843), Öz Portre (1848) ve Kontes Yu. Samoilova'nın Toptan Çıkarılması (1842) bulunmaktadır. Karl Bryullov harika bir renkçidir. Bazıları Rubens ile karşılaştırır. Duşta resimlerinin geriye dönük görünümünü gördükten sonra parlak bir his veriyor. O, "parlak" bir karakterizasyonu hak ettiği her türlü resim tarzına maruz kaldı.

M. Gorky onu Rusya'nın "altın çağının" en parlak temsilcileri olan Puşkin, Glinka ve Bryullov olan Rus kültür ve sanatının üç dahisine götürdü.Related news

 • Hariri: ABD Suriyeyi vurursa Lübnan bundan uzak durur
 • Mide Gribine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm
 • Hareketli akımlar: özellikler, öz, koruma
 • ÖRGÜ KÜÇÜK YELKENLİ YELEK MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU
 • Elma Sirkesi Tarifi
 • Elbasan Tava Videosu

 • Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 76

  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş


  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 24

  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 94

  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 25

  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 87

  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 82

  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 27

  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 95

  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 90

  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 56

  Bryullovun her resmi - bir dahi portresine bir sonraki vuruş 77