Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 2019

Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 2019
24.08.2019

Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 99

Bryusov'un "Yaratıcılık" şiirinin ayrıntılı analizi

Bryusov'un şiirinin analizi, olağanüstü bir kişilik olduğundan özellikle şair hakkında kısa bir bilgi ile başlamak daha iyi.

Bryusov'un şiirinin analizi

Valery Bryusov sonunda şiir dünyasına girdion dokuzuncu yüzyılda Fransız Verlaine, Malarme ve Rimbaud'un örneğinde yaratılmış yeni bir şiir (sembolizm) olan "genç" in temsilcisi olarak. Fakat o zaman genç şairle ilgilenen sadece sembolizm değildi. Her nasılsa soluk bacaklarındaki şok edici monotonluğu ile halkı şaşkına çevirdi ve böylece sanatçının sınırsız yaratıcı özgürlük hakkını talep etti.

Şiir uzmanlarının serveti için Bryusov,yalnızca deneylerle sınırlandırıldı: şiirsel yeteneğini geliştirdi, eserlerini tarihi olaylar ve kendi hayatından resimlerle doldurdu. Genellikle şiirlerinin kahramanları, Nietzsche felsefesinden etkilenerek güçlü kişilikler, tarihin karakterleri ya da mitler yaptı. Gittikçe artan koleksiyonların ortaya çıkışı Bryusov'un şiirsel becerisinin nasıl büyüdüğünü ve güçlendiğini gösteriyordu.

Fakat şair özgürlük herkesten önce değer verdi. "Yaratıcılık" adlı ilk şiirinde belirli bir kahraman yoktur ya da daha ziyade kendisi bir düşünürdür. Gözleri ise okuyucu ne olduğunu görür.

Ancak Bryusov'un "Yaratıcılık" şiiri,ve başka herhangi bir eserin oluşturulması için günün ve yılın göstergesi ile başlamak gereklidir. Mart 1895'in ilk günü yazılmış ve "genç" şiirlerin "Başyapıtları" koleksiyonuna dahil edilmiştir.

Bryusov'un şiirinin bir analizi, yazarın sanatçının bir konu seçmek konusunda özgür olduğu temel fikrini bir kez daha teyit eder ve hatta mistik bir yaratım süreci haline gelebilir.

Çalışmanın sembolizme ait olması,çok diyor. Örneğin, garip, alışılmadık görüntülerin görüntü için yazar tarafından kullanılan kelime: duvarda bir havai mor el gibi (beş parmak yaprak şeklinde yayvan) yama bıçakları minesinin bir çizgi çizin etmez ve ihlal etmeden, sesler "yüksek sesle yankılanan sessizlik."

brusov şiir yaratıcılık

Okuyucuya garip bir fantastik sunuluyorDünya: "yaratılmamış" iki ayın, daha doğrusu, masmavi ay ve "çıplak" (hayır bulutlar) ay ışığında parlak, oluşturma hiçbir yerde şeffaf çardaklar ( "Kiosklar") vardır. Ve bütün süreç sırlar ve hayaller içinde örtülüdür.

Şiirin Bryusov tarafından incelenmesi,renk ve ses kaydı gibi anlamlı araçlardır. Metinde, mor ve azil renkleri var gibi görünüyor ve görünüşe göre, yüzeyin kalitesi - pürüzsüzlüğü anlamına gelse de, emaye duvar bazı nedenlerle beyaza eşlik ediyor. Sık sık tekrarlanan "l", "p", "m" ve "n" nin sonarlığı, her şey su altında gerçekleşiyormuş gibi yavaşlık, hareket yumuşaklığı hissi yaratmak için tasarlanmıştır. Bu şiirin müziği büyüleyici!

Bileşik olarak orijinal bir şekilde oluşturulmuştur: dörtlü satırın son satırı sonraki dört satıra ikinci olur. Bryusov'un şiirinin bir analizi, çizgilerin kendilerini tekrar ederek birbirlerine yapıştıklarını ve sürekli olarak harika bir bilinç ve duygu akışı yarattığını göstermektedir.

Bryusov şiiri "Yaratıcılık" açılıyoryavaş yavaş sanki hiçbir şeyin bir anda yaratılmadığını söylemek ister gibi, kesin olarak hiçbir şey bilemezsiniz. Görüntüler kararsız, bulanık, yavaş yavaş lirik kahraman tarafından belirleniyor. Belki de özü aramaktaki bu acı süreç "yaratıcılığın unu" olarak adlandırılır?

Bryusov Yaratıcılık tarafından şiirin analizi

Sürece adanan Bryusov'un bütün şiirleribir ana fikir birleşiyor: yaratıcılık sonsuz ve özgür, anlaşılamıyor, netlikten ve yüksek sesle konuşulardan korkuyor. Hayal görüntü, meraklı eleştirmen gözüyle parlak ışığa dönüştüğünde derhal parçalanır ve yakından ve dikkatli bir şekilde çalışma fırsatı bulmaz.

Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 2019

Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 2019

Related news

 • Benmari Usulü Çikolata Nasıl Yapılır
 • Bal kabağının faydaları nelerdir Cilt güzelliği için
 • Fırında Makarna Tarifi
 • Kurban Bayramında kilo nasıl verilir
 • Hafızaya İyi Gelen Yiyecekler

 • Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 45

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi


  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 25

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 37

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 6

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 24

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 52

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 32

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 41

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 95

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 52

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 21

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 98

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 11

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 74

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 68

  Bryusovun Yaratıcılık şiirinin ayrıntılı analizi 44