Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğrafBuz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf

25.05.2019

Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 37

Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf

Riga Roket - kime ya da ne olacak? Hokey severler bu sorunun cevabını biliyorum. Makalede konuşma, ünlü hokey oyuncusu Helmut Balderis hakkında olacak.

Letonya hokey yıldızı

Balderis Helmut, Letonya hokeyinin bir yıldızıdır.CSK milli takımı ve Sovyetler Birliği milli takımı için oynayan ünlü forvet. Bugüne kadar, Letonya tarihindeki en iyi grevlerden biri olarak kabul edilir. 1977'de, Balderis Helmut SSCB'nin en iyi hokey oyuncusu unvanını aldı ve bundan sonraki bir başka güzel olaydan sonra bir yıl sonra - Helmut SSCB sporunun hakimi oldu. Ayrıca 70'lerin en orijinal hokey oyuncusu olarak da adlandırılıyor. Hokey taraftarları ve sadece bu spora ilgisiz olmayanlar, Balderis Helmut'u Riga Rocket takma adıyla tanıyorlar.

balderis helmut

İzleyiciler neden bu kadar sevindi?

Hayranlar Balderis Helmut'un olmadığını söyledi.Sadece inanılmaz bir sporcu ve iyi bir oyuncu, aynı zamanda onun hızlı düşünme ile ayırt edilmiş ve maç sırasında oyun alanında ortaya çıkan sorunları çözmek için onun standart dışı yaklaşımı ile ünlü mükemmel bir logician, tactician oldu. Sadece o kadar ustaca gol atabilir, karmaşık ve çarpık programlar yapabilir, böylece rakip takımın üyelerini bile büyüleyebilir. Rakamlı patenle ilgili bir şey vardı. Buz üzerinde çok zarif davrandı, oyununu izlemek gerçekten estetik bir zevkti. İş arkadaşları yetenekleri, olağanüstü özverileri ve olağanüstü gayretleri için ona saygı duyuyordu.

Helmut Balderis, içinde gördüğünüz fotoğrafmakale, neşeli ve son derece açık bir kişinin hayatında. Hep gerçeği durdu ve tekrar tekrar çatışma sona erdi izin yüzüne bunu söylemek tereddüt etmedi. Hellmuth olan şikayetlerinin çalıştırıcı veya yetkilileri, ifade etmek zor değildi, insanlar kiminle en azından ününü zayıflatmak vermemek için, hiç de arzu edilmektedir tartışmak. Ama hayır, Hellmuth kendisi için değil yaptım, değil kibirine gurur, kamu oynamak değil, bencil değildi. Bütün bunlar hokey kendisinin refahı için, takımın başarısı için, sadece ortak bir amaç için yapıldı.

helmut balderis hokey oyuncusu

Bazı istatistikler

Bu olağanüstü ve eşsiz olduğu tahmin ediliyorHer açıdan, 462 maçta hayatına bir adam katılırken, rakibin kalesine 333 gol attı. Tüm Sovyetler Birliği'nin yarışmalarına gelince, Helmut en üretken sporcu olarak katkısızdı. Balderis'in SSCB milli takımında oynadığı dönemde, sporunda üç kez Avrupa ve dünya şampiyonu oldu, birçok altın ve gümüş madalya kazandı.

Balderis Hellmuth: biyografi, spor yolunun başlangıcı

Sporcu, 3 Temmuz 1952'de Riga şehrinde doğdu.Zaten 11 yıl ebeveynler ona Çocuk ve ergenleri kapsayan bir spor okulu verdi. Ben Balderis Hellmouth bir daha doğum spor alanında parlak bir kariyer yapmak için ona yardımcı olacağını bekleyen tüm verileri yoktu söylemeliyim. Tam tersine, yoldaşları ve akranları arasında kesinlikle göze çarpmıyordu, onun için başarıya giden yolun ancak büyük gayretler yoluyla yürüdüğünü ve kendisi üzerinde uyguladığı kendi başına çalışacağını fark etti. Kaderinin gösterdiği gibi, bu anlayış onun seçtiği yöne doğru ilerlemesine, ellerini bırakmamasına, teslim olmamasına ve her şeye rağmen, kendini aşmasına, yıldızına gitmesine yardımcı oldu. Ve birkaç yıl sonra Hellmuth ilk ve çok önemli bir sonuç gelip, o 1985 yılına kadar çeşitli yarışmalarda en savunulan sonra Riga "Dinamo", davet edildi.

Vizyonu kötü olan Helmut Balderis,Bir süre boyunca gözlükle oynadı ve eğitildi ve ardından bir sporcu olarak hayatını büyük ölçüde kolaylaştıran kontakt lenslere geçti. Göz problemleri inatçı atleti kırmadı ve başarıya engel oldu.

helmut balderis resimleri

Helmut'un özel yetenekleri

Görgü tanıkları, Helmut'un eğitim verdiğini söyledi.özel bir şekilde, herkes gibi değil. Pakın uçuş yolu ve isabetin doğruluğu gerçekten eşsizdi, bu yüzden hiç kimse Litvanya hokey oyuncusundan önce hiç yapmadı. Bir noktada, haklı olarak kat edilemez bir kaleci olarak adlandırılan Tretyak'a bile kaybetti. Bir maçta dört gol atmak için Balderis Helmut'du.

Viktor Tikhonov ile buluşma

Bu olay hayatında gerçekten belirleyici olduBalderis Helmut. Bunun sadece insanlara sayesinde ve Hellmuth SSCB takımda olduğunu, dahası, herkes için o kimse bilmiyor mutlak acemi idi ve kim şüpheli, oldukça hafif deyimiyle edebiliyoruz. spor gazetesi için bir röportajda Tikhonov o Hellmuth karşı mümkün olan her şekilde ayarlanmış olduğunu itiraf etti. hep gölgelerde olacağı, o kesinlikle hiçbir karizması ve her şeye rağmen fışkırdığı yeteneğine sahip olduğunu kesinlikle korkak ve Tikhonov kesinlikle böyle bir kızarıklık ve acele adıma gitti pişman olduğunu - O olduğunu söyledi. Ama antrenör kimseyi dinlemedi, içgüdüsel sporlar ona bu adamın gerçek bir hazine yapabileceğini söyledi. Ve Viktor Tikhonov yanlış değildi ve kesinlikle bu seçim yaptığım pişman olmadım. Balderis Helmut - 1977'de o zamanki Dünya Kupası'nın en iyi lideri olarak tanınan hokey oyuncusu.

balderis helmut biyografi

Kulüpte kariyer

Aynı 1977'de, Balderis Helmut olduRiga taraftarlarını büyük ölçüde üzen CSKA kulübünün resmi üyesi, çünkü Riga takımındaki oyun sırasında Helmut, pek çok saldırgan ve bazıları için birer rol modeliydi. Helmut, CSKA için ayrılma kararının sadece kendisi tarafından atıldığını, sporcunun daha ileri gitmek istediği bir noktada, elini denemek, dünya hokeyinin gerçek yıldızlarıyla oynayarak bir boy daha almasını söyledi. Ve bu bile başardı ve hepsi de ruhun demir gücü ve gerçek bir hokey oyuncunun güçlü sertleşmesi sayesinde. Helmut her zaman CSKA kulübüne üyeliğin onun için her zaman büyük bir onur olduğunu söyledi. Muhtemelen, yerinde her sporcu ile gurur duyardı. Bir noktada, CSKA'daki Balderis'in kariyeri önemli ölçüde sarsıldı, Amerikan takımına zarar vermekle suçlandı. Bu hokey oyuncunun gururuna çok fazla değindi ve Japonya'ya ve Amerika'ya düzenli olarak staj yapmak için Riga'ya dönmeyi tercih etti.

helmut balderis hokey oyuncusu biyografi

Balderis Helmut'un kaderi

Efsanevi hokey oyuncusu ayrıldıktan sonraBüyük spor, o pes etmedi ve buz hokeyi, Riga Spor Sarayı bir yönetmen olarak, bir koç olarak çalıştı gönüllü olarak sevdikleri spor yapan hokey dernek, Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Çok fazla gazeteci ve sadece Helmut taraftarları defalarca ona büyük sporu bıraktığını sordu, çünkü büyük bir başarısı vardı. Hellmuth hep doğup, büyüdüğü liseden mezun oldu şehre, eve çizildiğini çekinmeden söyleyen, onun ilk zafer ve yenilgiyi yaşadı. Sporu bıraktıktan sonra, Helmut iş yapmaya karar verdi, bir keresinde ilaç endüstrisinin dükkanına gitti, ama bu durumda kendini bulamadı.

helmut balderis vision

Helmut Balderis, biyografisi olan bir hokey oyuncusumakalede, şu anda doğal ürünler yetiştiren ve satan bir tarım firmasına başkanlık ediyor: süt, et, sebze ve diğer sebze ve gıda ürünleri.

Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğrafBuz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf

Related news

 • Rus savaş uçaklarının eğitim uçuşundan eşsiz görüntüler
 • Ligandrol: Değerlendirmeler
 • Bulut türleri: bunlar nedir
 • Isı değişim ihlali veya güneşte aşırı ısınmış: ne yapmalı
 • Diyarbakır Ücretsiz Yaz Spor Okulları 2016

 • Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 68

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf


  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 63

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 29

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 58

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 39

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 33

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 47

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 29

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 84

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 15

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 3

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 71

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 81

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 18

  Buz hokeyi oyuncusu Balderis Hellmuth: biyografi, fotoğraf 6