Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakışCasio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış

25.05.2019

Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 38

Casio Synthesizer'lar: En popüler modellere genel bakış

Bugün klavye enstrümanlarının dünyasında bulabilirsinizçok ilginç. Ve synthesizer Casio istisnalar değildir. Burada, temel ürün serilerinde, giriş seviyesi araçlarından canlı performanslar için tasarlanmış profesyonel iş istasyonlarına kadar pek çok model bulabilirsiniz.

Casio synthesizerları: genel özellikler

Eğer anlarsanız, büyükler arasındaanahtar Casio ürünleri nadiren Yamaha Motif, Korg Trinity ve Triton, Roland Fantom veya synthesizer Kurzweil gibi iş istasyonları ile karşılaştırılabilir profesyonel araçlar bulunur.

synthesizer casio

Hemen hemen tüm seri ve temel yöneticilerBir çeşit enstrümantal sentezleyici Casio öğretmek. Yorumlar tam olarak bu konuda söylüyorlar. Aslında, nadir istisnalar dışında, neredeyse tüm aletler, Yamaha'nın ürünlerini otomatik eşlikin kabul edildiği araçlar açısından daha fazla anımsatmaktadır. Bununla birlikte, bir çocuk, yeni başlayan bir müzisyen ve bir profesyonel, ihtiyaçlarına göre çok çeşitli ilginç şeyler bulabilir.

CTK Serisi

En geniş enstrümanlardan biri olan Casio, hem giriş seviyesi sentezleyicileri hem de daha gelişmiş modelleri içeren CTK serisinin modelleridir.

casio synthesizer ctk

Yani, örneğin, en basit "oyuncaklardan" birisentezleyici Casio CTK-240 veya bazı müteakip modifikasyonları arayabilirsiniz. Yüz timsah ve çeşitli eşlik varyasyonları ile minimal bir dizi işlev vardır. Böyle bir araç, başlangıç ​​müzisyenine veya çocuğuna basit bir melodi öğrenmek veya düzenlemenin nasıl ses çıkarması gerektiğini öğrenmek için izin verecektir.

Bu durumda, bu satırın Casio synthesizer olan Eksi, tam ağırlık da olmayan eksik bir klavyedir.

Modeller biraz daha güçlüdür (örneğin, 2200, 2400,3200) aynı işlevsel kümeye sahiptir, ancak klavyeyi bölebilirsiniz, örnekleme fonksiyonunu deneyebilir (birkaç kısa parçayı kaydedebilir ve birleştirebilirsiniz) ve mikrofondan kayıt yapabilirsiniz.

4000 serisinde ve diğer modifikasyonlarındastili düzenleme ile ilgili bazı parametreleri kontrol etmek mümkün oldu (belirli bir parçayı devre dışı bırak, sondaj aletini bir diğeriyle değiştir, kullanılan efektleri değiştir, ayarları kayıt belleğine kaydet, vs.).

6000 serisinde ve üzerinde düzenleme, dahili 16 kanallı mikser kullanılarak gerçekleştirilir. Kendi şarkınızı oluşturabileceğiniz bir sıralayıcı da var.

synthesizer casio fiyatları

7200'ün modifikasyonunda, daha fazlasını bulabilirsinizözellikler ve ayarlar. kaydetmek için özel ayarlar 8 bellek yuvalarına tahsis edilmektedir. En modellerinde, daha sesler ve efektler, gerçekte kaydedilen oyunlar WAV formatına dönüştürülür ve hafıza kartı (SD veya SDHC) kaydedilebilir vardır vokal ve daha fazlası için, örneğin, bir sentezleyici DSP efektleri işlemci olarak kendini kullandı.

Ayrı ayrı, neredeyse tüm güçlü modellerde tam bir piyano klavyesi olduğu söylenmelidir. Bu durumda, 61 veya 88 tuşlarıyla değişiklik yapabilirsiniz.

WK Serisi

Sentezleyiciler Casio WK veya LK, aslında, diziCTK hiçbir şekilde çok farklı değildir. Bu anlaşılabilir bir durumdur, çünkü her iki çizgi de aynı otomatik eşlikin yanı sıra müzisyenlere yerleşik eğitim sistemine erişim sağlamak için tasarlanmıştır.

sentezleyiciler casio wk

Yine, burada ve en çok buluşabilirsinizWK-220 gibi iddiasız modeller ve WK-7600 gibi geniş yeteneklere sahip güçlü araçlar. Dikkat etmeniz gereken şey, efektler ve arpeggiator için çok çeşitli ayarlardır.

Diğer tüm modellerde olduğu gibi burada da mümkünÖrneğin, harici ana bilgisayarlara veya Cubase, FL Studio, Ableton Live, Presonus Studio One gibi bilgisayar sanal stüdyolarına bağlanmak için bir USB arabirimini kullanın.

İş istasyonları ve dijital piyanolar

Casio synthesizer'ları profesyonel enstrümanlar açısından daha az ilgi çekmiyor. Dünyadaki en popülerlerden biri, dijital piyano Casio PX3-BK.

sentezleyici casio yorumlar

Bu araç, profesyoneller için açıkça oluşturulmuştur. Tam boyutlu piyano klavyesi (88 tuş) ve birçok ses ayarı (aynı ekolayzır) var. Ayrı bir şekilde, klavyeyi bölmeye ek olarak, her bölünmüş kayıt için ses katmanlarını (her biri için 2) üst üste koymak için özel özellikleri kullanabileceğinizi de söylemelisiniz. Ayrıca saldırı veya sinyal düşüşü, filtreleme, vibrato vb. Seviyelerini ayarlamak gibi bazı sentezleyici fonksiyonlar da vardır.

synthesizer casio

Başka bir ilginç araç türü var. Bunlar Casio XW-P1 ve Casio XW-G1'in iki versiyonu. Testlerinin gösterdiği gibi, aralarındaki fark önemsizdir, ancak sesin tınısını ya da parametrelerinin bir kısmını tanıma dışında değiştirmenize izin veren çok sayıda "twist" sayesinde sadece canlı performanslar içindir.

Görünüşe göre böyle bir araç yararlıdır,modern DJ. Ve eğer bir örnekleyici (“demir” veya sanal tipte Kontakt veya Yerli Enstrümanlardan Makine) ile birlikte kullanırsanız, fabrika ayarlarından ve özelliklerinden daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Fiyat listesi

Şimdi, muhtemelen, ne türsynthesizer Casio seçin. Fiyatlar ve dağılımları oldukça geniş bir aralığa sahiptir. Yani, örneğin, en basit modellerin maliyeti 100 $ civarındadır, daha fazla para için, 500 $ veya daha fazla vermeniz gerekir.

Ancak, önce aletin hangi amaçla alındığına karar vermeniz ve sadece son seçimi yapmanız gerekir.

Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakışCasio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış

Related news

 • Fırında Galeta Unlu Sarımsaklı Tavuk
 • Oktay Usta’nın Sebzeli Kanaloni Tarifi
 • Ballı Bademli Pasta Tarifi
 • Çok İzlenen Videolar
 • İğne Oyası Dua Eden Çiçek Modeli Yapılışı Anlatımlı Videolu

 • Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 69

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış


  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 40

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 44

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 82

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 89

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 16

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 15

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 99

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 93

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 20

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 61

  Casio Synthesizerlar: En popüler modellere genel bakış 45