Category Archives: Egzersizler 2019

Category Archives: Egzersizler 2019
16.09.2019

Category Archives: Egzersizler 58

Category Archives: Egzersizler

Bacakları İnceltmenin Yolları: Bacakları İncelten Sporlar

Bacakları İnceltmenin Yolları: Bacakları İncelten Sporlar

Bacakları incelten sporlar

Bacakları incelten sporlar

Bölgesel yağlanma günümüzde en yaygın olarak görülen kilo sorunlarından biridir. Özellikle kalça, basen ve bacaklarda yağ birikimleri olur. Bu durum hem estetik açıdan kötü bir görüntü oluşturur hem de kişinin özgüvenini düşürür. Bacak bölgesindeki yağların yakılması ve bacakların incelmesi için beslenme düzenine dikkat edilmeli ve düzenli olarak egzersiz yapılmalıdır.

Bacak İnceltme Hareketleri: Bacak İnceltme Egzersizleri

Bacakları zayıflatma yöntemleri: Uygun egzersiz seçimi

Bacakları inceltmek için koşu, aerobik, güç yürür ya da durmadan bacaklarınızı içerir çünkü adım makinesini kullanabilirsiniz: bu amaç için bu egzersizleri yapabilirsiniz, sen skinnier bacaklar almak için yardımcı olabilecek mükemmel bir egzersiz uygun ExerciseSelection seçin. Sen tutku göre egzersiz yoğunluğunu artırabilir. Eğer yağ azaltmak için Eliptik kullanmak istiyorsanız, aksi takdirde bunun için bazı eğitmen bulmak için, daha iyi sonunda büyük uyluk yüzden alacak doğru nasıl kullanılacağını bilmek gerekir.

Bacakları zayıflatan hareketler: Kardiyo egzersizleri

Kardiyo egzersizleri kilo vermeye yardımcı en etkili egzersizlerden biridir. Haftada 5 ila 6 gün düzenli olarak, günlük 30 ila 40 dakika yapılması önerilir. Bacakların zayıflamasına da yardımcı olur. Yağ yakımını hızlandırır. Özellikle yürüyüş, koşu, yüzme ya da basketbol gibi kalp hızını artıran egzersizler tercih edilmelidir.

Bacak zayıflatan hareketler: Pilates ve fitness

Bacakları zayıflatmak için etkili olan egzersizlerden biri de pilates ve fitness egzersizleridir. Yağların daha hızlı yakılmasını sağlayan bu egzersizler kas gelişimini de artırır. Vücudun daha güçlü ve esnek kalmasını sağlar. Bacak, basen ve göbek bölgesindeki yağları eritmede de etkilidir.

Bacak incelten hareketler: Bacak kaldırma egzersizleri

Bacakları inceltmek için özellikle bacak kaslarını çalıştıran egzersizler yapılmalıdır. Yere yan uzanılarak yapılan bacak egzersizleri yan bacak kaslarını çalıştırır. Sırt üstü uzanılırken yapılan bacak kaldırma egzersizleri ise alt ve üst bacak kaslarının çalışmasını sağlar. Bu tür egzersizler 20 tekrar ve 2 set şeklinde her gün yapılabilir.

Squat bacak inceltir mi: Squat egzersizi

Squat egzersizi yani çömelme egzersizleri de bacak kaslarının geliştirilmesinde etkilidir. Bu egzersizin düzenli olarak yapılması hem bacakları inceltir hem de basen ve kalça bölgesinin şekillenmesini sağlar.

Bisiklet bacak inceltir mi: Bisiklet egzersizleri

Bir saat bisiklet egzersizi yapılması yaklaşık 450 kalori yakılmasını sağlar. Bisiklet sürmek ya da sabit aletlerde bu egzersizi yapmak bacaklardaki yağların çok daha hızlı yakılmasını sağlar.

Yüzme bacak inceltir mi?

Yüzme de bacak inceltmeye yardımcı egzersizlerden biridir. Düzenli olarak yüzülmesi bölgesel yağlardan kurtulmaya yardımcı olur. Yüzme egzersizleri genel olarak hemen hemen vücuttaki tüm kasların çalışmasını sağlar. Yaklaşık 30 dakika yüksek tempolu yüzme 500 kalori yakılmasına yardımcı olur.

Koşu ve yürüyüş

Her gün 30 dakika koşu ya da 45 dakika yürüyüş yapılması önerilir. Düzenli yürüyüş ve koşu da yağ yakımını hızlandırır. Bacakların daha ince ve esnek kalmasını sağlar.

Bacak incelten diyet: Bacakları zayıflatan yiyecekler:

Yüksek proteinli gıdalar

Yüksek protein içeren besinlerin tüketilmesi önerilir. Özellikle tavuk göğüs eti, hindi göğüs eti ve balık tüketilmelidir. Yağsız protein kaynaklarının düzenli olarak tüketilmesi kas gelişimini artırır. Ayrıca yağ yakımını da hızlandırır.

Taze sebze ve meyveler

Kilo verme sürecinde taze sebze ve meyveler mutlaka tüketilmelidir. Özellikle lif açısından zengin besinlerin tüketilmesi önerilir. Sebzeler antioksidan açısından zengindir. Bu içeriği ile vücuttaki antioksidanların dışarı atılmasına yardımcı olur. Yağ yakmayı önleyen toksinleri de yok eder.

Su tüketimi

Su tüketimi zayıflama sürecinde oldukça önemlidir. Yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırır. Her gün düzenli olarak 10 ila 13 bardak su tüketilmesi önerilir. Bu şekilde sindirim sistemi de daha sağlıklı çalışır.

Tuz ve şeker tüketimi kısıtlanmalı

Tuz tüketiminin fazla olması vücutta su tutulmasına ve ödeme neden olur. Bu nedenle yemek ve salatalara olabildiğince az tuz eklenmelidir. Şeker tüketiminin fazla olması da kilo alınmasına neden olabilir. Bu nedenle çay ve kahve gibi içecekler şekersiz tüketilmelidir. Vücudun şeker ihtiyacı meyvelerden karşılanabilir.

Kalorisi yüksek besinler

Kalorisi yüksek yağlı ve kızartma besinler tüketilmemelidir. Bu tür besinler vücutta yağ birikmesinin temel nedenlerinden biridir. Ayrıca gün içerisinde alınan kalori miktarı hesaplanmalıdır. 1200 ila 1400 kalori alınması önerilir. Beslenme düzeni ise meyve ve sebze odaklı olmalıdır.

Yağ yakan besinler

Bacaklardaki yağların azaltılması için yağ yakıcı besinler tüketilmelidir. Haftada 3 ya da 4 gün düzenli olarak somon gibi yağlı balıkların tüketilmesi önerilir. Yağlı balıklar omega 3 yağ asitleri açısından son derece zengindir. Balığın yanı sıra sağlıklı yağ asitleri içeren fındık, zeytinyağı ve tekli doymamış yağları içeren diğer besinler beslenme düzenine eklenmelidir.

Şekerli içeceklerden kaçınmak

Şekerli besinler gibi şekerli içecekler de tüketilmemelidir. Hazır meyve suları ile gazlı içecekler yüksek miktarda şeker içerir. Bu nedenle taze sıkılmış meyve suları tüketilmelidir. Gazlı içecekler yerine daha çok bitki çaylarının tüketilmesi önerilir.

Bacakları ince göstermenin yolları

Dar kesin pantolonların giyilmesi önerilir. Vücudu saran pantolonlar bacakların olduğundan daha zayıf görünmesine yardımcı olur. Ayrıca siyath, koyu mavi ya da lacivert gibi koyu renkler tercih edilmelidir.

Topuklu ayakkabılar

Topuklu ayakkabı giyilmesi de bacakların daha ince görünmesinde etkilidir. Bacak boyunu da olduğundan daha uzun gösterir.

Etek seçimi

Dar ya da dar mini etekler bacakları daha kalın gösterir. Bu tür etekler yerine daha çok çan ya da tam daire gibi bel kısmı oturan aşağı doğru açılan etekler giyilmelidir.Bu etekler de bacak boyunun uzun görünmesine ve bacakların ince görünmesine yardımcı olacaktır.

Bacakları inceltmenin yolları:

Yapılması gerekenler:

Düzenli egzersiz ve spor yapılması gerektiği unutulmamalıdır. Motivasyonu artırmak için bir spor salonuna başvurulabilir.

Düzenli egzersizin yanı sıra dans egzersizleri de yapılabilir. Dans egzersizleri yağ yakımını hızlandırır.

Bacakları inceltmek için beslenme düzenine ve hayat tarzına dikkat edilerek hareketli bir yaşam tarzı oluşturulmalıdır. Bütün gün masa başında çalışılan işlerde kısıtlı hareket edilir. Bu da kilo alınmasının temel nedenlerinden biridir.

Beslenme düzenine taze sıkılmış çiğ sebze suları da eklenebilir. Sebze suları yağ yakımını ve yağ metabolimasını hızlandırır.

Yapılmaması gerekenler:

Abur cubur besinler tüketilmemelidir. Cola ve cips gibi gıdalar kilo alınmasına neden olabilir. Gün içerisinde 3 ana öğün yerine 6 öğün yemek yenmelidir. Öğün aralarında sağlıklı atıştırmalıklar tüketilmelidir. Yoğurt ya da renkli meyveler düzenli olarak tüketilebilir.

Hazır ve şekerli içecekler tüketilmemelidir.

Beyaz un ürünleri beslenme düzeninden çıkarılmalıdır. Bunun yerine kepekli ürünler tercih edilebilir.

Bacakların inceltilmesi için tüm bu önerilere uyulması tavsiye edilir. Bacaklardaki yağların daha hızlı yakılması için mutlaka su ve sıvı alımı artırılmalıdır. Düzenli egzersizin yanı sıra motivasyonu artırmak ve olası stresi azaltmak için yoga ve meditasyon gibi teknikler uygulanabilir.

Category Archives: Egzersizler 2019

Category Archives: Egzersizler 2019

Related news

 • Elma ağaçlarının aşılanması, farklı çeşitlerin elde edilmesi için basit bir yöntemdir
 • Nescafe Lekesi Nasıl Temizlenir
 • Az Malzemeli Kolay Kurabiye Videosu
 • ÖRGÜ ALİZE MODERN YELEK MODELİ YAPILIŞI TÜRKÇE VİDEOLU
 • Kuşburnu Yağı ile Yüz Serumu Yapımı

 • Category Archives: Egzersizler 53

  Category Archives: Egzersizler


  Category Archives: Egzersizler 7

  Category Archives: Egzersizler 33

  Category Archives: Egzersizler 22

  Category Archives: Egzersizler 26

  Category Archives: Egzersizler 77

  Category Archives: Egzersizler 42

  Category Archives: Egzersizler 19

  Category Archives: Egzersizler 35

  Category Archives: Egzersizler 61

  Category Archives: Egzersizler 39

  Category Archives: Egzersizler 38

  Category Archives: Egzersizler 79

  Category Archives: Egzersizler 80

  Category Archives: Egzersizler 29