Category Archives: Estetik 2019

Category Archives: Estetik 2019
Category Archives: Estetik


Category Archives: Estetik

Dudakları Dolgunlaştırma Yöntemleri: Dudak Dolgunlaştırıcı Maske

Dudakları Dolgunlaştırma Yöntemleri: Dudak Dolgunlaştırıcı Maske

Dudak dolgunlaştırıcı maske

Dudak dolgunlaştırıcı maske

Her kadın daha dolgun ve büyük dudaklara sahip olmak ister. Dudakların daha dolgun görünmesi için kolajen içeren kremler ve rujlar kullanılır. Ancak bu ürünler geçici sonuçlar verir. Daha dolgun ve seksi dudaklar için kolajen enjeksiyonları, botoks ve lazer tedavileri gibi yöntemlere de başvurulabilir. Ancak bu çözümler doğal yöntemlere göre oldukça pahalı gelebilir. Doğal yöntemler de dudakların daha dolgun ve seksi görünmesine yardımcı olmaktadır.

Dudaklar nasıl kalınlaştırılır: Dudakları dolgunlaştırmak için doğal yöntemler:

Dudak dolgunlaştıran yöntemler: Dudakları fırçalamak

Dudakların daha dolgun ve büyük görünmesi için dudak fırçalama oldukça etkili bir yöntemdir. Kuru bir diş fırçası ile hafifçe dudaklar fırçalanır. Bu şekilde dudaklardaki ölü cilt hücreleri arındırılır.  Kan dolaşımı artar ve dudaklar daha yumuşak bir görüntü kazanır. Kuru fırçalama yapılabileceği gibi biraz bal ya da vazelin ile de dudaklar fırçalanabilir. Bu yöntem en etkili dudak peeling yöntemidir.

Alternatif olarak biraz şeker ve su karıştırılır. Bu karışım dudaklara masaj yaparak uygulanır. 10 ila 15 dakika kadar dudaklarda bekletilir. Daha sonra su ile durulanır.

Dudak dolgunlaştıran yağlar: Tarçın uçucu yağı

Tarçın uçucu yağı birçok cilt ve sağlık sorunu için önerilir. Dudaklara da uygulanabilir. Dudaklardaki kılcal damarları uyarır ve dudakların daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Kan akışını artıran özellikleri de vardır. Birkaç damla tarçın yağı dudaklara masaj yaparak uygulanır. Bu süreçte dudaklarda hafif bir yanma ile karıncalanma hissi oluşabilir. 5 dakika sonra dudaklar su ile duurlanır.

Evde dudak büyütme: Nane uçucu yağı

Tarçın yağı gibi nane yağı da kullanılabilir. Nane yağının dudaklara uygulanması kan dolaşımını artırır ve dudakların daha pürüzsüz olmasına yardımcı olur. Bir çay kaşığı vazelin ile bir çay kaşığı nane uçucu yağı karıştırılır. Bu karışım dduaklara masaj yaparak uygulanır. Bir süre dudaklarda bekletilir. Daha sonra ılık su ile durulanır.

Dudak dolgunlaştırma teknikleri: Acı biber esansiyel yağı

Herhangi bir dudak kremine 1 ya da 2 damla acı biber uçucu yağı eklenerek kullanılabilir. Hem mükemmel bir dudak parlatıcısıdır hem de harika bir nemlendiricidir. Dudakların daha parlak ve büyük görünmesine yardımcı olur.

Altarnatif olarak yarım yemek kaşığı eritilmiş kakao yağı, 20 damla tatlı badem yağı ve 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ile 2 damla acı biber esansiyel yağı karıştırılarak dudaklara uygulanır. Dudakların daha parlak ve dolgun görünmesine yardımcı olacaktır. Acı biber yağı az miktarda kullanılmalıdır. Çok fazla kullanılması dudakların tahriş olmasına ve yanmasına neden olabilir.

Dudak dolgunlaştırma egzersizleri

Dudakları dolgunlaştırmek için dudak büyüten egzersizler de yapılabilir. Bu egzersizlerin haftada 3 kez düzenli yapılması başarılı sonuçların alınmasını sağlayacaktır.

Islık egzersizi

Dudaklar ıslık çalar gibi büzülür. Yanaklar iki yandan içeri doğru bastırılır. Egzersizin 10 tekrar olarak yapılması başarılı sonuçlar verecektir.

Gülümseme ve öpücük egzersizi

Dudaklar kapalı tutulur ve ardından olabildiğince geniş bir şekilde gülümsenir. Daha sonra öpücük hareketi yapılır ve dudaklar olabildiğince dışarı doğru uzatılır. 5 saniye boyunca gülümsedikten sonra 5 saniye öpücük hareketi yapılmalıdır. Bu egzersiz 20 kez tekrar edilmelidir.

Dudak germe egzersizi

Dudaklar sıkıca kapatılır. Dudaklar içeri doğru çekildikten sonra iyice bastırılır. Bu şekilde 5 saniye beklenir. Daha sonra dudaklar serbest bırakılır. Hareket düzenli olarak 15 kez tekrar edilmelidir.

Dudakların daha dolgun ve büyük olması için tüm bu egzersizler ile bitkisel çözümler düzenli olarak uygulanmalıdır. Sabırlı olunmalı ve sonuç alınması için bir süre uygulamalara devam edilmelidir. Daha hızlı çözümler isteniyorsa estetik uygulamalar için bir cerraha da başvurulabilir.

Category Archives: Estetik 2019

Category Archives: Estetik 2019
Category Archives: Estetik


Category Archives: Estetik


Category Archives: Estetik


Category Archives: Estetik


Category Archives: Estetik