Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 2019

Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 2019
31.03.2019

Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 7

Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi?

Modern yasalara göre, ceza davasıher zaman mantıklı sonuçlara getirilebilir. Bazı durumlarda, hakim ve savcı, onu başlatmayı reddeden bir karar yayınlayabilir. Elbette, dava ancak bunun için ciddi nedenler varsa durdurulabilir.

Cezai işlemleri başlatmayı reddetme

Cezai işlem başlatmayı reddetme gerekçeleri

Modern yasalar açık bir şekilde, bir ceza davasının açılmasını ya da başlatılmış bir soruşturmayı durdurmak için vuku bulması gereken vakalara işaret etmektedir.

Her şeyden önce, suç vakası olmayan durumlarda ceza davası feshedilir. Örneğin cinayet olmadı, intihar vb.

Buna ek olarak, davayı kapatma nedenininBu olayda veya bu olayda korpus delicti yokluğu. Örneğin, bazı olaylar gerçekleşti, ancak Ceza Yasasının ihlali değil.

Cezai işlemleri başlatmayı reddetmek,Başka bir sebep: Bu, suçun sınırlandırılması tüzüğünün sona ermesinden kaynaklanmaktadır. Bir suçun zaman çizelgesi, Ceza Kanunu'nda açıkça belirtilmiştir.

Ve elbette bir ceza davası olamazÖlen kişiye karşı açık (potansiyel suçlu). İstisnalar yalnızca ölenlerin itibarını temizlemek için gerekli olan durumlardır.

Buna ek olarak, mevzuat, davanın belirli bir şahsa ilişkin olarak feshine neden olan diğer sebepler için sağlanmıştır.Cezai işlem başlatmayı reddetme şikayeti

Her şeyden önce şunu belirtmek gerekir ki,soruşturma sürecinde, sanık kişinin gerçekleşen suçla ilişkisi bulunmadığı tespit edildiğinde, cezai bir davanın başlatılması gerçekleşir. Bir kişi aynı suçtan dolayı iki kez mahkum edilemez - bu da reddi için bir temel oluşturabilir.

Cezai işlemleri başlatmayı reddetmek,af sonucunda ortaya çıkmaktadır. Buna ek olarak, yasa, yaşı hala tam cezai sorumluluk için yetersiz olan bir kişinin kovuşturulmasına izin vermemektedir.

Başarısızlık, zihinsel gelişimde geride kalan ve başkasının sezgisiyle hareket eden, olası tüm sonuçların farkına varılmayan durumlarda da ortaya çıkabilir.

Soruşturmadan sonrabir ceza davası açma gerekçesi bulunamadı, araştırmacı, savcı ve araştırmacı soruşturmayı feshetme kararı verebilir.

Cezai işlem başlatmayı reddetme ile ilgili şikayet

Cezai işlem başlatmayı reddetme gerekçeleri

Ceza davasının feshi kararı meydan okumayı deneyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda, yasanın bazı gerekliliklerini takip etmek gerekir.

Başlamak için, dikkatlice okumalısınız.bu kararı veren belge. Burada esas olan, ceza davasının feshinin nedenini belirlemektir. Soruşturma sırasında herhangi bir suç bulunamazsa, şikayette bulunmak pratikte anlamsızdır.

Bazen, için temel oluşturmak içinkarara meydan okumak için, tüm doğrulama malzemeleriyle kendinizi tanıtmanız gerekir. Tabii ki onları izni aldıktan sonra görebilirsiniz. Bu nedenle, bir açıklama yapmanız (bazı gereklilikleri karşılamanız gerekir, bu nedenle bir avukatın hizmetlerini kullanmanız daha iyi) ve araştırmacıya göndermeniz gerekir. Herhangi bir postane hizmetlerini kullanarak bunu yapabilirsiniz. Başvuruyu el altında tutmaya karar verirseniz, araştırmacıya vermek istediğiniz diğeri de sizinle birlikte olmak üzere iki kopyasını stoklamanız gerekir. Kopyanızın üzerinde, belgeyi teslim aldığınız kişi imza ve tarihe basmalıdır.

Başvurunuz işleme koyulduktan sonra,gerekli tüm materyalleri öğrenmek için gelmeniz gereken tarih ve yeri öğrenirsiniz. Bu arada, başka bir kişi kağıtları inceleyebilir, ancak bunun için başvuran bir vekaletname imzalamalıdır. Davanın materyalleri reddin karara itiraz ettiyse, yazılı bir şikayet hazırlamak ve ilçe mahkemesine sunmak gerekiyor.

Zaman geçtikten sonra mahkeme kararı gelecektir.Şikayetinizi onaylamak veya reddetmek. Elbette, şikâyet başvurusu yapma süreci bağımsız olarak yapılabilir. Ancak avukatlık hizmetlerini kullanmak daha iyi, çünkü nitelikli yardım hataları önlemeye ve süreci hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 2019

Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 2019

Related news

 • Süzme peynir ve yoğurt ile muz - lezzetli tatlı
 • Falafel Köftesi (Nohut Köftesi)
 • Sinyal Starline E90: kullanım kılavuzu, açıklama, yorumlar
 • Evde turşu balıkları
 • Antep fıstıklı tatlı tarifi

 • Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 10

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi


  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 59

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 96

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 20

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 56

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 21

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 14

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 63

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 58

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 89

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 74

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 68

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 84

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 66

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 14

  Ceza davasının açılmasını reddetmesi: Bu cezai zorluk çıkabilir mi 4