Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 2019

Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 2019

Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 72 30.01.2019, 15:46

Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları

Marigolds en iddiasız biriçiçek ekinleri. Birçok kır evinde bulunabilir. Marigolds (Tagetes) Ukrayna'da Chernogrivtsi olarak bilinir. Uzun süreli ve bol çiçeklenme için çok değerlidirler. Yaygınlık ve popülerliğe rağmen, tüm yetiştiriciler bu kokulu çiçeklerin iyileştirici özelliklerini bilmiyorlar.demirci tıbbi özellikleri

Anavatanlarında (Meksika'da) marigolds (siyah-tavuk) veTıbbi özellikleri uzun zamandır halk tıbbında ve yemekte kullanılmaktadır. Dikkat etmeden çiçeklerin mutfak kullanımı, mutfağı et yemekleri ile dolu olan diğer ülkelerin gurmelarına bırakılmadı. Marigoldların "et yiyenleri" arasındaki popülaritesinin açıklanması kolaydır - yalnızca mükemmel tat özelliklerine değil, aynı zamanda bu tür yemeklerin neden olduğu sindirim sistemi üzerindeki gereksiz gerilmeleri de ortadan kaldırır. İtalya'dan gelen bilim adamlarının çalışmaları etten zarar görmekten çok zararlıdır - pernisite için düzenli sigara ile karşılaştırılabilir. Marigolds'un bir çeşni olarak kullanılması, ağır gıdaların gastrointestinal sistemi üzerindeki zararlı etkiyi önemli ölçüde nötralize etmeyi mümkün kılar.

Farmakolojik özellikler ve kimyasal kompozisyon

Marigolds esansiyel yağlar bakımından zengin, anabileşeni otitomen olarak kabul edilir. Ayrıca, esansiyel yağ, kendine özgü bir kokuya sahip olan diğer bileşenleri de içerir, zira Chernobrivtsi'nin aroması ilginç bir paletle ayırt edilir. Ayrıca bileşimlerinde vitaminler, mikro ve makro elementler ve diğer maddeler bulundu.marigolds tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları

Chernobravtsy tıbbi özelliklerinin çok ilginç olduğunu belirtmek gerekir. Onlardan su infüzyonları, pankreasın çalışması dahil olmak üzere sindirim üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Bulunan biyolojik olarak aktif maddelerbitkinin bileşimi, mükemmel bir antiviral aktiviteye sahiptir, başka bir deyişle, çeşitli virüs ve patojenik bakterilere zararlıdır, bu nedenle marigoldlar genellikle çay ve kompostolara eklenir. Bu renkleri kullanan içeceklerin iyileştirilmesi, aktiviteleri sırasında soğuk algınlığı ile baş etmede yardımcı olur.

Faydalı özellikler

Bu çiçekler çeşitli rahatsızlıklardan bir kişiyi kurtarır. Başarılı bir şekilde başa çıktıkları:

 • Kara-tavukların çok etkili olduğu mücadelede sinir stresi;
 • diyabet ve pankreatitin terapötik özellikleri de telaffuz edilir;
 • soğuk algınlığı, bakteri ve virüsler, grip.

siyah çiçekler çiçek iyileştirici özellikleri

Buna ek olarak, marigolds yardımıyla bir fırsat var:

 • bağışıklığı güçlendirmek;
 • kan damarlarının durumunu iyileştirmek;
 • kabızlıktan kurtulmak;
 • sindirimi normalize edin.

Halk hekimliğinde kullanım

Tıbbi özellikleri tarif edildiği Chernovrivtsy,Bu makale Türkiye'de bir çeşni olarak kullanılmaktadır. Çoğunlukla sıcak bir tabakta, salatada ve ayrıca kabartma olarak bulunurlar. Bu çiçeklerden kompostoları pişiriyorum. Ancak geleneksel olmayan tıpta en geniş uygulamayı bulmuşlardır.

Bugüne kadar biliyoruzBu bitkiye dayanan tentürler ve et suyunun tarifleri, çaresiz insanların bile umut bulabildikleri. Ardından, en etkili araçlardan bazılarına bakacağız.

Çiçek infüzyonu

Bu ilaç çok etkiliascariasis. Bunu yapmak için, bir bardak hammadde üzerinde bir bardak kaynar su almalı, sonra yarım saat bekletilmelidir. İnfüzyon günde üç kez alınır. Pinworms ve ascarids sürgün etmek için, aynı zamanda tıbbi özellikleri çok geniş taze siyah tavuklar yardımcı olacaktır. Yetişkinler için yatmadan önce 5 parça ve çocuklar için 2 yemek yemelidir.

Diyabet için Chernobravtsy tedavi edici özellikleri

Marigold yağı

Endüstride petrol üretimibitkisel inert yağlarla ekstraksiyon. Ama evde, marigolds'tan pişirmek zor değil. Bu amaçla tıbbi özellikleri bu maddede tarif edilen siyah tavuklar bitkisel yağ ile doldurulur (en iyi zeytinyağı kullanılır). Sekiz saat süren bir infüzyondan sonra, karışım yarım saat boyunca su banyosunda tutulmalı, çiçekleri sıkmalı ve oluşan sıvıyı koyu cam kavanozlara dökmeliler. Yağ buzdolabında saklanır. Dermatolojik cilt hastalıkları ve yanıklarının tedavisinde yardımcı olacaktır.

Marigolds kaynatma

Ayrıca etkili bir tedavi varEklemlerin artrozu, bunun için siyah bakıra (çiçek) ihtiyaç duyacağınız preparatlar, tıbbi özellikleri bu makalede ayrıntılı olarak tarif edilmiştir. Bir bardak kaynar su içinde bir kaşık dolusu kuru çiçek kaynatmanız gerekir. Bu kaynatma noktasının yaklaşık 2.5 litresini yaklaşık üç ay boyunca alın.

Değişim ihlalleri

Tuz metabolizmasını ihlal eden geleneksel şifacılarkadife çorbası tavsiye etmek. Chernovrivtsy - tıbbi özellikleri mucizevi vücuttaki tuz içeriğini normalize yardımcı ve fazlalığı kaldırmak çiçekler. Bunu yapmak için, sıcak su litresi başına 5 çiçek almanız, 3 dakika boyunca zayıf kaynama ile pişirmeniz gerekir. Bir bardak et suyu için günde iki kez alın. Aralarında bir hafta ara vermek için 2 aylık kurs harcamak gerekir.Tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları hakkında marigolds

Taze çiçekler

Çalışmanız görsel stresle doğrudan ilişkiliyse, salatalarda kullanabilirsiniz. Bu, sürücüler, bilgisayar programcıları vb. Için geçerlidir.

merhem

Marigolds, tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonlarıBu makalede kullanımı açıklanan, ayrıca balsam yapmak için kullanılır. Bu kozmetik, çatlamaya karşı korumak için dudaklara uygulamak için gereklidir (don, hava koşullarında vb.). Hazırlanması için bir kaşık badem ve zeytinyağının yanı sıra 2 yemek kaşığı ezilmiş çiçeklere ihtiyacınız vardır. Ajan, iki haftalık bir infüzyondan sonra kullanıma hazırdır.

Mutfak kullanımı

Her iki çiçek ve marigolds yaprakları kullanılıronlara hafif bir netlik ve özel bir püskürme sağlayan çeşitli salatalar hazırlamak mümkündür. Chernovrivtsy, sirke lezzetlendirmek için kullanılabilir, ayrıca diğer otlar ve baharatlar (kanufer, çördük, lofant, vb) bir karışımı da ekleyerek. Salatalık toplarken, bazı metresler, özel bir aroma ve elastikiyet ile korunan deniz yapraklarını ve tagetes çiçek sepetlerini ekliyor.

"Imeretian safranı"

Bu inanılmaz bir zevk, baharatlı bir tozdurKafkasya'nın yemeklerinde popüler. Siyah tavukların kuru çiçek sepetleri taşlayarak hazırlayın. Baharat, belirgin bir tadı ve zengin bir tadı vardır.marigolds ve iyileştirici özellikleri

Tuzlu marigolds sepetleri

Gıdaya mükemmel bir katkı,siyah tavukların tuzlu çiçeklerinden yaratılan pansuman. Marigolds, bu makalede çoktan kullanıldığı için kullanılan tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları, zengin aroması ve ilginç tadıyla farklılık göstermektedir. Salamurayı hazırlamak için kilogram çiçek sepetleri başına 50 gr tuz gerekir. İlk olarak, bir tuzlu su hazırlamanız gerekir (0.5 litre su için bir doz tuz). Sıvı kaynatıldıktan sonra, hazırlanan çiçekleri suya indirin ve yaklaşık beş dakika pişirin. Tuzlu çiçekler, cam kavanozlarda serin bir yerde saklanır.

Kontrendikasyonlar

Medikal amaçlı siyah mermer kullanımı vepişirme kontrendikasyonları, hamilelik sırasında, bu bitkinin esansiyel yağı kullanımı hala istenmeyen değildir. Ayrıca, alerjik reaksiyonların sıklıkla göründüğü bir bireysel hoşgörüsüzlük de olabilir. Bu durumda, marigolds, tıbbi özellikleri ve kullanımı birçok kullanımı ile kontraendikasyonları kullanmayı bırakmanız gerekir.

Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 2019

Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Sivilce İzleri Keten Tohumu Maskesiyle Nasıl Yok Edilir
 • Hidrojen Peroksit İle Gelen Güzellik
 • Yağlı Ciltler İçin 2 Basit Sivilce Tedavileri
 • MİNİK SERÇE AYAĞI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI
 • Eylül ayında Türkiyede hava durumu rahat dinlenmeye katkıda bulunuyor

 • Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 95

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları


  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 5

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 26

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 10

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 35

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 75

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 56

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 63

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 2

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 17

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 63

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 26

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 32

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 4

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 29

  Chernovrivtsy: tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları 21