CHP: Tam kadro Taksimde olacacağızCHP: Tam kadro Taksimde olacacağız

23.05.2019

CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 13

CHP: Tam kadro Taksim'de olacacağız

14:33 23.07.2019URL'yi kısaltın

CHP Grup Başkanvekili Altay, yarın saat 18.00'de Taksim Meydanı'nda yapılacak 'Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi'ne ilişkin, "TBMM grubumuz 133 milletvekiliyle tam kadro Taksim'de olacak" dedi.

İETT otobüsü
© AA / Arşiv
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, İstanbul İl Başkanlığı'nda yarın saat 18.00'de Taksim Meydanı'nda yapılacak 'Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi'ne ilişkin basın toplantısı düzenledi.

CHP'nin, yarınki buluşma için çarşamba günü İstanbul Valiliği'ne resmi başvuru yaptığını dile getiren Bingöl, CHP tarafından düzenlenen mitingin, hiçbir kurumla, siyasi partiyle ortaklaşa gerçekleştirilmediğini ve 78 milyon yurttaşa açık olduğunu söyledi. Bingöl, "Sadece CHP tarafından başvurusu yapılmış, düzenlemeyi örgütümüz üstlenmiş, ancak yurttaşlarımızın tamamının davetli olduğu bir buluşmadır" diye konuştu.

'SADECE TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK POSTERLERİ OLACAK'

Kemal Kılıçdaroğlu - Binali Yıldırım
© AA / Utku Uçrak
Bingöl, 'Türkiye'nin birleştirici gücü' olarak tanımadığı CHP'nin yarınki buluşmayla halkı ayrıştıran anlayışı bertaraf edeceğini ve bütün yurttaşları kucaklayan, birleştiren bir etkinlik düzenleyeceğini belirtti. Tekin Bilgöl, şu bilgileri verdi:

"Büyük buluşmada sadece Türk bayrağı ile Atatürk posterleri olacak. Buluşmayı düzenleyen, resmi başvuruyu yapan CHP'nin bayrakları dahi olmayacak. Bütün siyasi parti üyelerinin, sivil toplum örgütlerinin, sendika ve meslek odalarımızla hemşehri derneklerimizin buluşmanın ruhuna uygun olan bu anlayışı o alanda göstereceklerine yürekten inanıyoruz. Oraya yüreklerini ortaya koyarak gelecek bütün yurttaşlarımızın ellerinde Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve yüreklerinde Türkiye sevdasını taşıyarak, cumhuriyete, demokrasiye, özgürlüğe vurgu yapacak sadece ve sadece buna özel amblemlerle oraya katılmaları bizim bu büyük buluşmamıza daha büyük değer katacaktır. Katılacak bütün kuruluşların hassasiyetimizi, özel durumu dikkate alarak anlayış göstereceklerine yürekten inanıyoruz."

'AKP VEKİLLERİ, YÖNETİCİLERİ KATILMAK İSTERSE BİZİM İÇİM KIYMETLİDİR'

Bingöl, "İktidar partisinden de mitinge katılım olacağı yönünde mesajlar gelmeye devam ediyor. Mitingte verilecek mesajlarda onların da katılımı, seslenmesi söz konusu olacak mı?" sorusunu, şöyle yanıtladı:

"Buluşma, 78 milyon yurttaşımızın davet edildiği bir buluşma. AKP milletvekilleri, yöneticileri de katılmak istiyorlarsa, bizim için kıymetlidir, onlar diğer vatandaşlarımız gibi konuğumuzdur."

'MİTİNG 78 MİLYON YURTTAŞIMIZIN'

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay da mitingin amacını 'demokrasiye ve cumhuriyetimize sahip çıkmak' şeklinde açıklayarak, "CHP, mitingin sadece ve sadece ev sahibidir. Miting milletimizindir, 78 milyon yurttaşımızındır." dedi.

Demokrasinin herkes için ne kıymetli, özgürlüklerin ne kadar değerli olduğunun, vahşi, kanlı darbe girişimiyle ortaya çıktığını belirten Altay, "TBMM Grubumuz 133 milletvekiliyle tam kadro Taksim'de olacak. Bugünden itibaren milletvekillerimiz İstanbul'a gelmeye başladı. Gelen milletvekillerimiz hemşehri dernekleriyle de ilişkiye geçip onlara da bu hassasiyeti anlatacak. Yarın Türkiye, İstanbul halkı bir tarih yazacak, özgürlüklere ve demokrasiye ne kadar sahip çıktığını, 78 milyon yurttaşımız demokrasiyi, tüm bu gerici baskılara rağmen içselleştirdiğini, benimsediğini ve ondan asla taviz vermediğini tüm dünyaya gösterecek" diye konuştu.

CHP: Tam kadro Taksimde olacacağızCHP: Tam kadro Taksimde olacacağız

Related news

 • Yeni Başlayanlar için Kalça Uyluk Eritme Hareketleri
 • Dermalogica’nın Çift Temizleme Rutini ile Sağlıklı Bir Cilt için İlk Adımı Atın
 • Krasnoyarskda nasıl iyi bir iş bulursun
 • Sberbanktan Teşekkür bağlamak nasıl ve buna değer mi
 • Börü 1.Bölüm Full HD izle

 • CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 19

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız


  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 32

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 1

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 16

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 43

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 63

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 35

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 31

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 51

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 97

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 98

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 57

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 60

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 52

  CHP: Tam kadro Taksimde olacacağız 99