Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 2019

Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 2019
21.07.2019

Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 5

Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat

Claudia Elanskaya harika bir oyuncuydu. Bir keresinde, Alle Tarasova yarışmasına layıktı.

Erken meslek

Biyografisi tiyatro tutkunlarına bu gün ilgi duyan Claudia Elanskaya, nadir bir kaliteye sahipti - işine çılgınca aşıktı.
Çok genç yaşta Moskova Sanat Tiyatrosu'na girdim.O an yetenekleri çok yüksek değildi. Bir Sovyet tiyatro yönetmeni olan Nemirovich-Danchenko, onun çok tecrübesiz, yeşil olarak konuştuğunu, ancak iyi bir geleceği inkar etmediğini söyledi.
Güven haklıydı: 1924'te Claudia sanat tiyatrosunda tam teşekküllü bir katılımcı oldu ve kariyeri fırladı. Tüm hayatı boyunca Moskova Sanat Tiyatrosu'nda çalışmaya ayrıldı.

Hızlı kalkış

Elanskaya'nın ilk rolü üretimde Sophia idi.klasik hikaye "Wit dan Woe". Aktörler, dokuzda eleştirmen topluluğu oynadı: Moskova Sanat Tiyatrosu'nu eleştirmek moda oldu. Sevme ve Elanskoy performansında "çok whiny" görünüyordu Sofia, düşmedi.

claudia elanskaya

"Sıcak" ın galasıKalp ", aktris Parasha rolünü aldı. Gerçek yetenek deneyimsizliği bile bozmadı - Yelanskaya'nın duygu ve şiirsel görüntüsü tüm sermayenin dikkatini çekti. Eleştirmenler ve izleyiciler, Rus halkının acı bilgeliğini, bir kaderde, kahramanlarına duydukları duyguların derinliğini iletme yeteneğini takdir ettiler.

tanıma

Claudia Elanskaya'nın büyük bir oyuncu olduğu gerçeğiHarfler, klasik oyun "Üç Kızkardeşler" in ardında berraklaştı. Son derece melodik sesi olan gizemli bir kadın olan Olga rolünü oynadı. Elanskoy'dan yüzünde biraz üzüntü vardı. Eh, aktris, tam bir zafer kazanmak ve yalnızlığın esaretini kazanmak, ve yerine getirilmemiş hayaller için özlemi çekmenin imkânsız olduğu, kendileriyle içsel bir mücadele verdi. Bu oyunculukta parlak, büyüleyici bir başlangıç ​​oldu. Unutulmaz bir rol Elanskaya 16 yıl sonra oynadı: Tam olarak beş yüz kez tekrar Olga'ya tekrar reenkarne oldu ve sanatçıların tam kompozisyonu Sovyetler Birliği'nin her yerine seyahat etmeyi başardı. Bundan sonra hiç kimse oyunun çarpıcı başarısını tekrar edemedi.

En iyi rol

Elanskoy'un haklı olarak en büyük rolü"Pazar" oyununda Katya Maslova, Tolstoy tarafından aynı adı taşıyan romana dayanmaktadır. Bu, sanat tiyatrosu için gerçek bir olaydı - görüntü mükemmel bir şekilde çalındı. Claudia bu rolüne ruhunu koydu, düpedüz, sarhoş ve dibe çöken Katyuşa, sahnede tüm ihtişamıyla aniden ortaya çıktı ve gerçek iç güzelliğin hiçbir zaman ortadan kaybolmadığını kanıtladı. Yelanskaya bütün salonu titretti ve karakterle birlikte, bir öfke, öfke ve derin umutsuzluk dolu bir ömür yaşadı. İktidardakilerin boyunduruğu altında yaşayan sıradan insanların tüm acılarını somutlaştırdı. Şimdi bile bu performansın kaydını dinlediğinizde, Elanskaya'nın sesi büyülüyor - sizi zil çalma ve rahatsız etme saflığını hatırlatıyor.

Claudia zarif aktris

Kişisel hayat

Kişisel hayatı olmayan Claudia Elanskaya,Doygunluk ya da fırtınalı skandal romanlar arasında farklılaştı, kendini kocası Ilya Sudakov'a adadı ve o zamanın anlayamadığı yönetmenin huzursuz kaderinin tüm üzüntülerini paylaştı. İki kız çocuğu var - Irina ve Catherine, sevgililerinin batonunu ebeveynlerinin tiyatrosuna taşıdılar. Sudakov hastalandığında, Claudia kariyerini terk etti ve sonuna kadar ona baktı. Kocası, 1 Eylül 1969'da, yatağa onu perçinleyen uzun acı verici hastalık döneminden sonra öldü.

kişilik

Claudia Elanskaya, fotoğrafı bize gösteriyorderin ve hafif hüzün dolu bir kadın, son derece dürüst ve nazik bir insandı. Hiç kimseyi reddetmek istemedi ve istemedi ve hayatında çalıştığı neredeyse herkesin hayranlığını hak etti. Bu kadına tavsiyede bulunuldu, hiçbir zaman sahnenin arkasındaki entrikalara katılmadı ve dedikodulara tahammül etmedi. Tüm en iyi nitelikleri Elanskaya, çok sayıda insanın olduğu kahramanlarına transfer oldu. Aktris Stepanova ile karakter ve mizaç tamamen farklı olmasına rağmen, uzun yıllar boyunca arkadaş oldu.

claudia elanskaya fotoğraf

Böyle bir yeteneğin tanınması imkansızdı çünküBüyük aktris, tiyatroyu soluyarak, karmaşık ve yabancı duyguları deneyimlemede ve hayranlık duymada hayranlık uyandırdı. Oyunun bu özveri ve sevinci, uzun yıllar boyunca izleyicileri cezbetti ve izleyicileri hipnotize etti.

Günbatımı kariyeri

Claudia Elanskaya tiyatroyu çok sevdionunla birlikte soldu. Son önemli rolü, "Dachniki" performansında Maria Lvovna idi. Oyunculuk çok beğeni topladı, ancak performans yaygın bir şekilde kabul görmedi - Rusya'nın özünü 20. yüzyılın başlarında bile zamanımızın en iyi oyuncularına bile aktarmak mümkün değildi. Moskova Sanat Tiyatrosu son yıllarında yaşamış ve modern çağda hiç yer almayan sersemlik tarzı, aşırı kibir ve kökleşmiş alışkanlıkları nedeniyle bu durum anlaşılabilir olmuştur. Oyunun ardındaki performans Yelanskaya, artık eski ihtişamı geri getiremeyen, giderek daha küçük roller oynadı.

claudia elanskaya biyografi

Kocanın uzun hastalık yanında yanında olamazdıaktrisini etkiler ve 60 yıl içinde neredeyse tamamen işi terk etti. En son rolü ise 1963'te Livanov'un yönettiği “Egor Bulychev ve Diğerleri” adlı oyunda Melanie idi. Oyun Moskova Sanat Tiyatrosu'nun büyüklüğünü yeniden canlandırmak için başarısız bir girişimdi ve tiyatro yönetmeni Yelanskaya'nın görevden alınmasını gündeme getirdi. Oyuncu için bu gerçek bir darbe oldu - inanç ve hakikat olarak hizmet eden insanlar onu dışarı attı. Liderlik için üzüntü dolu bir mektup yolladı ve Klavdia mahallenin yarısı ile birlikte grupta kaldı. Fakat tiyatro, inanılmaz bir şekilde öldü ve Claudia Elanskaya kendini tamamen kocasına ve çocuklarına adadı.

Claudia Elan'ın kişisel hayatı

Kızlarından biri oyunculuk öğretti, diğeri ise bir aktris ve yönetmendi, tiyatroya "Sphere" yöneldi. İkisi de artık hayatta değil.
Ne yazık ki Elanskaya'nın yanı sırayetenekli aktörler, yeni zamandan önce güçsüzdü. Konservatizm ve klasik dramın değerlendiği dönemde sonsuza kadar kaldılar. Bu yeteneğinin yeni yönlerini keşfetme ve birçok ölümcül olana dönüşme - zamanları geçti ve Claudia'nın tüm hayatını verdiği tiyatro yanlıştı. Moskova Sanat Tiyatrosu hayatta kaldı, yeni aktörler ile dolduruldu ve aktrisin eski yoldaşları acımasızca onu kovdu, yeni trendlerle baş edemedi.

Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 2019

Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 2019

Related news

 • Keçeden Top Süs Yapımı
 • Crème Brulee Tatlısı Tarifi
 • Anlatımlı Bebek Yeleği
 • Çok İzlenen Videolar
 • Vergi İşçisinin Günü: Peterdan günümüze

 • Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 83

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat


  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 41

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 90

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 19

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 68

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 78

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 45

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 54

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 89

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 58

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 83

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 63

  Claudia Elanskaya: fotoğraf, biyografi, özel hayat 14