Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 2019

Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 2019

Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 47 19.02.2019, 08:14

Coxarthrosis - nedir? Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri

Coxarthrosis, artrozun bir biçimidir.kalça eklemleri. Böyle bir hastalık modern tıp uygulamasında oldukça yaygındır. Nitelikli tedavi yokluğunda, hasta hastada topallanma yaşar ve bir süre sonra eklem hareketliliği tamamen kaybeder. Kozartroz neden oluşur? Ne oldu Bugün hangi yöntemler kullanılmaktadır?

Coxarthrosis: Ne oldu?

kokartroz nedir

Daha önce belirtildiği gibi, hastalığa eşlik ederyenilgi ve kalça ekleminin kademeli deformasyonu. Hastalık hem birincil (nedenleri belirsizdir) hem de ikincil olabilir. Deformasyon süreci, kalça ekleminin orta bölümünde olduğu gibi üst veya alt kutbu da başlatabilir.

Koksartroz gelişiminin başlıca nedenleri

Birincil artroz nedeni belirlenemiyorsa, aksine hastalığın sekonder formu tamamen farklı faktörlerin etkisi altında gelişebilir:

 • Sıklıkla nedeni, kalça ekleminin konjenital çıkığı veya subluksasyonudır. Bu arada, bu tür yaralanmalar daha çok yeni doğmuş kızlar arasında teşhis edilmektedir.
 • Risk faktörleri, pelvis kırıkları, asetabulum, uyluğun başıdır.
 • Öte yandan, daha az sıklıkla eştartrozEklemdeki yükün artmasından kaynaklanan çok sayıda mikro yaralanmalar olduğunda gelişir. Böyle bir sorun, sporcular, çalışması güçlü fiziksel stres ile ilişkili kişiler ve aynı zamanda obezite ile karşı karşıya kalmaktadır.
 • Benign ve malign kemik tümörleri de artroz gelişimine neden olur.
 • Spondilit, romatoid artrit sıklıkla eklem dokularında deformasyona neden olur.

Coxarthrosis: bir hastalığın belirtileri ve bulguları

ekzartroz semptomları Bu hastalık çok yaygındır. Ne yazık ki, her hasta kişi ilk aşamada bir doktora hitap etmemekte ve bu da terapi sürecini daha karmaşık ve zaman alıcı hale getirmektedir. Ve şimdi, koksartrozun neden ortaya çıktığı hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, bunun anlamı ile kendiniz ilgilenmeniz değerlidir.

 • İlk aşamada uyluğun dizine yayılabilen ağrıları vardır. Rahatsızlık, kural olarak fiziksel stres ve dinlenme sırasındaki düşüş ile ilişkilidir.
 • İkinci aşamada, ciddi ihlal meydana gelirgözden kaçırılmaması gereken eklemin fonksiyonları. Ağrı yoğunlaşır ve şimdi kişiyi sadece fiziksel aktivite sırasında değil, aynı zamanda dinlendirici olarak da rahatsız eder. Eklem hareketliliği azalır - bu yüzden topallamış olur, bu da fiziksel egzersiz sırasında daha belirgindir. Etkilenen ekstremite kasları zayıflamaya başlar.
 • Üçüncü aşamada, acı olurneredeyse sabittir - uykunun ve duygusal durumun kalitesini etkileyen gece bile bir insanı endişelendirir. Ağrı, uyluğa, kasık alanına, diz, kan gölüne ve bazen de aya uzanır. Eklem hareketliliği ciddi derecede sınırlıdır, kaslar atrofiktir - bu, pelvik bir yerinden olmaya ve topallığın telaffuz edilmesine yol açar.

Kalça ekleminin artrozu nasıl tedavi edilir?

eklem koksartroz tedavisi Tabii ki, ihtiyacınız olan benzer sorunlarlabir uzmanla temasa geçin. o ve ne tedaviler uygun olacağını orada koksartroz neden sadece doktorunuz bilir. Tedavi eklem yıkımı derecesine bağlıdır. Anti-inflamatuar analjezik merhem ( "Diklofenak") reçete hastaların ilk aşamalarında, vazodilatörler (kas spazmları rahatlatmak ve ağrıyı gidermek) hondroprotektory (kıkırdak hücre rejenerasyonunu teşvik), ve bazen de kas gevşeticiler (kan akışı ve doku trofizmini eklemleri geliştirir). Gerekli ve düzenli fizyoterapi seansları, ama sadece bir uzman gözetiminde.

Daha şiddetli vakalarda eklem koksartrozunun tedavisi cerrahi müdahale gerektirir.

Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 2019

Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 2019

Related news

 • Şavşat Haberleri: Şavşatta kış güzelliği
 • Yenakiyevo
 • Suriyelilerin Türkiye’ye bayram sonrası dönüşleri sürüyor: 27 bin 250 kişi giriş yaptı
 • Çok İzlenen Videolar

 • Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 25

  Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri


  Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 23

  Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 13

  Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 25

  Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 6

  Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 71

  Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 23

  Coxarthrosis - nedir Nedenler, Belirtiler ve Tedavi Yöntemleri 84