Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 2019

Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 2019
22.09.2019

Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 41

Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı

Yakın zamana kadar, iğne yapraklı bitkiler değildioda koşulları için uygun kabul edildi. Ama şimdi bazı tür selvi, başarılı bir şekilde houseplants olarak yetiştirilmektedir. Bir oda kültürü kadar dik dik olan büyük çaplı, kestane ve macrocarpa Goldcrest, selvi yetiştiriciliği hakim oldu.

Özellikle popüler olan servi odasısapları dik. Onun vatanı Güney Kaliforniya'dır. Bu çeşitliliğe pek hoş gelmiyor, çan biçimli, çok zarif bir taç ile hızlı büyüyen yaprak dökmeyen bir ağaç. Odunsu, kokulu, yoğun, bitkileri çürüme veya ağaç kurdu koruma işlevine sahip bolca kokulu reçine ile emprenye edilir. Bu çeşitliliği yerleştirmek, grup kompozisyonunda daha iyidir, böylece daha renkli bitkiler için mükemmel bir arka plan oluşturur.

Cypress - iyileştirici olan houseplantİğneler, insanın sinir ve solunum sistemlerini oldukça olumlu etkilemektedir. Buna ek olarak, yoğun bir şekilde oksijen üretir ve böylece odadaki mikro iklimi geliştirir. Kapalı selvi yüksekliği 2 metreye kadar ulaşabilir. Büyüme, budamanın yanı sıra budama kapasitesiyle de düzenlenir.

Genel olarak, selvi odası - iddiasızbitki, ama önemli bir nüans var: kışın kuru hava ve yüksek sıcaklık tahammül etmez. Bu nedenle, merkezi ısıtmalı odalarda bunları büyütmek zordur, ancak yine de mümkündür.

Selvi odası: bir bitkinin bakımı

aydınlatma.Cypress odası aydınlık saçmalıklara ihtiyaç duyarözellikle yaz aylarında, doğrudan güneş ışınlarından gölgelenen ışık. Kış aylarında selvi için hafif bir odaya ihtiyaç vardır. batı veya güney pencereye, ama sadece kaplıca güneşe kadar - (kuzey pencere hariç) açık pencere üzerinde yaz selvi içeriği izin verilmez ise, kış ışığına mümkün olduğunca yakın onu yeniden düzenlemek zorunda kalacaktır. Düşük ışık selvi yapraklar sarı ve molozu, tam tersine, çekti ve şeklini kaybeder ve hafif fazlası ile bir.

sıcaklık- orta, ama kışın bitki için yaratılması gerekiyorserin mod, en uygun sıcaklık 8-10 derecedir. Sıcaklık çok yüksek ve nem seviyesi yetersizse, tenceredeki bitki iğneleri düşürmeye başlayacak ve dalları kuruyacak ve tekrar büyümeyecektir. Mayıs ayının sonundan ağustos sonuna kadar, selviyi temiz havada, gölgede tutmak ve onu taslaklardan korumak en iyisidir. Bitki sıcak hava merkezi ısıtma için tehlikeli.

sulama.Kışın - orta. Ve ilkbahardan sonbahara - bol. Cypress odası, hem bir bol bol suya, hem de yeryüzünün kurumasına, toprakla ilgili bir komadan daha hassas biçimde kurumasına tahammül etmez; Kışın, sulama oda sıcaklığına bağlıdır, örneğin 8 ° C'lik bir sıcaklıkta tutulursa, her on günde bir, 12-14 ° C'de, haftada yaklaşık bir kez sulama yapılması gerekir.

Hava nem. Yazın ve ilkbaharda düzenli spreyleme gereklidir. kış kapalı selvi serin bir yer sağlamak mümkün değildir durumlarda, ayrıca ılık su ile sabah ve akşam sıkılmalıdır.

Ek gübrelemeMayıs'tan Ağustos'a kadar olan selvi,iç mekan bitkileri için sıvı mineral gübre. Gübre konsantrasyonu önerilen oranın yarısında alınır. Ayda bir kez böyle bir gübre uygulayın.

üreme.Odanın selvi, yaz ve ilkbaharda lignified cuttings ile çarpar. Bir bitkinin tohumla (baharda) yetiştirilmesi de mümkündür.

Nakli.Nisan ayında her 2 yılda bir bitkiyi nakledin -Mayıs. Oda selvi, kök sisteminin travmasını son derece ağrılı bir şekilde tolere eder, bu nedenle, yeryüzünün tam yerini alan bir nakli sadece aşırı zorunluluk içinde gerçekleştirilir. Çoğu zaman, transshipment üst toprak tabakasının tam olarak değiştirilmemesi ile kullanılır. Basit olarak, eğer bitki pottan çıkarılırsa, kendisini köklerinden kolayca ayıran toprağın yerini alırlar. Selvi için toprak şu şekilde alınır: çim ve turbalığın bir kısmı, iki yaprak yaprağı, bir parça kum. Bu bitki toprağı gevşetmeyi tercih eder, bu yüzden transplantasyon sırasında dikkat edin, böylece kök boynu yere çok fazla gitmez, çünkü selvi ölebilir. İyi drenaj da gereklidir.

Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 2019

Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 2019

Related news

 • Sıcak su ile zayıflama
 • Narlı Pratik Dondurma
 • KEÇE İLE OYUNCAK TAMİR ALET VE EDAVATLARI
 • Sinameki Çayı Zayıflatırmı, Kilo Verdirir mi
 • Köfteli Patlıcan Kebabı Tarifi Videosu

 • Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 43

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı


  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 33

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 57

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 69

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 17

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 84

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 15

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 1

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 97

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 33

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 6

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 36

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 41

  Cypress indoor: büyüyen ve bakımlı 25