Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 2019

Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 2019
15.09.2019

Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 95

Düşük alkollü içki "Aperol" camda bir tazeliktir

Birçok bilgili kişiye göre iştah uyandıran ideal aperatif, "Aperol" dür. Bu ne tür bir içki? Yazıda onun hakkında konuşalım.

Birazcık geçmiş

"Aperol" düşük alkollü bir içkidir.İtalya'da geçen yüzyılın başında Barbieri kardeşler tarafından yaratıldı. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra "Aperol" dünya çapında ün kazandı. Ve bugün İtalya'da bu içecek en popüler biri olarak kabul edilir. Şu anda, "Aperol" markası "Campari" endişesine aittir.

apero

Demlemek

"Aperol" tarafından üretilen bir içeceksadece doğal seçici içerikler içeren tentürler kullanarak eski bir gizli reçete: tatlı ve acı portakallar, ayrıca kökler ve otlar (centiyana, ravent, cinchona) ve mükemmel dengelenmiş oranlar. Eşsiz tadın kendine has özelliği orijinal, hafif acı renkler ve düşük alkol içeriğidir (sadece 11 derece). Doğal portakal konsantresinin üretiminde kullanılan içecek, yaklaşık 100 yıl boyunca değişmeden kalan aperitifin bir tür markası olan parlak turuncu bir renge sahiptir. "Aperol" mükemmel bir tonik ve ferahlatıcı özelliklere sahiptir, bu da İtalyan gençler arasında özellikle yaz sıcak günlerinde çok popülerdir.

Bir içecek nasıl içilir?

Yani, "Aperol" nedir, şimdi öğrendikBunu nasıl kullanacağımızı öğreniyoruz. Bu içkinin bir şişesini satın aldıysanız, onu saf formda içmek için acele etmeyin. Evde, İtalya'da "Aperol" - genellikle kokteyllerin içeriklerinden biridir. En yaygın kombinasyonlar aşağıdaki gibidir:

 • Bir bardakta üçte ikisinde greyfurt ya da portakal suyu ve üçüncü bir "Aperol" dökülür, buz küpleri eklenir.

 • "Aperol" ile bir bardakta soda suyu ve bir parça portakal ekleyin.

 • Kuru şarapla doldurulmuş dörtte üç bardak, "Aperol" ve biraz köpüklü su ekleyin.

Bu tür karışımlar, sıcak mevsimde gerçekten ferahlatıcı ve susuzluk giderici.

Bu nedir?

Kokteyl "Aperol Şırınga"

1950 yılında aperatif "Aperol" çelik temelindeSadece İtalya'da değil, aynı zamanda Avrupa genelinde de içkilerin popüler hale geldiği bir kokteyl hazırlayın. Bu "Apérol Salin" denir. Yukarıdaki üçüncü karışım bu kokteylin benzerliği olarak düşünülebilir. Ve Avrupa ülkeleri sodalı beyaz kuru şarabı uzun süredir tüketmiş olsalar da, söz konusu alkollü içeceklerin ortaya çıkmasıyla birlikte bu karışım çok popüler hale gelmiştir. Ve bugün kokteyl "Aperol Spritz" büyük bir başarıdır. Belli bir dereceye kadar, bu "Campari" şirketinin pazarlama süreci ile kolaylaştırılmıştır: doğrudan "Aperol" şişesinin etiketinde bulunan bu dünyaca ünlü kokteylin tarifidir.aprorol nedir

Bunu dikkatinize sunuyoruz:

 • "Aperol" - iki parça;

 • soda - bir kısım;

 • kuru köpüklü şarap (ideal olarak - Prosecco) - üç parça.

Bütün bunlar önceden soğutulmuş olarak yerleştirilirbir bardak, buz parçaları eklenir, her şey iyi karıştırılır ve bir turunçgiller dilimi ile süslenir, bir kural olarak, turuncu. Uzmanlar, içeceğin içeceği farklı yoğunluklara sahip olduğundan, bu kokteylin bir tüple servis edilmesini tavsiye eder, böylece çok hızlı bir şekilde karışmazlar. Servis edilmeden önce içeceği "Aperol" ile karıştırın, bunun sonucunda, köpüklü şarabın karbonik asidi hızla buharlaşır.

aperol şırınga

Aperol Flip Kokteyli

Bu kokteyl son zamanlarda ortaya çıktı. Ve açık bir şekilde konuşmak gerekirse, onu bir çevirme olarak adlandırmak çok uygun değildir, çünkü hazırlanması için, olması gerektiği gibi, sadece protein değil, kullanılan bütün bir yumurta değildir.

Aşağıdaki gibi hazırlanmıştır: ezilmiş buz ile doldurulmuş shaker, "Aperol", 20 ml limon suyu, 1 yumurta akı, bir şeker şurubu bir çorba kaşığı 30 ml ekleyin. Ortaya çıkan malzemeler iyi çırpılmış. Daha sonra, bir kokteyl bardağı, 60 ml köpüklü şarap, üst - çırpılmış karışımı dökün. Geleneksel olarak, cam bir portakalın kabuğundan bir kurdele ile süslenmiştir. Ayrıca, içeceğin yüzeyine bir damla meyve suyu (aslında uçucu yağ) sıkabilir. Çırpılmış yumurta beyazı köpüklü şaraba sık sık yapıştığından, son derece dikkatli bir kokteyl hazırlayın. Bunu önlemek için, böyle bir karışık içecek için büyük bir bardak almalısınız.

"Aperol" hala bizim için çok tanıdık bir içecek değil, ama temelde kokteylleri deneyecek biri kesinlikle memnun kalacak.

Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 2019

Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 2019

Related news

 • Elmalı Kurabiye Nasıl Yapılır
 • Panacea - nedir Konunun kökeni ve anlamı
 • VÜCUT TİPİNE GÖRE DOĞRU GİYİNME
 • Rüzgar Gülü Pastası
 • Bilim insanları ilk defa yeni bir gezegenin doğuşunu görüntüledi

 • Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 60

  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir


  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 44

  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 17

  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 67

  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 53

  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 100

  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 32

  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 26

  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 41

  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 1

  Düşük alkollü içki Aperol camda bir tazeliktir 30