Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 2019

Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 2019
17.09.2019

Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 95

Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız? Dünya'nın mockup ustası

Kıtaları ve su bölgelerini görsel olarak inceleyinEn uygun şekilde dünyanın mock-up ile. Ancak, herkes hazır bir dünya satın alma fırsatına sahip değildir. O zaman kendini bir yaratıcı olarak hissedebilir ve gezegeni minyatürle kendiniz yapabilirsiniz. Ve bunu çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Dünyayı kendi ellerinizle kağıttan nasıl çıkaracağınızı düşünün.

Hazırlık aşaması

Gazeteler, istenmeyen kağıtlar veya üzerinde yapacağınız özel bir peçete masasını yatırın. Onları aramalarında dikkati dağılmaması için gerekli tüm malzemeleri hazırlayın.

masaüstü küre

Ihtiyacınız olacak:

 • tava;
 • cam kaplar;
 • kaşık;
 • su - beş bardak;
 • un - bir bardak;
 • gazete veya tüketici kağıdı;
 • hava balonu;
 • astar;
 • fırçalar;
 • boyalar (PVA yapıştırıcısı ile seyreltilmiş akrilik veya guaj);
 • makas;
 • sıcak tutkal;
 • tuvalet kağıdından bir kol;
 • plastik levha (kek standı).

Bir küre bir temele ihtiyaç duyar. Yani kendi ellerinizle bir top kağıdı nasıl yapacağınızı anlamanız gerekiyor. İdeal olarak yuvarlak bir balona ihtiyacınız var. Küre yapmak istediğiniz çapı seçin. Topu şişir ve sıkıca bağla. Bir bardak veya stand olarak hizmet verebilecek diğer uygun bir kaba koyun. Gezegenin en gerçek düzenini yapmak istiyorsanız, biraz düzleştirilmiş bir şekil elde etmeye çalışın. Sadece standart bir oval topu bulursanız, onu biraz şişirin.

Yapıştırız

Kendi elinden bir dünya yapmadan öncekağıt, bir bağlayıcı çözüm hazırlamanız gerekir - yapıştırın. Bir tencerede dört bardak su dökün ve ateşe vermek için ateşe koyun. Bu arada, başka bir kapta, unu sıvı ile geri kalanıyla karıştırın. Su kaynadığında, yavaş yavaş karıştırarak elde edilen karışıma karıştırarak sürekli karıştırın.

Dünyayı kendi ellerinizle kağıttan nasıl çıkaracağınız

Ateş en aza indirir ve birkaç dakika daha pişirin. Karışmayı bırakmayın, aksi takdirde yanar. Hazır macun serin bir yere konabilir, böylece daha hızlı soğur.

Kendi elleriyle bir kağıt topu nasıl yapılır

Gazeteyi elinizle küçük şeritler halinde tutabilir veyakareler. Balon yağ veya petrol jeli ile yağlayın. Tavayı bir bağlayıcı çözümü ile koymadan önce. Gazete parçalarını yapıştırın ve topun üzerine koyun. Yani birkaç katman yap. Küçük bir delik bırakmayı unutmayın, bu sayede topu dışarı çıkaracaksınız. Kalan macun yoğun bir kapak veya bir plastik torba ile kaplıdır. Bir günlüğüne kurumaya bırakın.

Yapışkan karışımı önceden ısıtın ve tüm süreci tekrarlayın. Yani topu kağıt parçalarıyla sarın ve kurumaya bırakın. Prensip olarak, bu aşamada durabilirsiniz. Ama daha fazla kağıt tabakası, daha güçlü olan top olacak.

kendi elleriyle bir kağıt topu nasıl yapılır

Zaten bir dünya nasıl yapıldığına yaklaşıyorkendi elleri. Kağıttan, iş parçasını tamamen kapatmamıştık, ancak küçük bir delikle. Bu arada, balonu delin ya da ucunu çözün ve havaya uçurun. Kuyruğu serbest bırakmayın, parmaklarınızı saklayın. Balonu sökün. Bir top şeklinde içi boş bir parça kağıt-mache ortaya çıktı.

Kıtaları boyayıp oluşturuyoruz

Geleceğin dünyasını bir astar ile örtün ve verinkuru. Şimdi topu maviye boya. Bu yüzden okyanusları ve denizleri simüle ediyoruz. Elden bir kalemle bir kıtayı çizin veya şablonlar kullanarak. Onları gerçek bir düzenine dayanarak yeşil, kahverengi, sarı ve beyaz renklerde boyayın. İstenirse, kıtaların, göletlerin, adaların vb. Isimlerini imzalayın. Şimdi bir masaüstü küre yapmak için bir stand yapmak için kalır. Ama önce bir dünya haritasının nasıl yapılacağına bakalım.

Kıta oluşturmak için diğer seçenekler

Dünyayı mavi boyadık. Hazır kıtaları kâğıttan kesip topla yapıştırıyoruz. Harita beyaz bırakılabilir, böylece eğitim sırasında çocuğun kendisi de kıtaları ve su alanlarını doğru renklerle boyadı. Ve yapıştırıcıyı tamamen mavi kağıda yuvarlayabilir ve kıtaları uygulayabilirsiniz.

kağıt düzeni dünya

En kolay yol bitmiş olanı transfer etmektir.dünya haritası. Bazı ustalar görüntüyü bir grafik editöründe işliyor: artır, genişlet, sonra yazdır ve yapıştır. Ve daha da kolaylaştırabilirsiniz - dünyanın kağıttan yapılmış hazır bir düzenini temel al. Örneğin, yukarıda gösterilen görüntüyü kullanarak istediğiniz boyuta değiştirebilirsiniz.

Küre için stand

Manşonu tuvalet kağıdından alınBir yandan keser ve eğilir. Üzerine sıcak tutkal uygulayın ve bunları plastik plakanın ortasına takın. Bunun yerine, yuvarlak kutunun altını kekin altından alabilirsiniz. Gerekirse, dünyadaki deliği genişletin. Daha önce tutkalla yapıştırılmış olan manşonun diğer tarafını içine yerleştirin. Globe masaüstüne hazır. Kartonpiyer iş parçası oldukça ağır çıktıysa, o zaman ayağı alçı ile ya da bir plaka yerine, ağırlığa sahip bir kap kullanın.

Dünya için nasıl bir temel oluşturabiliriz?

 • Sadece gazeteyi yıkın ve bir top gibi görünen bir şey elde edene kadar birkaç kat sarın. Yöntem basit ve hızlıdır, ancak düzgün değildir.
 • Hazır polistiren kütük satın alın.
 • Küçük bir küre yapmak istiyorsanız Noel topları kullanın.

küçük dünya

Temel olarak voleybol, futbol,Jimnastik veya uygun çapta başka bir top. Kıtaları hemen çizebilir veya yapıştırabilirsiniz. Ve onları papier-mâché için bir form olarak kullanabilirsiniz. Topu çıkarmak için sadece kağıt boşluğu kesilmelidir. Ama yarımlara ilmekler ekleyebilir ve gezegenin breadboard modelini bir tabut haline getirebilirsiniz.

Artık dünyayı kendi ellerinizle kâğıttan nasıl çıkaracağınızı biliyorsunuz. Çocuklarınızla yapmaya çalışın, bu büyüleyici süreci kesinlikle seveceklerdir.

Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 2019

Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 2019

Related news

 • En yeni havlu kenarı modelleri
 • Koyu Dudak Makyajı Nasıl Yapılır
 • Övgü Pınar
 • İncir Kurabiye Tarifi
 • Saç renginin renk paleti Garnier - resmi değiştirmek için mükemmel bir yoldur

 • Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 27

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası


  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 69

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 16

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 90

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 31

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 48

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 78

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 27

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 6

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 56

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 44

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 5

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 75

  Dünyayı kendi ellerinizle nasıl kağıttan yaparsınız Dünyanın mockup ustası 70