Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 2019

Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 2019
16.09.2019

Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 99

Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum

Bir apartman dairesinde yaşam kalitesi büyük ölçüdeNe kadar gürültülü komşular var. Eğer sesli durumla başa çıkmak istiyorsanız, istenmeyen rahatsız edici sesler kurtulmak için bir ses geçirmez yer açmak için gereklidir.

Tavanların ses yalıtımı

apartmanda ses yalıtımı

Dairede ses yalıtımı yapılabilir.çeşitli şekillerde. Bunlar arasında tavandaki çalışmaları vurgulayabilirsiniz. Aynı zamanda, ses yalıtım plakaları, asma tavanlar ve ısı yalıtım bileşikleri uygulayabilirsiniz. En yaygın teknolojiler, yüzeyin polistiren ve sıva ile yapıştırılmasıdır. Ancak, pratikte görüldüğü gibi, bu yöntem mümkün olduğunca etkili olarak adlandırılamaz. Köpük, polipropilen ve mantar aşırı gürültüyü yeterince kısıtlayamaz. Asma tavanlar genellikle ses emici plakalarla bir araya getirilir, bunlar tavan tabanına sabitlenir, ancak bu odadaki duvarların etkileyici bir yüksekliğini gerektirir. Sıvı ses ve ısı yalıtım bileşikleri kullanılarak yüksek düzeyde ses emilimi elde edilir. Bu tür malzemeler yüzeyi soğuk köprülerden, nemden koruyabilir ve ses tutma ile başa çıkabilir. Emici ve ısı yalıtım özelliklerine göre, benzer bileşimden bir milimetre tabakası, uzunluğa sahip bir tuğlaya eşdeğerdir.

Alçıpan tavanlar için ses yalıtımı teknolojisi

apartmanda ses geçirmez tavan yorumlar

Apartmanda tavanın ses yalıtımı, hakkında değerlendirmeGenellikle oldukça olumlu olan, fayans, poliüretan köpük blokları, su veya köpük cam yardımı ile yapılabilir. Bu ses yalıtımı yöntemi, kendilerini tamir etmeye karar veren apartman sahipleri arasında en yaygın olanıdır. Ses geçirmez malzeme üzerinde, alçı levha plakalar döşenir, bunun için usta profesyonel bina becerilerine sahip olmayacaktır. Özellikle sevdiklerinizin sağlığıyla ilgili endişeleriniz varsa, mantar ve hindistancevizi lifi de dahil olmak üzere çevre dostu malzemeler seçmelisiniz.

Tavanda ses yalıtımı yapılmışsaapartman, önceden okumak zorunda olduğunuz değerlendirmeleri, o zaman belirli bir teknolojiye bağlı kalmalısınız. Böylece, iş süreci, çerçevenin doğru yeri için işaretlemenin uygulanmasını içerecektir, bu arada duvarların çevresi boyunca işaretlemeyi sağlayacak bir bina seviyesi kullanılacaktır. Tavan yüzeyine, bir sonraki aşamada, çerçeve sisteminin güçlendirildiği özel braketler sabitlenir. Sistemin veri elemanları arasındaki mesafe 0,6 ila 1 metre arasında değişebilir. Nihai gösterge alçı levha levhalarının sayısına, boyutlarına ve yapım tipine bağlı olacaktır. Dairede tavanın kendi elleriyle ses yalıtımı yapıldığında özel yapıştırıcı kullanılır. Bu bileşim ile tavan örtüşmesi zarın yapıştırılması gerekir. Çerçevenin montajı, dikey paketleme için doğru olan, 50-60 cm'lik elemanlar arasında bir mesafe sağlamayı varsayar. Paralel istifleme ile bu adım 40 santimetreye düşürülür. Çerçevenin profilleri ve zarın yüzeyi arasında sabit ses yalıtım malzemesidir. Dairedeki tavanın elleriyle ses yalıtımı, panelin alçı panelden çerçeve sisteminin profiline sabitlenmesini sağlar. Bağlantının yapılacağı yerlerde, bir ses takviye şeridi döşenir. Montaj dikişlerinin çatlama olasılığını ortadan kaldırmak için, alçı levhaların uç kısımlarının profillerin bulunduğu yere monte edilmesi gerekmektedir. Gipsokartonnymi levhalar arasındaki ortaya çıkan eklemler, neme dayanıklı bir macun veya sıva ile kapatılmalıdır.

Asma tavan ile ses yalıtımı hakkında geri bildirim

komşulardan daire ses geçirmez duvarlar

Bir apartmanda ses yalıtımı yapıldığında,Ev ustalarının ve profesyonellerinin incelemeleri, iş başlamadan önce her zaman okunması tavsiye edilir. Bu nedenle profesyoneller, akustik asma tavanların gürültüyü emmek için özel olarak tasarlandığını iddia ediyorlar. Bu sistemler, tabanın pürüzlerini gizleyebilir ve estetik bir görünüme sahiptir, ki bu da kendi konutlarının sahiplerine çok hoş gelir.

Iş yöntemleri

Dairenizdeki tavanın kendi elinizle ses yalıtımı

Dairede ses yalıtımı yapmadan önceAkustik tavanların teknoloji kurulumu, iş sürecine daha aşina olmak için gereklidir. Bu teknoloji çok karmaşık değil, bu yüzden tecrübesiz bir usta bile iş ile başa çıkabiliyor. Başlangıçta, yukarıdaki prosedürde olduğu gibi, işaretleme yapılır. Tasarım askı ve raylarla monte edilir. Hücreler, ses yalıtım plakaları döşemek için tasarlanmıştır, odadaki sesi emebilen ve yankıyı azaltan nem geçirmez ve yanmaz malzemeden üretilmiştir. Benzer ürünler mineral yün veya fiberglastan üretilmiştir.

Ses yalıtımı teknolojisi asma tavan tipi hakkında yorumlar

apartmanda ses yalıtımı yorumlar

Dairede ses yalıtımı üretilebilir veBugün tüketiciler arasında yaygın olan streç tavanlar alanında. Malzeme taban tavanına yapıştırıcı veya vidalarla sabitlenir. Bunu yapmak için akustik plakaları kullanın. Ses geçirmez malzemeden 10 cm'lik bir sapma ile tavandan sonra, asma tavan tasarımı sabittir. Ayrıca uzmanlara göre, elektrik tesisatı sistemi düzenleniyor. Bir sonraki aşamada, ustalar işten önce, işin yapılması gereken gün için odada bulunan kumaşı gererler.

Bir kat alanında ses yalıtımı

kendi elleriyle bir apartman dairesinde duvarların ses yalıtımı

Gürültü emiliminin daha az etkili yolu yoksözde yüzen katın cihazıdır. Bu teknoloji üst komşularla kurulan ilişkiler durumunda kullanılabilir. Bu inanılmaz bir ses emici etkisi verecektir. Granül polistiren köpüğü dökmek için zemin üzerinde ve bir teknik fiş veya fiberglas döşendikten sonra. Bu şekilde düzenlenen yalıtım tabakasında, bir şap olacak olan bir beton tabakasının dökülmesi gerekmektedir. Ana kat bu yüzeye serilir. İzolasyonun zemin kaplamasının altına serilmesi gerekiyorsa, ses yalıtımı o kadar etkili olmayacaktır. Eğer apartmanda izolasyon daha düzelmiştir ses istiyorsanız, üst kat daire gürültü bastırmak elastik substratı koymak gerekir. Teknik bir fiş ile değiştirilen polietilen tabandan rulo alt tabakalar olarak kullanılabilirler. Fiberglas veya polimer lifleri bazında yapılan bu bileşiklerin gürültü bastırma ile başa çıkmak için yeterince iyidir.

Duvarların ses yalıtımı teknolojisi

apartmanda ses yalıtımı nasıl yapılır

Dairede ses yalıtımı yapılabilirve duvarlar alanında. Bunu yapmak için, metal profili tornadan hazırlayın. Başlamadan önce bir kılavuz profili kullanılır. Profili duvara sabitleme noktasında, ses yalıtım bandını düzeltmeniz gerekir, çünkü ses yalıtımı iyileştirilecektir. Profil zemine ve tavana kadar sabitlenir. Son aşamada duvarlara sabitlenmelidir. Profillerin çiftleştirildiği yerlerde, bunları vidalarla sabitlemeniz gerekir. Raf profilini hazırlamak için aynı algoritma kullanılır. Montajı 600 milimetre mesafede sabit bir kılavuz profilinde gerçekleştirilir. Bu değer standarttır ve geri kalanlarda edinilen ses geçirmez malzemenin boyutlarına göre yönlendirilmelidir. Komşulardan bir apartman dairesinde duvarların ses yalıtımı, iskelet sistemi düzeninin eşitliği kontrolünden sonra yapılmalıdır. Bu işleri bir çekül veya seviye kullanarak gerçekleştirin. Bir sonraki adım, vida ve kılavuz profilinin vidalar aracılığıyla son sabitlenmesi olacaktır. Yüzey profilleri, alçı levha tabakalarının çerçeveye birleştirildiği yerlerde ses geçirmezlik özelliklerini yitiren ses geçirmez bir bantla yapıştırılmalıdır.

Iş nüansları

Komşulardan bir apartman dairesinde duvarların ses yalıtımıBir sonraki adımda, çerçeve sisteminin oluşturulmuş alanı, seçilen ses yalıtım malzemesi ile doldurulur. Çoğunlukla alçı karton ile tamamlanmış taş yünü kullanılır. Çalışmalar, kişisel koruyucu ekipmanların, yani eldivenlerin ve bir solunum cihazının kullanılmasını gerektirir. Bir arzu varsa, o zaman, sizin için en uygun olan malzemeye tercih verebilirsiniz.

Final çalışmaları

Şimdi sihirbaz sabitlemeye başlayabilirgipsokartonnyh sayfaları. Bunu yapmak için, uzunluğu 2,5 santimetre olan kendinden kılavuzlu vidaları veya vidaları kullanabilirsiniz. Tabaka eklem yerlerinin macunla iyi kapatıldığını unutmayınız. Odanın yüzeyleri ile deri arasındaki ortaya çıkan boşluklar, elastik bir dolgu macunu ile doldurulmalıdır.

Bunun üzerine duvarların ses yalıtımıkendi elleriyle daire tamamlandı. Son işlemlere başlayabilirsiniz. Seçilen malzeme ile astarlama veya bitirmeyi içerebilirler.

Sonuç

Bir apartmandaki en yaygın ses yalıtımı kapısıPolistiren yardımıyla yapılır. Bu malzeme, çalışma sırasında en iyi özelliklerini gösterir, asıl mesele, kurulumunun, aşırı kalınlıktaki dikişlerin oluşumunu dışlayan bir teknoloji kullanılarak yapılması gerektiğini bilmektir.

Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 2019

Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 2019

Related news

 • Doğum Çantası İçinde Olması Gerekenler
 • Merkez Haberleri: Karadeniz’de hamsi bereketi kilosu 10 liradan 5 liraya geriledi
 • 4 Yaprak Motifli Oda Takımı Yapılışı Türkçe Videolu
 • Endometrit: nedir Hastalık Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi
 • Çok İzlenen Videolar

 • Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 54

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum


  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 91

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 91

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 3

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 10

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 35

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 93

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 67

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 43

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 82

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 8

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 96

  Dairede kendi ellerinizle ses yalıtımı. Teknoloji, açıklama, yorum 52