Dalgalı Saç Modelleri 2019 2019

Dalgalı Saç Modelleri 2019 2019
Dalgalı Saç Modelleri 2019


Dalgalı Saç Modelleri 2019

Dalgalı Saç Modelleri 2019

Doğal ve etkileyici görünümleri ile , gerek günlük gerekse özel günler için en ideal saç modelleri arasında yer alan2019 2019 dalgalı saç modellerihakkında bir çok detayı yazımızda bulabilirsiniz. Yazımızda dalgalı saçlar hakkında merak edilen bir çok detaya ulaşabilirsiniz ,maşa kullanmadan dalgalı saç yapımı , ısı kullanmadan dalgalı saç yapımı,5 dakikada pratik dalgalı saç yapımı,dalgalı saç bakımı nasıl yapılır, kolayca yapılan saç damlaları ,dalgalı saç yapımı ve detaylarıbulabilirsiniz..

Doğal ve çekici saçlar

Bir çok kadının hayalidir uzun ve dalgalı saçlara sahip olmak , parlak ve çekici hangi ortam olursa olsun günün her saati dikkat çekici ve hayran bırakan uzun dalgalı saçlar.. Dalgalı saçlar bir çok kadının vazgeçilmez saç modelleri arasında , dünyaca ünlü bir çok kadın dalgalı uzun saçları ile oldukça etkileyici ve havalı bir tarza sahipler.. Doğal görünüm sevenler için en ideal saç modelleri arasında yer alıyor dalgalı saç modelleri.. Dolgun ve parlak uzun dalgalı saçlara sahip olmak bir çok kadının hayali , yazımızda sizlerle paylaşacağımız etkili yöntemler ile sizde istediğiniz etkileyici dalgalara sahip olabilirsiniz.

Dalgalı saç nasıl elde edilir ve bakımı nasıl olur

Saçlarınızda doğal dalgalar istiyorsanız , önünüzde farklı seçenekler bulunuyor. İlk olarak saçta doğal dalga yapmak için tercih edilen saç maşaları , ikinci yöntem ise banyo sonrası örgüler ile doğal saç dalgaları yapmak. İlk yöntem yani saç maşası ile dalgalı saç yapımı pek tavsiye edilmeyen bir yöntemdir , saçlara zarar verir ve çok yıpranmasını sağlar. Maşa kullanmadandalgalı saç yapımıen doğal ve sağlıklı yöntemler arasında yer alıyor.

Doğal dalgalı saç yapımı , 

Saçlarınız için doğal dalgalar yapmak istiyorsanız yapmanız gereken duş sonrası saçlarınızı havlu ile kuruttuktan sonra nemli halde istediğiniz boyutta saçlarınızı örebilirsiniz , iri dalgalar istiyorsanız büyük örgüler , sık dalgalar için küçük örgüler yapabilirsiniz. Saçlarınız nemli iken yapacağınız 4-5 büyük örgü saçlarınıza doğal dalgalı hale getirecektir.

Saçlarınızı ördükten sonra isterseniz saç kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz ve bir kaç saat bekleyebilirsiniz. Saçlarınızı yatmadan örüp yatarsanız , daha kalıcı doğal dalgalı saç modelleri elde edebilirsiniz.

Ayrıca bakınız; 2019 Trend Saç Renkleri ve Saç Modelleri

Dalgalı saç bakımı nasıl yapılır ?

Dalgalı saçlar düz saçlara göre zararlı etkenlere karşı daha hassa saç modelleri arasında yer alıyor, doğru saç bakımı uygulanırsa buklelerin daha yumuşak ve görünür halde olmasını sağlayabilirsiniz. Dalgalı saçlar düz saçlara göre kurumaya daha elverişlidir , bu yüzden dalgalı saç bakımı asla ihmal edilmemelidir. Şunu unutmamak gerekiyor , saçların düz yada dalgalı olması , saçın beslenmesinde hiç bir farklılık göstermeyecektir , her tür saçın düzenli olarak saç bakımı yapılmalı ve beslenmesi sağlanmalıdır. Aşağıda dalgalı saçlar için bakım öneri bulabilirsiniz..

Maşa kullanmadan doğal saç dalgaları yapmak 

Saçlarınıza ısı kullanmadandoğal dalgalı saç modelleriistiyorsanız basit ama etkili bir yöntemi paylaşmak istiyoruz.. İlk olarak saçlarınızı yüksek bir at kuyruğu yapıp lastik toka ile bağlayın, sonra saçınızdan parçalar alarak yuvarlayıp toka ile tutturun. Yumuşak dalgalar istiyorsanız büyük lüleler yağın. Öndeki ilk parçayı diğerlerinin tersine toplayın ve ardından büyük bir eşarp ile saçlarınızın açılmaması için bağlayın. Bu işlemi  gece yatmadan yaparsanız daha kalıcı dalgalara sahip olabilirsiniz. Sabah kalktığınızda saçınızı açın ve tüm tel tokaları kaldırın.Saçınızı elinizle düzeltin ve varsa serum sürebilirsiniz. İşte maşa kullanmadan doğal dalgalı saçlara sahipsiniz..

Dalgalı saç bakımı önerileri ;

  • Dalgalı saçlar mutlaka doğal şekilde kurutulmalıdır , ısı saça zarar verir e çabuk yıpranmasını , kırılmasını sağlar.
  • Düz maşa kullanmak istiyorsanız mutlaka dalgalı saçlar için ısıya karşı koruyucu  saç  bakım ürünleri kullanmalısınız.
  • Dalgaların esnekliği için saç kesiminde yumuşak katları tercih edebilirsiniz.

Dalgalı saçlar için bitkisel bakım kürü ;

Saçlarınızın bakımını daha doğru şekilde yapabilmek için önce saçlarınızı iyi tanımanız gerekiyor , saçınıza uygun saç kremi ve şampuan seçimleri yapmalısınız. Saçlarınızı ince telli ise sık sık yıkamalısınız. Kuru saçlar haftada en az 3- veya 4 kez yıkanmalıdır. Dalgalı saçlar için nem dengesi oldukça önemlidir, eğer dalgalı saçın nem dengesi korunabilirse bukleler daha sağlıklı ve doğal olacaktır.

Dalgalı saçlar için doğal bakım kürü: Zeytinyağı , bal ve yumurta ile elde edebileceğiniz doğal karışım ile saçlarınıza doğal saç bakımı uygulayabilirsiniz. Yukarıda yer alan malzemelerden birer kaşık hazırlayın ve karıştırın , elde ettiğiniz karşımı saçınıza sürün ve en az yarım saat bekleyin.  Yıkadıktan sonra durulayın. Dalgalı saçlar basit bakım kürü sürekli olarak kullanabileceğiniz pratik ama oldukça etkili bir doğal saç bakımıdır. Dalgalı saçların kurumasını engellemek için saç diplerine masaj şeklinde zeytinyağı sürebilirsiniz. Dalgalı saçlara fön çekmek için kesinlikle düşük ısılar tercih edilmelidir.

Galerimizde sizler için hazırladığımız2019 dalgalı saç modelleriile sizleri baş başa bırakıyoruz..Dalgalı saç modelleri ve dalgalı saç yapımıile merak ettiklerinizi konu altından bize sorabilirsiniz.

boho dalgalı saç modelleri 2019 2019 çikolata kahve dalgalı saç modeli 2019 dalgalı esmer saç modelleri 2019
dalgalı kahverengi saç modelleri 2019 dalgalı küllü saç modelleri 2019 dalgalı küt saç modelleri 2019 dalgalı ombre saç modelleri 2019
dalgalı saç modelleri 2019 dalgalı sarı saç modelleri 2019 2019 dalgalı sarı saç modelleri 2019 dalgalı ünlü saç modelleri 2019
doğal dalgalı saç modeli 2019 hafif dalgalı saç modelleri 2019 katlı dalgalı saç modelleri 2019 kısa dalgalı saç modelleri 2019 2019
miranda kerr dalgalı saç modelleri 2019 orta boy dalgalı saç modelleri 2019 uçları dalgalı saç modelleri 2019 2019 uzun büyük dalgalı saç modelleri 2019
uzun dalgalı küllü sarı saç modeli 2019 uzun dalgalı saç modelleri 2019 2019 uzun doğal dalgalı saç modelleri 2019 uzun sarı dalgalı saç modelleri 2019
yandan dalgalı saç modelleri 2019

Bir önceki yazımız olan Kirli saçı gizleyen 18 harika saç modelleri başlıklı makalemizde kirli saç, kirli saç günü ve kirli saçı gizleyen modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Dalgalı Saç Modelleri 2019 2019

Dalgalı Saç Modelleri 2019 2019
Dalgalı Saç Modelleri 2019


Dalgalı Saç Modelleri 2019


Dalgalı Saç Modelleri 2019


Dalgalı Saç Modelleri 2019


Dalgalı Saç Modelleri 2019