Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 2019

Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 2019
22.09.2019

Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 72

Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim

Birçok ülkede, enerji kaynaklarının% 40'ına varan oranlarda binaların havalandırılması ve ısıtılması ihtiyacı gider. Bu gelişmiş Avrupa ülkelerinden birkaç kat daha fazla.

Kullanmak gerekiyor

termostat danfoss

Enerji tasarrufu konusu özellikle keskin, buAslında enerji taşıyıcıları için fiyatların sürekli artmasının arkaplanına karşı. Termal enerjiden tasarruf sağlayan cihazlardan biri, radyatörler için bir termostattır, kurulumu ısı tüketimini% 20 azaltır. Bunu yapmak için tüketici, ısıtma sistemi tasarımını doğru bir şekilde seçmeli ve kurulumu da yapmalı, bunu aşağıda okuyarak öğrenebilirsiniz.

Çalışma prensibi

danfoss termoregülatör talimatı

Danfoss sıcaklık regülatörü için tasarlanmıştırkapalı bir sıcaklık sabit tutmak. İlk defa bu tür cihazlar 1943'te kullanılmaya başlandı. Söz konusu şirket, bu birimlerin üretimi ve satışı için pazardaki liderdir. Yapısal olarak, cihazların kilitleme mekanizması ile bağlanan bir termal kafa ve bir valf olmak üzere iki ana elemanı vardır. Termal başlığın amacı, aktüatör üzerindeki etkiyi düzenlemek için ortam sıcaklığını belirlemektir; valf, ikincisi gibi davranır. Radyatöre giren suyun akışını kapatmak için tasarlanmıştır. Bu düzenleme yöntemi kantitatif olarak adlandırılır, çünkü cihaz aküye geçen suyun akışını etkileyebilir. Sistemdeki su sıcaklığı değişikliklerine yardımcı olarak nitel olarak adlandırılan başka bir yöntem vardır. Bu, bir sıcaklık regülatörü, yani bir karıştırma ünitesi vasıtasıyla yapılır. Bu eleman bir ısıtma istasyonu veya kazan dairesinde bulunmalıdır. Danfoss termoregülatörün içinde ısıya duyarlı bir ortamla doldurulmuş bir körük vardır. Gaz veya sıvı olabilir. Son tip körüklerin üretimi daha kolaydır, ancak gaz analogları gibi bir hız göstermez, bu nedenle son derece yaygın hale gelmiştir. Havanın sıcaklığı yükseldiğinde, kapalı alandaki madde daha etkileyici bir hacme sahip olur, körük, gerdirme, valf gövdesini etkiler. İkincisi enine kesiti azaltmak için tasarlanmış koniyi aşağı doğru hareket ettirir. Bu, su tüketimini etkili bir şekilde azaltmanızı sağlar. Hava sıcaklığı düştüğünde, bu işlem ters sırayla devam eder ve ısı taşıyıcısının hacmi en uygun limite yükselir ve Danfoss sıcaklık regülatörü çalışır.

Müşteri Yorumları

Radyatör termostatı danfoss

Hangi türe bağlıIsıtma sistemi kullanılır ve ayrıca, su akışının kontrolü için, termal kafalar ve vanalar, çeşitli kombinasyonlarda kullanılabilir. Tek borulu bir sistem ise, artan verim ve düşük hidrolik direnç ile karakterize edilen bir vana kullanılmalıdır. Kullanıcılara göre, aynı tavsiyede, suyun doğal dolaştığı ve zorla motivasyondan etkilenmediği iki tüplü bir yerçekimi sistemi söz konusu olabilir. Bir Danfoss sıcaklık kontrol cihazı seçmeye karar verirseniz, bunu bir sirkülasyon pompası ile donatılmış iki borulu bir sisteme kurabilirsiniz. Aynı zamanda, geri bildirime göre, valfin kapasiteyi ayarlama kabiliyetine sahip olması gerekir. Bu ayar oldukça basittir, ancak bunun için özel bir araç kullanmaya gerek yoktur. Hangi vananın kullanılacağına karar verdikten sonra, termal kafa tipini belirlemelisiniz.

Ek tüketici önerileri

danfoss termoregülatör nasıl ayarlanır

Danfoss - termostat ile ilgileniyorsanız,kurulum talimatları aşağıda sunulacaktır - bunu uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Termal kafa tipini belirlemek, bazı çeşitlerde satışa sunulduğunu bilmelisiniz. Böylece bir termokupl içerde olabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, sıcaklık sensörü uzaktan olabilir. Bazen regülatör haricidır. Aletler de programlanabilir, bu durumda elektroniktirler. Vandal geçirmez bir termal kafa seçebilirsiniz. Dahili sensörlü bir kontrolör seçen kullanıcılara göre, bu cihaz sadece yatay olarak yerleştirilebiliyorsa monte edilmelidir. Daha sonra odadaki hava, cihazın gövdesine serbestçe akacaktır.

Referans olarak

danfoss sıcaklık kontrolörü ayarı

Bir radyatörünüz var.Danfoss sıcaklık regülatörü, kurulumunun özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmeye değer. Böylece, radyatöre dik bir konumda monte edilmesi kesinlikle kabul edilemez. Bu durumda, ısı akışı sürekli yukarı doğru yükselecek ve tedarik boru hattından ve mahfazadan gelen artan sıcaklıklar körükleri etkileyecektir. Sonunda, cihazın düzgün çalışmayacağını göreceksiniz.

Termostat seçiminde müşteri geri bildirimi

danfoss termostatı

Ev ustaları özellikle bunu vurgulamaktadır.Bazı durumlarda cihazı yatay olarak monte etmek mümkün değildir. Daha sonra bir kılcal boru ile birlikte gelen bir uzaktan sıcaklık sensörü satın alınması tavsiye edilir. Cihazın uzunluğu 2 metredir. Bataryadan bu mesafede, cihazı duvara yerleştirmeniz önerilir. Alıcılar, uzaktan algılayıcının satın alınmasının gerekliliğini belirten regülatörün yatay olarak monte edilmesinin her zaman imkansız olduğunu vurgular. Bunun için başka nesnel gerekçeler olabilir. Yukarıda anlatılan işlem prensibi Danfoss sıcaklık regülatörü, kalın perdelerin arkasına monte edilemez, bu durumda elbette en iyi çözüm, uzak bir sensör satın almak olacaktır. Diğer şeylerin yanı sıra, bir ısı kaynağı termal kafa veya sıcak su boruları geçişinin yakınında olduğunda böyle bir ihtiyaç ortaya çıkmaktadır. Böyle bir karara başvurabilir ve radyatör yeterince geniş bir pencere pervazına sahip olduğunda. Bu durumda termokupl, taslak bölgesine girebilir. Alıcılar, yukarıdaki koşullardan en az birinin karşılanması durumunda, uzak bir sensör satın almanın en uygunudur.

Kurulum talimatları

termostat danfoss yorumlar

Danfoss Thermoregulator, hakkında değerlendirmeMakalede sunulan, belirli bir teknoloji tarafından yüklenmelidir. İlk öneri, ısıl kafanın ısıtıcının üzerine monte edilmesinin ortadan kaldırılmasıdır. Regülatörler, toplam gücü aynı odada bulunanların yüzde 50'si veya daha fazlası olan akülere maruz bırakılmalıdır. Böylece, odada iki ısıtıcı olduğunda, termostatın gücü daha etkileyici olan aynı pil üzerinde olmalıdır. Danfoss ile ilgileniyorsanız - hangi ayarı yeterince basit olan termostat, sizin tarafınızdan satın alınabilir ve kurulabilir. Cihazın ilk kısmı, valfin rolünü üstlenerek, besleme borusuna kurulmalıdır. Zaten monte edilmiş sisteme kesmek gerekirse, besleyici sökülmelidir. Bağlantı çelik boru kullanılarak yapıldığında bu işler bazı zorluklar içerebilir. Usta, malzemeyi kesmek için bir alet ile stok yapmak zorunda kalacak.

Sonuç

Piyasada bugün oldukça popüler bir şirketİlgili mallar Danfoss. Radyatöre termostat (talimatlarda belirtilen şekilde nasıl ayarlanmalıdır) monte edilmelidir. Termal kafa daha sonra ek bir alet kullanmadan monte edilir. Evde yapmak çok kolay, ek olarak, satın alma malzemeleri üzerinde tasarruf edeceksiniz.

Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 2019

Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 2019

Related news

 • Rowenta Silence Force artık daha da sessiz
 • Yargılama yapmayın, yargılanmayacaksınız veya Hangi mahkemelerin hangi davaları ele alacağını
 • Safranli Kabak Mücver
 • Meryem 9.bölüm fragmanı Meryem 8.bölüm izle Savaş ve Meryem arasında
 • Çok İzlenen Videolar

 • Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 9

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim


  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 40

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 66

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 45

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 31

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 69

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 6

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 92

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 27

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 76

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 95

  Danfoss sıcaklık regülatörü: çalışma prensibi, talimat, geribildirim 67