DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 2019

DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 2019
21.08.2019

DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 9

DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler

Bu yazı çerçevesinde detaylı olarak ele alacağız.Çeşitli seviyelerde yönlendiriciler ve yönlendiriciler için bir evrensel yazılım kabuğu DD-WRT. Özelleştirilmesi, özellikleri ve kullanımıyla ilişkili diğer önemli detaylar, gönderdiğiniz materyal bağlamında ayrıntılı olarak incelenecektir.

dd wrt kurulumu

Programın amacı

Çoğu durumda, yeni başlayanlar veKullanıcıları yeterince temel router firmware yetenekleri daha fazla. Ancak kural olarak, bu ağ yöneticileri için yeterli değildir. Bu nedenle, bu durumda bir seçim yapmak gereklidir: gelişmiş kabiliyetlere sahip profesyonel bir seviye ekipmanı satın almak veya yazılım kabuğunu yanıp sönmesi nedeniyle ev yönlendiricilerinin yeteneklerini arttırmak. İkinci seçenek ekonomik açıdan daha uygun olduğundan, ağ yöneticilerinin tercihlerini durdurmalarıdır. Bu tür yazılımlar için en yaygın seçeneklerden biri DD-WRT yardımcı programıdır. UNIX ailesinin işletim sistemine dayanmaktadır ve başlangıç ​​sınıfının herhangi bir ağ cihazının işlevselliğini profesyonel bir seviyeye önemli ölçüde geliştirmeye izin vermektedir.

Firmware Araması

İlk adım DD-WRT ürün yazılımı yönlendiricinizin gerçek sürümünü bulmaktır. ayarlamabu durumda bu işlemle başlar.Bunu yapmak için aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmelisiniz:

 1. Genel ağa erişimi olan bir bilgisayarda, tarayıcıyı başlatın.

 2. Girdiğimiz adres kümesindedd-wrt.comve Enter'a basın.

 3. Bundan sonra, bu İnternet kaynağının başlangıç ​​sayfası açılacaktır. Ardından, sekmeye gidindestek. Üzerinde bir köprü buluyoruzCihazlar Listesive aç.

 4. Yönlendirici üreticileri listesindeKendinizi bulun ve desteklenen modellerin listesini genişletin. Yönlendiriciniz bu listede yer almıyorsa, DD-WRT kabuğunu üzerine kuramazsınız. Aksi takdirde, bu yardımcı programın kurulum sürümünü kendi cihazınız için indirin ve kişisel bilgisayarın sabit diskine kaydedin.

dd wrt yönlendiriciyi yapılandırma

Yeni yazılım kabuğunu yükleme

DD-WRT ürün yazılımının yapılandırılmasıyönlendirici üzerindeki kurulum ile başlar. Bunu yapmak için aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmelisiniz:

 1. Bilgisayar, bükümlü bir çift kullanarak ağ düğümüne doğrudan bağlanmalıdır. Ayrıca, komutasyon kalıcı veya geçici olabilir.

 2. Bilgisayarda, mevcut herhangi bir tarayıcıyı çalıştırın. Sonun adres alanında ağ düğümünün adresini girin. Bu bilgi yönlendiricinin belgelerinde belirtilebilir, ancak, kural olarak, formu vardır192.168.Bazı durumlarda, X yerine, 1 ve diğerlerine - 0 koymak gerekir.

 3. Daha fazla yetki geçmek gerekiyor. Bunu yapmak için, kullanıcının giriş ve şifresini web arayüzünün uygun alanlarına girin. "Giriş" düğmesine tıklayın.

 4. Bir sonraki adım, yazılım güncellemesiyle ilişkili bir menü bölümüdür. İçinde düğmeyi buldukDosya Seç("Bir dosya seçin") ve üzerine tıklayın.

 5. Bundan sonra indirme penceresi açılacaktır. Bunu kullanarak, daha önce resmi siteden indirilen yardımcı programın kurulum dosyasını buluruz.DD-WRT.Tamam'ı tıklayın.

 6. Ağ düğümünün kabuk güncelleme menüsüne döndükten sonra, "Güncelle" düğmesine tıklar ve aynı ismin prosedürünün bitmesini bekleriz. Bu durumda yönlendirici yeniden başlatılabilir.

Yönlendiriciyi Yapılandırma

Bir sonraki önemli adım, DD-WRT yardımcı programının parametrelerini doğru şekilde ayarlamaktır. Yönlendiriciyi Yapılandırmabu durumda bu tür ardışık eylemlerden oluşur.

Etkileşimli kurulum arayüzüne girinağ aygıtı. Bu amaçla, daha önce de belirtildiği gibi, bir bükülmüş çift kullanarak bir yönlendiriciye doğrudan bağlantı sağlayan bir PC'de, tarayıcıyı başlatır ve cihazın adresini gireriz.bu durumda bu formu olan192.168.1.1.Buna cevaben, güncellenmiş yetkilendirme parametrelerini - yönetici giriş ve şifresini - belirtmeniz gereken, sizden istenir.

Etkileşimli arayüzü açtıktan sonrasekmeye gitmekadministationÜzerinde aşağıdakileri kurarız:

 • noktaBilgi sitesi-Devre dışı;

 • nokta -Rusça.

 • sonunda basıyoruzKaydet,ve bundan sonra arayüz dili mutlaka Rusçaya değişmelidir.

Ardından "Kurulum" sekmesine gidin ve bağlantı bilgilerini ayarlayın. Bu onun tipi (L2TP,PPPoE, PPTP, örneğin adresleme sistemi(statik veya dinamik), sağlayıcının ağındaki yetkilendirme parametreleri (global web'den bilgi sağlama sözleşmesinde belirtilen şifre ve giriş), alt ağ maskesi, ağ geçidi ve bağlantı arayüzü. Bu bilgi kablo operatöründen alınabilir.

Ardından, ağ ayarlarında dahili bilgisayar ağını yapılandırın. Bu, aygıtların ve alt ağ maskesinin adresidir.

dd wrt ürün yazılımı kurulumu

IPTV

İlk önce, bunun olduğundan emin olmalısınHizmet sözleşmede belirtilir ve İnternet sağlayıcısı tarafından sağlanır. Ardından bağlantının doğruluğunu kontrol etmeniz ve set üstü kutunun takılı olduğu port numarasını hatırlamanız gerekir. Bu amaçla LAN port 4'ü kullanmanız tavsiye edilir, firmware versiyonu 24v1 veya üstü olmalıdır. Ardından ağ düğümünün etkileşimli yapılandırma arayüzüne girmeniz gerekir. İçinde "Güvenlik" sekmesini ve üstünde - "Güvenlik Duvarı" buluyoruz. Bu sekme "Multicast postaları filtrele" onay kutusunu kaldırır. "Temel" alt sekmesinin "Kablosuz" bölümünde, "Ağ Yapılandırması" nı "Sınırsız" ve "Çok Noktaya Yayın İletme" olarak "Devre Dışı" olarak ayarlayın. Kablosuz cihazların başlangıç ​​adresini 192.168.3.1 ile ayarlayın. VLAN sekmesinin "Ayarlar" bölümünde, 1, 2, 3 numaralı bağlantı noktaları için işaretlenmiş onay kutularını işaretleyin. Ardından, üç adet VLAN 7 işaretini kontrol edin (LAN 1 bağlantı noktaları için - LAN 3), VLAN 0'ın (LAN 4) işaretini kaldırın. Ayarları uygulayın ve ağ düğümünü yeniden başlatın. "Ayarlar" menü maddesinde "Ağ" bölümünü seçin ve VLAN7 ve Çok Noktaya Yayın için Devre Dışı için İleriye Doğru onay kutusunu işaretleyin. Bu girdinin altında, 192.168.2.1 IP adresini 255.255.255.0 alt ağ maskesiyle belirtin. "Ayarlar" sekmesinde "Ağ" bölümünü seçiyoruz, alt alana iki adet DHCP sunucusu ekliyoruz. Bunlardan biri VLAN7, ikincisi eth1. Diğer alanlarda, her şeyi değişmeden bırakırız. Yönlendiriciyi yeniden başlatın. Sonraki:

 1. "Yönetim" e gidin ve alt öğe "Komutlar" ı seçin.

 2. Son tip alana girmek için:

Insmod ebtables

Insmod ebtable_filter insmod ebt_pkttype ebtables -A İLERİ -o - noktaya yayın -pcttype -j DAMLA ebtables -A ÇIKIŞ -o - noktaya yayın -ptytype -j DAMLA

Bundan sonra "Kaydet" düğmesine tıklayın.

Bu prosedürün sonunda, DD-WRT IPTV kurulumu tamamlandı.

dd wrt tp bağlantı kurulumu

Wi-Fi'yi yapılandırma

Bilgisayar ağının kablosuz kısmının yapılandırılması DD-WRT'nin program parametrelerini ayarlamak için bir sonraki önemli adımdır. WiFi kurulumu aşağıdaki gibidir:

 1. İnternet tarayıcısını başlatırız ve yetkilendirme sisteminin yardımıyla ağ cihazının interaktif menüsüne gideriz.

 2. Sekmeye gitKablosuzSonra "Temel ayarlar" sekmesini seçin.

 3. Üzerinde ağın adını, görünürlüğünü ve çalışma frekansını (kanal) belirledik.

 4. Belirtilen parametreleri kaydedin.

 5. "Güvenlik" sekmesine gidin. Parola ve şifreleme türünü belirtir. Onları kurtar.

Fonksiyonel test

Bir sonraki adım DD-WRT konfigürasyonunun sonuçlarını kontrol etmektir. ayarlamaağ düğümü zaten tamamlandı. Bunu yapmak için önce bir akıllı telefon veya tablet kullanıyoruz, yönlendiriciye bağlanıyor ve herhangi bir İnternet kaynağını indiriyoruz. Daha sonra telleri kullanarak, komutasyonun varlığını da kontrol ederiz. Son olarak, IPTV sisteminin çalışma kapasitesini test etmek gereklidir.

dd wrt çimdik wifi

Ağ uzmanlarının yorumları. Güçlü ve zayıf yönleri

Önemli eksiklikler yokyazılım kabuğu DD-WRT. TP-Link, ASUS veya diğer herhangi bir ağ ekipmanının yapılandırılması karmaşıktır, ancak aynı zamanda işlev seviyesi de birçok kez artar. Yani aynı maliyetle, zaten profesyonel düzeyde bir yönlendirici alabilirsiniz. Ama yine de, eğer bir ihtiyaç varsa. Ev kullanımı için bu işlevsellik gereksizdir. Ofis ya da endüstriyel kullanım hakkında konuşuyorsak, bu karar tamamen haklı.

dd wrt iptv ayarı

sonuçlar

Bütçe yönlendiricilerini profesyonel düzeyde ağ çözümlerine dönüştürmek için mükemmel bir yazılım programıdır.DD-WRT. ayarlamaTabii ki, daha karmaşık hale geliyor, ama bu çözümherhangi bir yönlendiricinin yeteneklerini genişletmenizi sağlar. Ayrıca, mevcut donanım üzerinde çalışır ve herhangi bir ek yatırım gerektirmez.

DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 2019

DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 2019

Related news

 • Ormanlar Bizlere Ne Sağlar
 • Birçoğu, Rusyada varsayılan bir zamanı hatırlıyor
 • Mantar ve kızılcıklı tart tarifi
 • 2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali Başladı
 • Hamilelikte Baş Ağrısı Nasıl Geçer

 • DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 22

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler


  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 14

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 76

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 100

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 1

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 90

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 33

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 3

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 55

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 5

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 78

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 25

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 47

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 8

  DD-WRT: yönlendirici kurulumu, adım adım talimat ve özellikler 69