Dema nehri: coğrafi özellikler 2019

Dema nehri: coğrafi özellikler 2019 Dema nehri: coğrafi özellikler

Dema nehri: coğrafi özellikler

Dema, bölgede akan bir nehirBaşkortostan ve Orenburg bölgesi. Belaya Nehrinin kollarından biridir ve Kama havzasına aittir. Dema'nın kökenleri, yükselmiş Shtur Syrt'un kuzeydeki eteklerinde. Dere yatağının uzunluğu 535 km, toplama alanı ise 12.800 km2'dir. Akış miktarı ortalama olarak saniyede 35 metreküptür.

Nehrin coğrafi özellikleri

Deme Nehri Başkortostan topraklarından akar veUfa yakınlarındaki White Nehri'ne akar. Nehir güneybatıdan kuzeydoğuya doğru akar. Bölgenin iklimi ılık yazlık ve soğuk kışları ile ılıman kıtasal. Manzara çoğunlukla düz, akış oldukça sakin. Dema Nehri seviyesi yağış miktarına bağlıdır ve genel olarak oldukça kararlıdır.

Dema Nehri

Nehir vadisi geniş, ilmeklidir. Kanalın alt kısmında kanallar ve yaşlı insanlar var. Dema kıyısındaki en büyük nüfus merkezi Davlekanovo şehridir. Dema nehri mevcut ağzı, 19. yüzyılın sonunda değiştiği için doğal olana karşılık gelmiyor. Kanal düzeltildi ve eski yerine rezervuar zinciri oluşturuldu.

Rusya tarihinde Deme nehri nehri

Irmak nehirleri çektiğinden beri. Antik çağlardan kalma kıyılarında kumysolechebnytsy vardı. İnsanları tüberkülozla tedavi ettiler. 20. yüzyılın başlangıcına kadar hizmet kalitesi arzulanan bir şeydi. Fakat Sovyet zamanlarında, burada modern ekipmanlar ortaya çıktı ve hastanelerin kendileri yeniden inşa edildi. Bundan sonra, hastaların tedavinin kalitesine ilişkin geribildirimleri yalnızca olumluydu.

Koumiss'in üretimi;bu kuruluşlara çok yakın. Özel iştiraki çiftliklerinde atları yetiştirirler ve kuyruk atarlar. Tüberküloz tedavisinde etkili bir araç olarak düşünülmektedir.

Dema nehri seviyesi

Koumiss üretimine ek olarak, bölge tarım geliştirmiştir. Tek istisna, petrol üretimi ile bağlantılı olarak sanayi gelişmekte olan Oktyabrsky ilçesidir.

Başkortostan'daki Dema nehri güzel yerleri

Nehir ovalar arasından akar, o daSakin olun. Başkırdistan'daki diğer nehirlerin çoğundan farklıdır. Nehrin kökenleri Orenburg bölgesindedir. Genellikle büyük nehirlerde olduğu gibi, bir banka düşük-yalana sahip, düz, diğeri (doğu) yüce ve hatta dik yerler. Nehrin yüksek kıyısındaki tepelerin maksimum yüksekliği 284 metredir (Yashyktau Dağı). Nehrin yakınında bulunmaktadır.

Dema Nehri Ufa

Nehir yatağındaki tek büyük nüfus noktası -Değirmencilik endüstrisinin merkezi olan Davlekanovo kasabası. Nehrin karşısındaki şehrin önünde bir platin inşa edildi. Bu köyün yakınında, nehir yatağı çok sayıda eski kasaba ve koyla çok sarılır. Kıyı boyunca yaprak döken ormanlar var.

Aşağı doğru, 50 ila 60 km boyuncanehirler, yerli halkın üreme dediği alçak döken yaprak döken ormanları ve çalılıkları yetiştirmektedir. Bu sitedeki nehir geniş, su basmış. İşte nehrin karşısına bir yol köprüsünün konulduğu, pitoresk bir köy. Bu alanlar, 1919'da Kızıl Ordu'nun (Mikhail Frunze tarafından komuta edilen) Beyaz Muhafızlar ile yoğun savaşlar yapıldığı gerçeği ile de bilinmektedir.

Başkurdistan'daki Dema Nehri

Aşağı akış yönünde bile olsa, nehir daralmaktadır.daha da pitoresk hale gelir. Buradaki bankalar, kanalı sınırlıyor. Nehrin 35 kilometre aşağısından sonra, sinir ve kardiyovasküler hastalıkların tedavisi için bir sanatoryumun bulunduğu çok güzel bir park var.

Sanatoryumun altında nehir yatağı tekrar genişler ve nehirgeniş bir alana yayılır. Boyunca odunsu çalılıkları (uraema). Ağaçlar, ağaççıklar, elmler ve aspensler arasında, boyut ve boy olarak çok daha büyük olan daha nadiren meşeler vardır.

Deme'nin şu anki kısmı

Akıntının alt kısmında bir yerleşim vardır.Böcek. Eski kanal çok sayıda rezervuar-yaşlı insan haline geldi. Çevredeki bitki örtüsü ile birlikte, iyi bir rekreasyon alanı oluşturdular. İşte Demos nehrinin ağzı. Ufa çok yakın, bu yüzden bu şehrin insanları burada dinlenmek ister.

Böylece, nehir Dema - en çokBashkiria ve Ural bölgesinin pitoresk nehirleri bir bütün olarak. Yavaş bir akış, menderesli kanal, düşük antropojenik yük ile karakterizedir. Sessizce vakit geçirmek ve yürüyüş yapmak isteyenler için en uygunudur. Ancak aşırı eğlenceler sevenler, ilginç olmayacak. Onlar için, yakınlarda akan fakat Ural Dağları'ndan başka birçok nehir var.

Dema nehri: coğrafi özellikler 2019

Dema nehri: coğrafi özellikler 2019

Related news

 • Kupta Muhallebili Kemalpaşa Tatlısı
 • Kemper kendi elleriyle. Rahat camper
 • Saç Örgülü Bere Kaç İlmekle Başlanır
 • Ip askılı dümğe süslemeli file şekilli elbise modeli
 • Kauçuk bantların kazıma bileziğini makinede ve çatal üzerinde nasıl örgüteceğim

 • Dema nehri: coğrafi özellikler

  Dema nehri: coğrafi özellikler


  Dema nehri: coğrafi özellikler

  Dema nehri: coğrafi özellikler

  Dema nehri: coğrafi özellikler

  Dema nehri: coğrafi özellikler

  Dema nehri: coğrafi özellikler

  Dema nehri: coğrafi özellikler

  Dema nehri: coğrafi özellikler

  Dema nehri: coğrafi özellikler

  Dema nehri: coğrafi özellikler

  Dema nehri: coğrafi özellikler