Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi 2019

Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi 2019 Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

Demiryolu geçişi (farklı durumların fotoğrafı)Bu sitede makalede sunulmuştur) bir parça, bir otomobil, bisiklet ya da yaya yolu ile tek seviyeli bir geçiş yeridir.

demiryolu geçidi

Genel bilgi

Herhangi bir demiryolu geçidi tabiartan tehlike. Bu sebeple, buralardaki kazaları önlemek için güvenlik elemanları ve uyarı işaretleri bulunmaktadır. Özellikle, engeller, ses sinyalleri ve trafik ışıkları içerir. Tesis ayrıca otomatik tip bir geçiş çiti ile donatılmıştır. Geçidi engellemek için yükselen metal bir kiremittir. İstisnalar, düşük trafikli trafik alanlarında bulunan yerlerdir. Tanımlamaları için sadece uyarı elemanları kullanılır (örneğin “Demiryolu Geçişi” işareti). Göz önünde bulundurulan nesneler, iyi görünürlüğün hüküm sürdüğü yerlerde bulunur. Demiryolu hatlarının ve otoyolların kesişimi en az altmış derece olmalıdır. Bir dizi ülkede, otoyol ile kesişme noktasında özel tramvay hattı, demiryolu hattı ile aynı şekilde donatılmıştır.

Nesnelerin sınıflandırılması

Ülkemizde demiryolu geçişleriçeşitli kategorilere ayrılmıştır. Bütün bu nesneler iki sınıfa ayrılır: Düzenlenmiş ve düzenlenmemiş. Federal öneme sahip demiryolu taşımacılığında güvenliği sağlama görevi telemechanik ve uzman otomasyon ekipmanı ile çözülmüştür. Yolun bir seviyesinde otoyollarla kesiştiği yerlerde trafiğin düzenlenmesini ve trenlerin tercih hakkını sağlarlar. Bu standartlar, "Demiryolu Taşımacılığı Altyapısının Güvenliği Üzerine Özel Yönetmelik" tarafından belirlenen tüm şartlara uymak zorundadır. Ayrıca makalede Teknik Yönetmelik olarak anılacaktır. SDA, süreçteki tüm katılımcılar için düzensiz demiryolu yolları için güvenli geçiş fırsatlarının tanımlanmasını sağlar.

demiryolu geçişleri

Tesisin işletme koşullarının sınıflandırılması

Bir demiryolu geçidi aşağıdaki durumlarda olabilir:

 1. Tesis, tren ve diğer araçların trafiğine açıktır. Aynı zamanda, telemechanik ve demiryolu otomasyonu da iyi durumda.
 2. Nesne, trenlerin hareketi için açık, amadiğer araçlara kapalı. Aynı zamanda, yer değiştirme karayolu tesislerinden muaftır. Telemechanics ve otomasyon iyi durumda. Demiryolu geçişi trenlerin güvenli geçişi için hazırdır.
 3. Nesne trenler için kapalı vediğer araçlar. Bu, bir motorlu aracın geçişini, kendi başına bırakamayan bir nedenden kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda, telemechanik ve demiryolu otomasyonu da iyi durumda. Hareketli bir araç geçişi için hazır değil.
 4. Nesne trenler için kapalı vediğer arabalar. Aynı zamanda, telemechanik ve demiryolu otomasyonu hatalı bir durumda. Güvenlik ekipmanının koruyucu arızası nedeniyle demiryolu geçişi bir araç geçişi yapmaya hazır değildir.
 5. Nesne, trenlerin hareketi için açık, amaarabalar için kapalı. Bunun nedeni, aracını terk etmek için zamanı olmayan aracın geçişindeki varlığa bağlıdır. Aynı zamanda, telemechanik ve demiryolu otomasyonu da iyi durumda. Taşıt, araçların trafik kontrolünün uygulanması için hazırdır.
 6. Nesne, trenlerin hareketi için açık, amaarabalar için kapalı. Aynı zamanda, telemechanik ve demiryolu otomasyonu hatalı bir durumda. Taşınma, araçların trafik kontrolünü gerçekleştirmeye hazır değildir.
 7. Tesis trenlere açık vediğer arabalar. Aynı zamanda, telemechanik ve demiryolu otomasyonu hatalı bir durumda. Tesis, tren ve araçların güvenli geçişi için hazır değildir.

bariyer olmadan demiryolu geçişi

normlar

Demiryolu geçişleri için talimatlarTelemechanik ve demiryolu otomasyonuna uygun olması gereken belirli bir kontrol seviyesi oluşturur. Bu fonlar, düzenlenmiş nesne üzerindeki trenlerin öncelik hakkını kullanırken trafik sağlamalıdır. Bunu yapmak için aşağıdaki işlevleri gerçekleştirmelisiniz:

1. Trenler üzerinde kontrol yapmak. Özellikle, yaklaşım veya çıkarma bölümlerinin boşaltılması ve çalıştırılması düzenlenir.

 1. Bu kontrol tedbiri uygulanırdemiryolu raylarının raylarında bulunan kontrollü geçişler. Bu egzersiz birkaç bağımsız sensör kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Görevleri, hareket halindeki trenlerin varlığını kaydetmektir. En az dört sensör bulunmalıdır.
 2. Bu kontrol tedbiri düzenlenmiş olarak uygulanırdemiryolu istasyonlarında bulunan geçişler. Trafik ışıkları ve okların bir merkezileştirme sistemi ile donatılmış olmalıdırlar. Bu olay teknik ekipman ile gerçekleştirilmektedir.

2. Söz konusu nesnelerin çitlerini uygulamak için bir trafik ışığı kullanılır. Demiryolu geçişi özel uyarı sistemleri ile donatılmıştır. Nesneler üzerinde çalışan bu elemanlar, otomatik olarak veya dışarıdan kontrol edilir. Tren raylarının belirli bir bölümünde trenlerin hareketini düzenleyen operatör tarafından kontrol edilirler. Ayrıca bu eylem, nesne üzerindeki görev görevlisi tarafından yapılabilir. Trafik sinyalleri trafiği ayarlar. Tren, uygun bölüme ulaştığında (belli bir mesafe için yol ile kesişme çizgisine yaklaşırken) araçların araç kullanımını yasaklar.

3. Nesnenin bariyerinin, yol trafiğinin kenarındaki engellerle uygulanması. Bu alıştırma, özel sistemler kurularak gerçekleştirilir. Geçiş, elektrikli bariyerler ile donatılmıştır. Otomatik olarak veya dışarıdan kontrol edilebilirler. Tren raylarının belirli bir bölümünde trenlerin hareketini düzenleyen operatör tarafından kontrol edilirler. Yönetim vardiya görevlisi tarafından da yapılabilir. Yansıtıcı enstrümanlar ve sinyal lambaları, yolun karşı tarafındaki engellerin barlarına monte edilir.trafik ışığı geçidi

4. Katılımcıları araçlarla yetkisiz girişlerden geçirerek geçiş bariyerinin uygulanması. Bu alıştırma, özel sistemler kurularak gerçekleştirilir. Bu durumda demiryolu geçişi, yol tarafındaki tıkanıklık elemanlarının inşasını sağlar. Bu yapıların çalışması operatör tarafından kontrol edilir. Tren raylarının belirli bir bölümünde trenlerin hareketini düzenler. Ayrıca, görevli bir kişi yönetimi yapabilir.

5. Demiryollarından özel cihazlar ile nesnenin çitinin uygulanması. Bu aktivite, bariyer trafik ışıklarını uygun yönde monte ederek gerçekleştirilir. Tren raylarının belirli bir bölümünde trenlerin hareketini düzenleyen operatör tarafından kontrol edilirler. Ayrıca, hareket halindeki görevli kişi bunun için cevap verebilir.

6. Araçlardan serbest yol kontrolünün gerçekleştirilmesi. Bu ölçü, nesneyi uygun sensörlerle donatmak suretiyle gerçekleştirilir. Genellikle bir kontrol cihazına sahipler. Görevli memur tarafından da görsel olarak izlenebilirler.

7. Nesneye yaklaşan trenin hız tanımının uygulanması. Bu aktivite, demiryollarını hareketli bölgelerdeki sensörlerle donatmak suretiyle gerçekleştirilir. Ek olarak, alınan bilgileri işleyen cihazlar yerleştirilir.

8. Demiryollarının belirli bir bölümünde trenlerin hareketini düzenleyen diğer ilgili ekipman ve operatörler ile telemechanik ve demiryolu otomasyon iletişiminin gerçekleştirilmesi. Bu faaliyetleri uygulamak için özel otomatik hatlar kullanılır. Operatörler, alınan verileri kullanarak, tren raylarının belirli bir bölümünde trenlerin hareketini düzenler.

9. Bilginin tüm yol kullanıcılarına zamanında bir raporun uygulanması, hareketi sonlandırmak için prosedürün yakında başlayacaktır. Bu önlem, tesisi sesli bildirim için özel cihazlarla donatmak suretiyle gerçekleştirilir.

10. Yaya geçiş yolunu takip eden yayalara zamanında bilgi verilmesinin uygulanması, bir trenin oraya kısa sürede ulaşması. Bu alıştırma, tesisi sesli bilgilendirme ekipmanı ile donatmak suretiyle gerçekleştirilir.

11. Telemechanik ve demiryolu otomasyonunun kontrolünün gerçekleştirilmesi. Bu ölçü uygun sensörler ve gösterge cihazları takılarak gerçekleştirilir.

demiryolu geçiş işareti

Demiryolu geçişi için genel kurallar

Uyumsuzluğu asla unutmakurulan normlar bir kişinin hayatına mal olabilir. Kesinlikle tüm trafik katılımcıları, bariyerin kapanmaya başladığı ya da zaten bu pozisyonda olduğunda ve ilgili trafik ışığı yanmaya başladığı zaman, hareketli bölgede bulunma yasağına uymak zorundadır. Bu kural bisikletçiler ve yayalar için de geçerlidir. Bariyer yapısından beş metreden daha yakın olmamasına izin verilir. Demiryolu bariyersiz geçiyorsa, en yakın raya olan mesafe en az 10 metredir.

Rusya Federasyonu'nda faaliyet gösteren demiryolu geçişi için kurallar

Ülkemizde tüm yol kullanıcılarının aşağıdaki durumlarda demiryolu raylarına girmesi yasaktır:

 1. Bariyer kapanmaya başlar veya zaten kapalıdır. Bu durumda, ikaz ışığı cihaz sinyalinin rengi belirleyici bir rol oynamaz.
 2. Tren (veya diğer herhangi bir demiryolu taşımacılığı) görünürlük bölgesi içinde ve harekete yaklaşıyor.
 3. Işık cihazının yasaklayan sinyali yanmıştır. Bu durumda, çit yapısının konumu ve varlığı belirleyici bir rol oynamaz.
 4. Demiryolu geçiş bölgelerinin arkasında, sürücünün rayları terk etmesini engelleyen bir trafik tıkanıklığı oluşması durumunda, demiryolu geçişlerinin geçişi yasaklanmıştır.
 5. Görevli bir yasaklama sinyali verir. Bu durumda sürücünün sırtında veya göğsünde başının üstünde bir asa, bir bayrak, kırmızı bir fenerle ya da elleriyle kenara doğru uzanmış olması gerekir.

Pratik olarak, demiryolu raylarının olduğu tüm ülkelerde, yukarıdaki normları gözeterek demiryolu geçişlerinde güvenlik sağlanmaktadır.

Hemzemin geçitlerde güvenlik

Ya araba raylarda durduysa?

Ne yazık ki, bu gibi durumların ortaya çıkmasınadir. Sürücünün aracı bağımsız olarak bu bölgeden dışarı atabilmesi durumunda, şart koşulan normlar aşağıdaki eylemleri gerektirir:

 1. Demiryolu hatlarında acil bir duraklama durumunda, tüm yolcular hemen arabadan inilmelidir.
 2. Bazı demiryolu parçalarını serbest bırakmak için kendi başına harekete geçmeye çalışın.
 3. Demiryolunun iki tarafına iki kişi göndermek, eğer böyle bir fırsat varsa. Önceden, onlara tren sürücüsüne durma sinyali vermenin kurallarını açıklamanız gerekir.
 4. Bir araca yakın olmak. Bu durumda, genel alarm sinyalleri verilmelidir.
 5. Tren görünürlük bölgesinde ortaya çıktıysa, ona doğru koşmak gerekir. Bu nedenle, sürücüye acil bir durdurma ihtiyacını bildirmek gerekir.

Sinyal vermek ne kadar doğru?

Genel alarm

Bilgi için bir uzun ve üç kısa bip sesi dizisidir.

Şartı durdurmak

Sinyal el ile dairesel harekettir. Geceleri uygulanabilmesi için bir el feneri veya el fenerine ve öğleden sonraya - kolayca görülebilen bir cisme veya parlak bir kumaş kapağına ihtiyacınız vardır.

hemzemin geçit talimatları

ihtiyati tedbirler

Geçiş için güvenlik kurallarıDemiryolu geçişleri her zaman ve her zaman saygı görmez. Bu kaçınılmaz olarak insanların ölümüne yol açar. Şu anda, koşulların böyle bir şekilde karışmasını engelleyecek gelişmelere özel önem verilmektedir. Örneğin, Batı Avrupa'da, yeniden yerleştirme sayısını azaltmaya yönelik bir program başlatıldı. Çok düzeyli kesişimler ile değiştirilir. Aynı zamanda, dörde bir oran gözlenir. Yani, birkaç eski nesne yeni, daha gelişmiş bir ile değiştirilir. Hollanda'da, geçişlerin inşaatı tamamen terk edildi. Aynı zamanda, Rusya Federasyonu'nun bazı şehirlerinde tren yolu bölgesinden geçen troleybüs ve tramvay yolları bulunmaktadır.

Modern gelişmeler

Kumandalı geçişlerde yenigeliştirme, inşaat malzemeleri ve modern teknik çözümler. Tüm bu faaliyetler, demiryolları ve otoyolların kesişme noktalarında kesintisiz trafiğin güvenliğini arttırmayı amaçlamaktadır. Tesisler kauçuk zeminlerle donatılmıştır. Demiryolu vagonlarının bir kısmının araçlarla aşılma hızını önemli ölçüde artırmaktadırlar. Güvenlik seviyesini arttırmak için özel alarm sistemleri kullanılmaktadır. Demiryolu halısı ve diğer acil durumlar ile yolun kesiştiği bölgedeki acil durumların ortaya çıkışı hakkında trafik katılımcılarını bilgilendirmenize izin verir. Şu anda sirenler ve kırmızı renkteki yanıp sönen işaretler yaygın olarak kullanılmaktadır.

demiryolu geçişi fotoğraf

Uyarı Elemanları

Herhangi bir bölümün önünde belirli bir mesafedeDemiryolu astarı ile yolun geçilmesi özel yapılar kurulmaktadır. Nesne bir engelleme elemanı ile donatılmamışsa, bu bir engel olmadan bir demiryolu geçişidir. Işareti, tüm çevre boyunca kırmızı bir çizgi ile çevrelenmiş beyaz bir üçgendir. Merkezde bir buharlı lokomotif var. Bir bariyeri olmayan demiryolu geçişi, yukarıda belirtildiği gibi, genellikle ek olarak sinyal elemanları ile donatılmıştır. Rayların hemen önünde bir uyarı yapısı vardır - kırmızı bir kenar ile beyaz Andreev haç şeklinde bir işaret.

Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi 2019

Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi 2019

Related news

 • İçerde setine polis baskını
 • Doğumdan Sonra Estetik Hakkında Her Şey
 • Bir çocuğun kaydı var mı Karmaşık bir şey yok
 • MRI, transkript. Beyin MR, MRG, karın, omurga
 • Bitlenen Pirinç Nasıl Temizlenir

 • Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi


  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi

  Demiryolu geçişi. Demiryolu geçişinin geçiş kuralları. Demiryolu geçişi düzenlemesi