Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf) 2019

Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf) 2019 Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

Hepimiz olan deniz taşı (veya çakıl taşları)Karadeniz sahillerinde toplamak için bir çocuk olarak sevilen, ilginç bir geçmişi vardır. Milyonlarca yıl önce, Kafkas dağlarının oluşumu volkanlar hızlı patlama bir şey oldu, plaka, parçaları ve küçük parçalar şeklinde lavlar dağ nehirleri üzerinde götürdü ve denize düşmesi bulundu. Deniz dalgaları öğütülmesi ve fragmanları çalıştırmak, kesmek için devam veren çakıl yuvarlak şekil.

Deniz taşlarının çeşitleri

Hepimiz kumsalda oynamayı sevdiğimiz çakıl taşı,- gerçek bir kaya, tarih öncesi zamanların şahidi. Hafif gözenekli ponza - dökülmüş volkanik magmanın kalıntıları, püskürme yerinden uzaklaşıp havaya karışan çok sayıda gözenekler. Deniz taşlarının adı, daha düzgün ve ağır, bazalt ve tüflerdir. Volkanın lav çıkışında oluşmuşlardı. Ve en ağır deniz taşı - granit - ağzında doğdu.

deniz taşı

Parlak oval granit bloklar yuvarlakSahilde görebileceğimiz formlar - dayanıklı ve parlak (mika, kuvars ve feldispat karışımı sayesinde) volkanik kaya örneğidir. Anıtları ve dikilitaşları diken, inşaatçılar ve tasarımcılar tarafından iddia edilir. Diğer bitirme taşları - farklı tonlardaki bazaltlar, tüfler - yüzeye bakan yüzeyler için mükemmel şekilde uygundur. Hemen her deniz taşı, uygulanan veya dekoratif amaçlı kullanılabilir.

Sahilde bulabilirsiniz ve örnekleriyarı değerli mineraller - siyenitler, porfiritler, krisolitler. Bu güzel deniz taşları takı ve kostüm takılarının yapımında kullanılır. Ayrıca şifacıların bir favori var - kalsedon. Kayalardan daha eski olan bu taşlar da volkanik kraterlerden gelmektedir.

Deniz taşları - tanımı ve bileşimi

Kompozisyonu ile deniz çakılları esas olarakkumtaşıdır. Bazen deniz kabuğu eklenir - eski deniz yumuşakçalarının kalıntıları. Diğer taşlar, kalker ve marn - sıkıştırılmış mikroskopik antik organizma kalıntılarından oluşur. Arduvaz adı verilen yumuşak bir tortul taş, antik bataklıkların taşlaşmış siltinin ürünüdür. Onun yaşı Jurassic dönemine karşılık gelir.

Yüksek sıcaklıkların etkisi altında milyonlarca yıldırve kireçtaşı gibi bir deniz taşı gibi çeşitli doğal faktörler, kendi kristal yapısını mermer, kumtaşı - jasper, vb. olarak değiştirdi. Böylece, ayaklarımızın altında, gerçek servete sahibiz!

deniz taş türleri

Ama çakıltaşlarımıza geri döndük - ne getirdilerTavan arasında toplanıyor toz - deniz kıyıdan ve en iyi şekilde dekore ev akvaryumda hediyelik eşya ve en kötüsü olarak. Ancak kurgu, uygulama seçenekleri ile kullanılabilir - tükenmez bir sayı. Kendi yaratıcılığınız "topal" ise - fikirlerimizi kullanın!

Taşları nasıl kullanabilirim

Birlikte çok güzel görünüyorlarbitkiler ve hemen hemen her. Bir saksı yüzeyine taş koyarsanız, bu sadece dünyayı kurumadan kurtarmaz, aynı zamanda çok şık görünecektir. Ayrıca, kendi elleriyle inşa edilen deniz taşından yapılmış el sanatları, günümüzde el yapımı gibi popülerdir.

Taşlarla süslenmiş bir bahçe daha az olmaz. Peyzaj tasarımı ustaları için, özellikle tuhaf sapanlar ve çim ile birlikte gerçekten vazgeçilmez malzemelerdir.

Tencere veya saksı süslenebilir,kuru, yağı alınmış yüzeyi uygun boyuttaki düz taşlarla güvenilir bir yapıştırıcı ile yapıştırır. Aynı yassı küçük taşlardan, sıcak yemekler için orijinal bir stand ortaya çıkacak - bir yapıştırıcı, mağazadan düzenli bir peçete ile ortaya konulmalıdır. Beyaz çakıl taşları doğru miktarda alabiliyorsanız ideal bir stand ortaya çıkar. Ama alabilir ve renklendirebilir, birleştirebilir ya da bir model bulabilirsin.

deniz taşlarından el sanatları

Çok fazla taşınız varsa, ama hepsi birbirinden farklı renklerde ve birbirinin yanında kötü görünüyorsa, seçilen renkte (siyah, siyah) çeşitli boyalar ve akrilik boyalarla boyayın.

Dairenin iç kısmını dekore ediyoruz

Aynı prensipte banyo paspası yapılırveya eşik için. Taşlar, normal bir satın alma matı için uygun olan bir kauçuk taban üzerine yapışmak için en iyisidir. Ayağın özel ürününü giyerek aktif noktalara masaj yapar ve sağlığınızı iyileştirirsiniz.

Koridorun iç kısmının bir başka kullanışlı unsuru, içinde bir taş tabakasının (yapıştırıcı olmadan bile) döküldüğü düz bir tepsi şeklinde bir ayakkabı sehpasıdır. Özgün ve pratik!
"Taş Devri'nden" özel zemin lambasıbirkaç yuvarlak taşı delmek ve sökmek için sökülen lambanın metal ayağının üzerinde çocuk piramidi prensibine göre (stabilite için daha büyük olan) bunları dikmek.

Koridorun tasarımını çoktan aldıysanız"taş" stili, duvar aynasının çerçevesini bir çakıl taşı olan ahşap bir çerçevede dekore etmeyi deneyin. Çok şık ve sıra dışı olmalı. Büyük taşlar arasındaki boşluklar küçük kabuklar ve taş kırıntılar ile doldurulur.

kendi elleriyle deniz taşından el sanatları

Bahçe ve mutfak için diğer fikirler

Mutfağa geçiyoruz. Deniz taşlarından hangi el sanatları burada mümkün? Koruyucu ekranın alternatif bir versiyonu (normal karoya karşılık olarak) duvar yüzeyinde ortaya konulan çakıl taşlarıdır. Ummeltsam mutfak dolaplarından çıkar çıkmaz standart saplar ve bunları düz taşlarla değiştirin. Bağlantı elemanlarının güvenilirliğine dikkat etmeniz yeterlidir.

Ve şimdi bahçeye geri döndük. Yataklara ek olarak, taşlara yeterli sayıda patika yerleştirilir - çitler, orijinal dekoratif çeşmeler ve hatta mobilya yapımında bile kullanılır. Örneğin, bir bahçe bankının temeli olarak.deniz taş fotoğraftan el sanatları

Bu harika kullanmanın başka bir yoludoğal malzeme - dekoratif figürler ve bahçe heykelleri. İşte yaratıcı hayal gücünün uçuşu hiçbir şeyi sınırlandırmıyor. Taşlar grubu, yapıştırıcı, renk, sadece ruh arzularından ziyade süslemek. Deniz taşlarından yapılmış el sanatları, bu makalede gördüğünüz fotoğraflar herkes tarafından yapılabilir.

deniz taşları açıklaması

Sonuç olarak, parlak ladybirds görüyoruz,kurbağalar, tırtıllar, salyangozlar ... Bahçenin farklı köşelerine yerleştirilen "sebzeler" ve "meyveler", özellikle de popüler "mantarlar" yapabilirsiniz. Uygun bir şeklin büyük taşları kaplanlar, köpekbalıkları, timsahlar, köpekler, kediler ve hatta peri cüceleri veya elfler şeklinde boyanır. Bahçenin orjinal dekorasyonu, boyalı taşlardan "çilek" veya "elma" ile dolu dekoratif kaplar veya kovalar olarak hizmet verecektir.

Çocuk ile usta

Ama pencere kış olduğunda ne yapmalı, yazülke sevgileri unutuluyor, ama evde olsa da, bir avuç dolusu çakıl taşı etrafta dolaşıyor, sadece bir yere yapışmak istiyorsun! Manuel çalışma yapmak için çocukla birlikte çalışın. Bu büyüleyici etkinlik sadece uzun kış akşamlarını çeşitlendirmekle kalmaz, aynı zamanda ruh halinin yükseleceği bir bakışta size harika bir hediyelik eşya bırakır.

güzel deniz taşları

Deniz taşlarından ne tür el sanatları yapabilir?gelmek mi? Evet, en çeşitli! Fikirlerin listesi neredeyse tükenmez! Örneğin, cüceler, hatta bir bütün aile cini (veya domovat) yapabilirsiniz. Onları aynı tarzda yerine getirirseniz, Yeni Yıl tatilinde daireyi harika bir şekilde dekore edebilirsiniz. Köşelerde, ağaçların altında, kitaplıklarda, vb.

Çizim teknolojisi

İş için, çakıl taşlarına ek olarak, boya veOnlara fırçalar, superglue, dekorasyon için çeşitli malzemeler (o var) - süsleme bez ve kürk, boncuk, iplik veya iplik, küçük tüyler. "Göz" karakterleri biçimindeki aksesuarlar mağaza dikiş aksesuarlarında satılmaktadır, ancak bunları renkli boncuklar veya sevimli düz küçük düğmelerle değiştirip değiştirebilirsiniz.

İşten önce çakıl taşları iyice yıkanmalıdır.ve tartışıldı. Çakıllarda, "yüz" gözleri yapıştırır, burunlar büyük boncuklar veya yün topları yerine boyanabilir veya yapıştırılabilir. Gülen ağızlar, parlak yün ipliklerden boya veya "yayılır". Onları renkli kağıda çizebilir, kesebilir ve yapıştırabilirsiniz. Bundan sonra, cücelerin saçlarını ve sakallarını tüylerden, ipliklerden, tüylerden ya da aşağıdan yapın - elinizde.

Torso cüceler, kapaklar gibi kolaycarenkli sıyrıklar çıkarmak, onları bir koni şeklinde dikmek ve pamuk yünü veya sindirim sistemi gibi bir şeyle doldurmak. Güçlü tutkal yardımıyla, kafalar torsoslara bağlanır - komik figürler hazır!

deniz taşlarının adı

Bir buzdolabı nasıl dekore edilir

Buzdolabındaki manyetikler her ailedeçocuklar. Ama sıra dışı olacağız - çakıllardan! Mıknatısları canavarlar şeklinde yapalım. Yıkanmış ve kurutulmuş yassı taşlar, her iki tarafta da parlak renklerde boyanmıştır. Kuruduktan sonra, bariz dişleri olan korkunç dişleri olan "canavarları" çeker ve gözleri yapıştırırız.

Her bir taşın arkasında, süper yapıştırıcı mıknatısa tutturulur. Taşlar yeterince büyük ve ağır ise - bir çift mıknatıs. Buzdolabı için orijinal dekorasyon hazır!

Oval şekilli taşların en iyisi elde edilir.parlak balık, olağandışı tüyleri olan kuşların yanı sıra. Bir fare yapabilirsin. Çakıl taşları ve süper yapıştırıcılara ek olarak, makas, kağıt ve renkli artıkları hazırlayın. Kumaştan, kulaklardan ve gelecekteki fare için bir kuyruk kesilerek, dikdörtgen bir gri taş üzerinde doğru yerlerde yapıştırılır. Paws, çakıltaşları daha küçük, anten - iplik demetleri olarak hizmet edecektir. Gözleri yapıştırın (kağıt çemberleri şeklinde çiftler halinde olabilir - beyaz daha geniş, üstte siyah küçüktür). Yani güzel bir fare hazır.

Eğer kuşu tercih ederseniz, daha fazlasını alınyuvarlak bir çakıl taşı, uygun bir renkteki bir kumaştan bir gaga yapar (keskin bir uçlu bir üçgenin içine bir kıvrım katlayın, baş-çakıl için geniş bir tarafı yapıştırın). Doğru yerde, gözleri belirle, kuş tüyü ile ilgilen. Bitti!

Yaratıcı Akvaryum

Tüm küçük taşların en iyisiformlar balık elde edilir. Farklı boyut, tür ve renkteki bir kaç parça yapın, parçacıkları veya renkli kağıttan kompozisyon büyük "kayalar" ve "deniz otu" ekleyerek, uygun kutuya özgün dekoratif "Akvaryum" organize etmek mümkündür.

Diğer bir seçenek ise, "balıkları", dekor elementleri olarak suyla gerçek bir akvaryuma "akıtmak" (silinmez boya ve dekorasyon için güvenilir malzemelere dikkat çekmek için gereklidir).

deniz taşları açıklaması

Yani balık yaparız. Her zamanki gibi çakıllar kurutulur ve kurutulur. Basit bir kalemle, her birinde yüzgeçlerin, başın, kuyruğun hatlarını işaretliyoruz. Farklı renkteki kuyrukları, kuyrukları ve yüzgeçleri renklendiririz ve ayrı ayrı maskeleyerek, gövdeye yapıştırılır.

Bu malzeme herkes için uygundur - renkkağıt, kumaş şeritler, parlak folyo, hatta uygun bir tüy şekli. Gözler ayrıca doğru yerlere yapıştırılır (hazır dekoratif elemanlar veya sadece parlak dışbükey boncuklar alırız).

Ek fikirler

Balıkların suya "kaçması" gerekiyorsaÇevre, daha sonra kuyruk ve yüzgeçleri, farklı renklerde gereksiz plastik şişelerden şeffaf plastikten kesilebilir. Bu materyal gerçekten evrenseldir. Üzerinden çeşitli dekor elemanları elde etmek mümkündür, kolayca kesilir, işlenir ve istenen şekli alır.

Örneğin, ince, uzun ve hafifçetwist stripler "goldfish" lerimiz için muhteşem bir kuyruk oluşturacaktır (özellikle bir şişe kahverengi veya sarı alırsanız). Küçük plastik parçacıkları, balığın arkasına yapıştırılabilen sert "yüzgeçleri" ortaya çıkar.

Dekoratif akvaryum bunlarla doldurulabilirAynı deniz çakılları tarafından maskelenen küçük tencere bitkileri. Ek olarak eğer onun için özel bir vurgu yapın ve kompozisyon üzerinde dikkatlice düşünün, böyle bir akvaryum herhangi bir odayı dekore edecektir - oturma odası, koridor veya çocuk köşesi.

Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf) 2019

Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf) 2019

Related news

 • Aktris ve yönetmen Beatriz Sheridan: biyografi, dizi
 • Yarma Aşı
 • Prestige DVR 390: yorumlar ve özellikleri
 • Piliç Topkapı Tarifi Videosu
 • Bilimin Evrenselliği

 • Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)


  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)

  Deniz taşı: isim, açıklama. Deniz taşlarının çeşitleri. Kendi elleriyle deniz taşından yapılmış el sanatları (fotoğraf)