Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırımDişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım


Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 9 08.02.2019, 13:04

Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir? Hangi yaştan çocuk teaser alırım?

Diş çıkarma, çocuğa çok fazla neden olurtatsız duygular Annemin bu zor dönemdeki görevi, acıyı hafifletmek ve bebeği sıcak ve özenle sarmaktır. Dişler için soğutma dişlileri - modern kadınların sadık yardımcılarından biri. Raflarda çeşitli renk, şekil ve ebatlarda sunuluyor. Ancak bu cihazı seçerken yönlendirilmesi gerekenler nelerdir? Burada, bebeğiniz için güvenli olacak bir bebek dişlisi seçmeyi öğrenebilirsiniz.

Bir diş hekimi mu?

Bugün tüm çocuk eşya mağazalarındaBebek için binlerce her çeşit aksesuar var. Modern anneler için gerçekten yararlı şeylerden gereksiz çöpleri ayıklamak bazen zordur. Bir teetotaler, bebeğin ilk dişlerini yakaladığında ağrıyı giderebilen özel bir oyuncudur.

dişler için soğutma dişlileri

Temel amacı sakız masajıdır. Bu nesne sürekli olarak bebeğin ağzında olduğu için, dişler güvenli malzemelerden yapılmıştır. Çocuğun hangi dişlerini kesmekte olduğuna bağlı olarak farklı şekillerde gelirler.

Hangi yaştan çocuk teaser alırım?

Kural olarak, teorisyenlereyaş kısıtlamaları. Kırıntıların gelişimi çok bireysel bir mesele olduğu için. Bazılarında ilk dişler üç ayda, diğerleri yıllara daha yakın. Ve bu kesinlikle normaldir.

dişler için silikon dişler

Sürekli deneyimleri nedeniyle, ebeveynlerÇocukların malzemelerini önceden satın almayı tercih edersiniz. Bizim durumumuzda bu özellikle acil olmasa da. Çocukların farklı ağrı duygularına sahip olması. Bir çocuk aktifse, iyi bir ruh ve iştah, onun herhangi bir dış müdahale gerekmez anlamına gelir. Aksi takdirde, çocuk diş çıkarma - İlk dişin görünümü sürecinde ayrılmaz bir parçası. Bu nedenle bebeğinizin havasını gezmeye çalışın.

Teethers türleri

Belli bir modeli tercih etmekteaser, tüm aralığı kendiniz tanımanız gerekir. Daha önce belirtildiği gibi, oyuncaklar güvenli malzemelerden yapılmıştır: silikon, plastik veya ahşap. En çevre dostu öğeler ahşap (ardıç, kayın veya akçaağaç) yapılmıştır. Çocuk malları bölümünde satın alınabilir veya sipariş verilebilir.

ilk dişler

Kural olarak, ilk dişlerin belirli bir sırayla kesildiği göz önüne alındığında, imalatçılar ebeveynlere dört farklı diş açma imkanı sunar. Randevu ile diş hekimleri aşağıdakilere bölünür:

 • üst ve alt kesici için;
 • köpekler ve ilk azı dişleri için;
 • ikinci çift molar için;
 • evrensel.

Kural olarak, diş büyümesinin aşamaları olarak tanımlanır: sırasıyla birinci, ikinci ve üçüncü. Ebeveynler için gerekli tüm bilgiler ürün ambalajına basılmıştır. İlk kullanımdan önce, dişliler, yapıldıkları malzemeden bağımsız olarak yıkanmalı ve sterilize edilmelidir.

Popüler Modeller

Diş dişleri - sadece bir şeyBireysel. Bir model bir çocuğu beğenisine değil, diğeri onun en sevdiği oyuncağa dönüşebilir. Bu nedenle, burada çocuğunuzu memnun edebilecek en popüler diş hekimliği modelleri toplanmıştır. Bunlar şunları içerir:

 • klasik model;
 • silikon parmak ucu;
 • Diş kaşıyıcının oyuncak;
 • soğutma delicisi;
 • titreşim ile;
 • Bir yıkayıcı-kesici.

Şimdi modellerin her birine daha ayrıntılı olarak bakalım.

tomthi tipi

Klasik ve silikon parmak izi

Klasik.Bir dişçinin klasik bir modeli bulunabilirçocuklar için herhangi bir mağazada. Bunlar silikon veya plastik gibi yumuşak malzemelerden yapılmıştır. Tek renkli bir renklendirmeyle oldukça basit bir şekle sahipler. Dişler için silikon diş hekimleri erken yaşlardan itibaren 3-5 aylık olabilir.

Silikon parmak ucu.Böyle bir teaser için tasarlanmıştırEbeveynler bebeğin diş etlerine kendi başlarına masaj yapabilirdi. İşaret parmağını koyar ve sakızın iltihaplı bölgesine masaj yapmak için yumuşak bir fırça kullanır. Açıkçası, bu tür prosedür genellikle çocuklara hitap etmediğinden, bu en iyi model değildir.

playgro oyuncakları

Oyuncak-diş hekimleri ve soğutma modelleri

Oyuncak diş kaşıyıcı.Bunlar bir masajın olduğu özel oyuncaklar.öğesi. Bir çıngırak, bir kitap, yumuşak bir oyuncak şeklinde olabilirler. Masaj kısmı çoğunlukla plastik halkalar veya lateks figürleri şeklinde temsil edilir. Bu model aynı anda iki işlevi yerine getirir: ağrıları eğlendirir ve rahatlatır.

Dişler için soğutma dişlikleri.Ile dolu bir lastik tabanı vardırdamıtılmış su veya güvenli jel. Bu modeller klasik olanlara benziyor, sadece ağırlıkla ayırt edilebilirler. Bu durumda dişler için soğutma dişlikleri sadece diş etlerine masaj yapmakla kalmaz, aynı zamanda soğuk yardımıyla anestezi yapar. Bu nedenle, kullanmadan önce buzdolabının ana bölmesinde bir süre bekletilmelidir.

Olağandışı seçenekler

Titreşimli teaser.Bu model özel ilgiyi hak ediyor. Oyuncakta hafif bir ısırma ile, sakız üzerinde en yoğun etki için titreşim yaratan özel bir mekanizma çalışması ile ilginçtir. Üreticilerin fikri dişçiyi iyileştirmek oldu. Bu cihazla ilgili yorumlar olumludur, çünkü ek titreşim özellikle bebeğin ilgisini çeker.

dişler için en iyi dişçiler

Kukla-diş kaşıyıcı.Adından anlaşılacağı gibi bu modelbir emzik şeklinde yapılır. Normal nipel yerine, bebeğin diş etlerine masaj yapan özel bir kabartma elemanı kullanılır. Ancak, gerçek emzik olarak bu model, emzirilen çocuklar için tavsiye edilmez.

Diş büyümesinin belli bir aşaması için dişler.Yukarıdaki modellerin hepsievrensel dişçiler, ama ayrıca dar odaklı. Yani, belirli bir diş çifti için özel olarak tasarlanmış modeller (ön, arka, dişler, vs.). Bunlar, şekil ve sertlik derecesi bakımından farklılık gösterir, örneğin, ön dişler için dişliler yuvarlak ve yumuşaktır ve arkaya doğru ve serttir. Belirli bir ürünün amacına yönelik bilgiler pakette bulunabilir.

Dikkat etmeniz gerekenler

Çok çeşitli diş hekimliğinde kaybolmaması için, bu aksesuarı seçmek için temel kuralları takip edin. Silgi satın almak için öneriler aşağıdaki noktaları içerir:

 1. Çocuğun yaşı. Çocuklar için yaş 3-4 ay en yumuşak malzeme kaşıyıcıyı seçilmelidir.
 2. Teaser'ın formu. Daha önce bahsedildiği gibi, diş çıkarma aşaması "kemirgen" şeklini etkiler.
 3. Malzeme. Bu şey her zaman bebeğin ağzında olacağından, güvenli malzemelerden yapılmalıdır. Bu nedenle, eğer silginin hoş olmayan bir kokusu varsa, boya kazığa sahiptir ya da sezgisel olarak kaliteden şüphe duyarsınız, daha sonra bu modeli daha iyi pes etmelisiniz.
 4. Görünüş. Yeni yürümeye başlayan çocuklar her zaman parlak renkler alırlar. Teaser soluk ve görünmez ise, belki de çocuğun dikkatini çekemeyecektir.
 5. Dolum. dişliklerini Soğutma analjezik etkiye sahiptir, ancak çocuğun ısırık bir risk her zaman vardır. Bu nedenle, dolgu maddesi olarak sadece su (deniz veya distile su) veya özel güvenli bir jel kullanılır.

Bu basit kurallar rehberliğinde, ebeveynler sadece yararlı bir şey değil, aynı zamanda sevgili çocukları için en güvenli olanı seçebilirler.

Dişler için en iyi dişçiler

Çocukların birçok üreticisiBebeklerde diş çıkarma problemini görmezden geldi. "Tommy Tippy", "Avent", "Nuk" gibi tanınmış markalar satış için düzinelerce popüler modeli yayınlamak. Bu nedenle, en iyisini tanımlamaya çalışacağız.

"Avent" - çocuk alanında gerçek bir devaksesuarlar. Şirket, dişlerin her aşaması için "kemirgenler" üretiyor. Çok mütevazı, hatta sıkıcı görünüyorlar. Ancak, üreticinin ana görevi çocuğun ağrının üstesinden gelmesine yardımcı olabilecek etkili bir dişçiyi yaratmaktır. Bu nedenle, kesinlikle "Avent" markasının tüm "kemirgenleri" güvenlidir, tutmaları kolaydır, sakızlara ulaşılması zor bir yerde bile masaj yaparlar. "Avent" silgisinin herhangi bir modelini edinmek, ebeveynler doğru seçimi yapar. Ama bir dezavantaj var - yüksek üretim maliyeti.

çocuk dişlikleri

İyi bilinen bir marka da Playgro. Ürettikleri oyuncaklar tüm dünyada popüler. Ve sadece oyuncaklarda değil, aynı zamanda çocuk dişçide de uzmanlaşırlar. En çok talep edilen yumuşak kitaplar Playgro. Oyuncaklar sadece çocuğu eğlendirmekle kalmıyor. Özel elemanların yardımıyla ona sakızın iltihaplı kısmını çizme fırsatı verir.

Şirket "Tommy Tippy" bakmakta sunuyoranneler geniş bir model yelpazesi. Özel ilgi, bir anestetik jel uygulamak için özel bir oluk ile bir çaydanlık hak ediyor. Deneyimli ebeveynler, jeli uygulamak ve kaprisli bebeğin tüm sakızları üzerinde ovmak çok zor olduğunu teyit edecektir. "Tommy Tippy" şirketi, bu sorunu kendi benzersiz silgisinin yardımıyla çözdü.

Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırımDişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım

Related news

 • ABDnin Venezüellayı teröre destek veren ülkeler listesine alacağı iddia edildi
 • İnternet üzerinden pasaport başvurusu nasıl yapılır
 • Kalabalık Ortamlarda, Çocukların Hasta Olma Riski Artıyor
 • Saten Gecelik Nasıl Yıkanır
 • İMC TV’nin internet sitesi erişime engellendi

 • Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 94

  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım


  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 17

  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 25

  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 37

  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 11

  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 64

  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 49

  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 23

  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 53

  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 3

  Dişler için soğutma dişlileri - daha iyi ve nasıl seçilir Hangi yaştan çocuk teaser alırım 82