Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 2019

Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 2019

Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 67 15.02.2019, 21:53

Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük

Ancak servikal çürükler herkes gibi başlıyorDiğer türleri, sahnenin evresinden. Bu aşamada dişin diş eti bölgesinde küçük bir nokta belirir. Renk ile ayırt edilebilir. Genellikle diş minesinin renginden daha koyu bir renge sahiptir. Zamanla, bu nokta rengi değiştirecek ve gri olacak. Boyama işlemi, diş minesinin yüzey tabakasının incelmesi ve özellikle parlak renkli yiyecekler kullanıldığında renklendirici maddelerle dolu mikroskobik gözeneklerin görünümünden kaynaklanır.

Lekelenme aşamasında, bu çürük hala geri dönüşümlüdürzamanında tespit ve uygun önlemler almak. Boya pigmentlerini lekeden çıkarmak en zordur. Çürük alanı içindeki emaye yüzeyi yoğun ve koyu bir renge sahipse, bu emaye yoğunluğunu geri yükleme işlemini gösterebilir. Bu durumda, hastalığın telafi formu vardır. Bu durumda, birkaç ay ve hatta bazen birkaç yıl için olabilir.

Servikal çürük genellikle başka bir şaşkınlıklaAynı zamanda dişin bu bölgesinde yer alan yaygın bir diş hastalığı - kama şeklinde bir kusur. Fakat aynı zamanda önemli farklılıklar da var. Eğer kama şeklinde bir dişte bir kusur yıllarca bozulursa, bizim durumumuzda diş 6-12 ay içinde çökebilir. Bu hastalıklar arasındaki temel fark boşluğun şeklidir. Servikal çürük düzensiz bir şekle sahiptir. Yüzeyi ufalanabilir ve pigmentlidir. Kama şeklindeki kusur şeklinden sonra bir kama şeklinde adlandırılmıştır. Yüzeyi yüksek bir yoğunluğa (cama benzer) sahiptir ve neredeyse hiç rengi yoktur.

Hastalığın ilerlemesi durumunda,Çürük lekesinin yüzeyi zamanla tekrar gevşer. Hastalık dişi yok eder, yavaş yavaş dentin gibi yumuşak dokularına nüfuz eder. Bu noktada, işlem geri dönüşümsüz hale gelir, çünkü diş minesinden farklı olarak dentin iyileşme kabiliyetine sahip değildir. Bu diş çürüğü genellikle 30 yıl sonra ortaya çıkar. Yiyecek veya içeceklerin yutulması sırasında hoş olmayan hislerin ortaya çıkmasıyla karakterizedir. Aynı zamanda dişin içinde ağrılı bir pulsasyon hissedilir.

Emaye çürüğünün bir evresinden geçiş anını farketmekDentin çürümesine kadar hiç de kolay değil. Bunun nedeni, dişin bu bölgedeki emayenin çok incedir. Bunun nedeni dentin hasarının çok hızlı olmasıdır. Tüm insanların farklı olduğu mine'nin bireysel kararlılığı önemli bir rol oynar.

Servikal çürük, tedavi: algılama anında atanır. Bu nedenle, düzenli olarak diş merkezini ziyaret etmek çok önemlidir. Dişin dentin zaten sürece dahil ise, acil tedavi gereklidir. Bu durumda herhangi bir işlem yapılmamasının zaman diş çürüğü devam eder ve servikal çürük kökü dönüşür. Emaye küçük bir hasar ile, remineralize ilaçlar kullanılabilir.

Bu tür çürükleri tedavi ederken yerel kullanınDişin diş eteğinin yanında yer alan anestezi çok hassastır. Daha ihmal edilmiş bir hastalık ile, emaye mevcut plaktan iyice temizlenir. Bunun için çeşitli temizlik yöntemleri kullanılır: mekanik, lazer, kimyasal, ultrasonik. Diş hekimi nekrotik dentin çıkarır ve çürük bir boşluk oluşturur. Bundan sonra, diş hemen geri yüklenir.

Mevcut önleme: Normal ağız hijyeni yardımı ile düzgün durumda tutulan dişlerde nadiren ortaya çıkan servikal çürükler: günde iki kez iyi diş macunu ile iyice temizlenir, durulanır, tartar ortadan kaldırılır.

Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 2019

Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 2019

Related news

 • VAZ 2107 - Ateşleme ayarı. Ateşleme nasıl yapılır
 • Evlenmeden önce sormamız gereken 41 Soru
 • Ev yapımı ahşap temizleyicisi

 • Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 50

  Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük


  Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 100

  Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 37

  Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 18

  Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 65

  Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 50

  Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 47

  Diş sağlığı için göze çarpan bir tehdit - servikal çürük 60