Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 2019

Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 2019
16.09.2019

Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 2

Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar

Tver şehrinin Noel tepelerindeDiriliş Katedrali ana cazibe. Tapınak, Birinci Dünya Savaşı'nın başında kurulan Tymaki'nin sağ kıyısında yer almaktadır. Makale, Tver'deki Diriliş Katedrali'nin tarihini ve mimari özelliklerini anlatıyor.

Kıyamet Katedrali

Tapınağın temeli

Rusya'daki çoğu kilise ve manastır gibiYirmili yılların başlarında Tver'deki Diriliş Katedrali, zaten cemaatçiler için erişilemezdi. 1913 yılında, otuzlu yılların ortalarında kuruldu. Burada ibadet daha erken yasaklanmıştı. Tapınak Nisan 1916'da kutlandı. Bu önemli etkinliğin gerçekleştiği gün, Romanovların evinin prensesi ve en ünlü Moskova manastırlarından birinin kurucusu Elizaveta Fedorovna katedralde bulundu. İki yıl sonra, kraliyet ailesinin bir temsilcisi tutuklandı, Perm'e gönderildi ve Bolşevikler tarafından orada öldürüldü.

Tapınağın dış

Tver'deki Diriliş Katedrali, içinde inşa edilmiş bir tapınaktır.neo-Rus mimari tarzı. Benzer yapılar Pskov ve Novgorod bölgelerinde 20. yüzyılın başlarında aktif olarak dikilmiştir. Kübik bir formda, üç apsis, oldukça büyük davul var. Batı kısmında - bir maşa ile cephesinde tamamlanan bir kornaya sahip bir sundurma. Yukarıdaki fotoğrafta Tver'deki Diriliş Katedrali'nin mimari özelliklerini düşünün ve değerlendirin.

diriliş katedrali

Sovyet dönemlerinde

Yirmili yaşların başında katedral dönüştürüldüDepoda. Parçalarından birinde yemek odası vardı. Efsaneye göre, kaldırılan tapınak bir kez Krupskaya'yı ziyaret etti. Haç, o zamana kadar zaten kaldırılmıştı. Onun yerine beş köşeli bir yıldız kaldırıldı. Odanın içinde, zamanın ruhuna karşılık gelen sloganlar, örneğin, "Aşağı Kilise ile."

Tapınağın yeniden canlanması

Katedral sonunda Ortodoks Kilisesi'ne döndüSeksenli. Daha sonra aktif restorasyon çalışmaları başladı. Tapınak, Rusya'nın en büyüklerinden biri olan Tver diokese aittir. Belki de bu yüzden restorasyon ülkenin diğer tapınak ve manastırlarında olduğu kadar uzun değildi. Hizmetler 1992'de yeniden başladı ve yakında katedralde yeni bir yaldızlı haç kuruldu. Haç yüksekliği iki buçuk metre, genişlik - iki metredir. 2006 yılında katedralin yanında, ana bina ile aynı tarzda küçük bir kilise inşa edilmiştir.

diriliş Katedrali

adres

Tver'de Diriliş Katedrali'ne nasıl gidilir? Tapınağın adresi: Barrikadnaya Caddesi, ev 1. Tapınak, Proletarya ve Merkez ilçelerinin sınırında yer almaktadır. Bu tarihi şehir merkezine yakın. Kilisenin yanında beyaz trinity var.

Katedral Mesih'in Doğuşunun bir parçasıdırManastır. Rus mimarisinin bu anıtı, çok sayıda turist tarafından günlük olarak ziyaret edilmektedir. İnceleme göre katedral, modern bir binaya benziyor. İsa'nın Doğuşu topraklarında bulunan küçük bir antik tapınakta, burada geçen yüzyılda korunan simgeler vardır. Survived ve diriliş Katedrali söylenemez duvar resmi. Burada Sovyet iktidarı yıllarında tamamen yıkıldı.

yorumlar

Kıyamet Katedrali onuruna inşa edildiRomanov hanedanının tercentenary. Çarlık Rusya dönemiyle doğrudan bir bağlantısı olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda, tapınak hakkında farklı görüşler vardır. Birçoğu için, Proletarian bölgesinde bulunan manastır, daha fazla ilgi çekicidir. Görünür modernliği nedeniyle katedral etkileyici değildir. Aksine, diğerleri, sıra dışı bir mimari tarzı tarafından çekilmektedir. Sonuçta, Moskova ve Tver'de pek çok tapınak yok.

Kompleksin mimari görünümüne ve orada hüküm süren atmosfere ilişkin yorumlar farklıdır. Belki kendi düşüncenizi oluşturmak için hem katedrali hem de manastırı ziyaret etmeye değer.

Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 2019

Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 2019

Related news

 • En Komik UberSarı Taksi Karşılaştırmaları
 • Havuçlu Kabak Mücver Videosu
 • Tenceredeki, Çaydanlıktaki Yağ Lekeleri Nasıl Çıkar
 • Tarçınlı Kolay Kurabiye
 • BookCity Bodrum Kitap Fuarı

 • Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 16

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar


  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 23

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 65

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 16

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 79

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 67

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 39

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 69

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 96

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 55

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 57

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 46

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 51

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 45

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 38

  Diriliş Katedrali (Tver): mimari özellikleri, tarih, yorumlar 70