Diyet sütlaç nasıl yapılır 2019

Diyet sütlaç nasıl yapılır 2019
Diyet sütlaç nasıl yapılır


Diyet sütlaç nasıl yapılır?

Diyettesiniz ve tatlı kriziniz tuttu. Böyle durumlarda hangi tatlı tüketilebilir? Diyette iken sütlaç tüketilir mi?

Peki diyet sütlaç için hangi pirinci kullanmalısınız? İşte size cevabı...

Beslenme uzmanları diyete uygun olduğu sürece diyette iken hafif kalorili tatlı tüketilebileceğini söylüyor. Sütlaç neticede bir tatlı. Diyette iken yiyeceğiniz tatlı da buna uygun olmalı. Yani yiyeceğiniz sütlaç tam anlamıyla diyetinize göre hazırlanmalı. Bu diyet sütlaç tarifi ile hem tatlı ihtiyacınızı karşılayın hem de kilo verin. 

Yağsız süt kullanılmalı

Diyet sütlaç için dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri süt. Diyette iken tüketeceğiniz sütlaç kesinlikle yağsız ya da az yağlı inek sütüyle yapılmalı. 

Laktoz duyarlılığı olanlar için de faydalı

Laktoz duyarlılığı olanlar (ince bağırsak astarında üretilen bir enzim olan laktozun azlığı) ​ve veganlar badem, hindistan cevizi sütü ya da badem sütü gibi alternatiflerle kendilerine diyet sütlaç hazırlayabilir.

Hangi pirinç kullanılmalı?

Sütlaç için kolay sindirilebilen bir pirinç istiyorsanız, beyaz pirinç kullanmalısınız. Eğer lif yönünden zengin bir diyeti tercih ediyorsanız kahverengi pirinç kullanmalısınız. Bu iki pirinç diyetinize eşlik eden harika karbonhidrat kaynaklarıdır. Spordan sonra tüketmek gerekir.

Tarçın

Sütlaca enfes bir tat veren tarçın diyet ve spor yapan herkesin beslenmesinde olmalı. Tarçın zengin bir antioksidan kaynağıdır. Diyet sütlacınıza ekleyeceğiniz tarçın size aynı zamanda bir detoks keyfi yaşatacak.

Düşük kalorili tatlandırıcılar

Diyet sütlacı tamamen şekersiz yapılıyor. Ancak şekersiz tüketemem diyorsanız düşük kalorili tatlandırıcılardan kullanabilirsiniz. 

Diyet sütlaç nasıl tüketilmeli

Az kalorili ve besleyici olan diyet sütlacı sabah kahvaltıda, çayınızın ya da kahvenizin yanında tüketebilirsiniz. Yüksek proteinli olan bu tatlı sizi gün boyu tok tutacaktır.

İşte diyet sütlaç tarifi için gerekli olan malzemeler:

2 çay bardağı kadar beyaz pirinç
1 kilo diyet süt (az yağlı süt)
1-2 yemek kaşığı kadar tatlandırıcı (ya da diyet şeker)
üzeri için tarçın

Yapılışı:

Bir tencereye pirinci koyup üzerini geçecek kadar su ilave edin ve kaynatın. Daha sonra pirinçler yumuşayınca üzerine soğuk diyet sütü ilave edin ve kaynatmaya devam edin.

Sonra 5-10 dakika kaynayınca ocaktan alıp ve tatlandırıcı (diyet şekeri) ilave edin ardından kaselere aktarın. En son isteğe bağlı tarçın serpin.

Diyet sütlaç nasıl yapılır 2019

Diyet sütlaç nasıl yapılır 2019
Diyet sütlaç nasıl yapılır


Diyet sütlaç nasıl yapılır


Diyet sütlaç nasıl yapılır


Diyet sütlaç nasıl yapılır


Diyet sütlaç nasıl yapılır