Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 2019

Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 2019

Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 22 11.02.2019, 11:15

Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi "Lenovo" BIOS'a giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor?

Dizüstü bilgisayarda BIOS

Çoğumuz, bilgisayar kullanıyor ya dadizüstü bilgisayarlarda, bu elektronik cihazların nasıl işlediğini düşünmeyin. Modern yazılım geliştiricileri herkes için net bir arayüze sahip işletim sistemleri yarattı. Ancak bazen en beceriksiz kullanıcının "işletim sistemini" yeniden kurma veya sistemi kurma gibi kavramlarla uğraşması gerekiyor. Bilgisayarın tüm öğelerini birbirine bağlayan ve işlemini denetleyen temel BIOS'dur. Sabit diske ve çevrimiçi depolama aygıtına erişirken CPU sıcaklığından ve işletim sisteminin doğru önyüklemesinden programların bakımına kadar her şeyden sorumludur. En ufak bir arızada BIOS sorunu belirleyecek ve ortadan kaldırma şansı bulacaktır. Bu nedenle, onun "rızası olmaksızın" bilgisayarda herhangi bir değişiklik yapmak işe yaramaz.

Birincil Önyükleme Yükleyici

Lenovo'nun BIOS'una giriş yapın

İngilizce olarak, kısaltma BIOS"temel giriş-çıkış sistemi" nin kısaltmasıdır. Bu işlemci, video bağdaştırıcısı, RAM, sabit disk ve bağlı aygıtların çalışmasını izleyen bir mikroprogram grubudur.
İlk kez IBM uzmanları tarafından kullanıldı vebirincil yükleyici. Başlıca işlevleri, donanımın denenmesi ve kurulması ve işletim sisteminin yüklenmesidir. BIOS'un ilk önyüklemeden sorumlu olduğuna göre, tüm yazılım öğeleri açıldıktan hemen sonra kullanılmalıdır, böylece sabit sürücüde depolanmazlar, ancak anakart üzerindeki mikroçiplerinden birinin belleğinde saklanırlar. Bu yonga, "anakart" da bulunan 5V elementinden kendi sabit gücüne sahiptir.

BIOS Türleri

Dizüstü bilgisayarlardaki bioslar, bilgisayarlardan farksızdır. Bugün üç temel birincil yükleyici türü var:

 • ÖDÜLÜ;
 • AMI;
 • UEFI.

Lenovo'daki Bios

İlk iki, menü görünümü hariç, özel bir şey değildir.farklıdır, yalnızca İngilizce arayüzü ve anahtar yönetimi içerir. Neredeyse tüm marka bilgisayarların ve dizüstü bilgisayarların üzerine uygulandı. UEFI, grafik kabuklu, fareyle kontrol yeteneği olan tamamen yeni bir BIOS türüdür. 2011'den beri sadece en son model bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılmaktadır. Daha tecrübeli kullanıcılar, birincil bootloader'ı bir kişisel bilgisayara girmenin güç olmadığını biliyor; gücü açtıktan hemen sonra bir Lenovo dizüstü bilgisayarı gibi F1 veya F2 tuşlarına basınız. Diğer üreticilerin dizüstü bilgisayarlarında BIOS'a girmek de kolaydır, ancak bir el kitabı olmadan modele ve modifikasyonlara ihtiyacınız olacaktır.

Elektronik pazarının şimdi sele altında olduğu göz önüne alındığındaÇeşitli markaların Çin dizüstü bilgisayarları, ilk yükleme algoritmaları farklıdır. Örneğin Lenovo'nun BIOS'una giriş yapmak, F12, Dellete veya Esc tuşlarının kullanıldığı Toshiba veya Asus'daki bu prosedürden temelde farklıdır.

Lenovo dizüstü bilgisayarı BIOS'a nasıl girer?

Bu markanın dizüstü bilgisayarları popülerlik kazandıÜlkemizde. Kabul edilebilir fiyat ve güvenilirlik onları iş ve eğlence için vazgeçilmez yaptı. Elbette, bazen gerekli ayarları yapmanız veya işletim sisteminizi yeniden kurmanız gerekir. Ancak herkes, Lenovo'nun dizüstü bilgisayarında BIOS'a nasıl gireceğini bilmiyor. Bunun nedeni, çoğu G500, G505, G510, B590 ve V580c gibi F1 veya F2 tuşlarına basarak kurtarma ortamına veya BIOS'a girmenize izin veren çeşitli modellerden kaynaklanmaktadır. 2019'dan önce piyasaya sunulan bazı modellerde, Ctrl + Alt + İns gibi birkaç düğmeyi birleştirmeniz gerekir.

Lenovo dizüstü bilgisayarı üzerinde BIOS'a nasıl girilir?

Sistem başlatılırken tuşunu basılı tutunF12'de, önyükleme sırasını ayarlayıp ona uygun kaynağı (HDD, CD-rom veya USB) seçmenize izin veren Hızlı Önyükleme menüsü (BIOS alt bölümü) görüntülenir.

Tek başına ne yapmaman gerekiyor?

BIOS'u bir Lenovo dizüstü bilgisayara nasıl gireceğinize artık bilirsiniz, herhangi bir değişiklik yapmadan önce, devre dışı bırakmamak için birkaç kural öğrenmek gereksiz olmayacaktır:

 • Gücün dizüstü bilgisayara bağlanıp BIOS ile bağlantısını kesemezsiniz.
 • Değişiklikle uğraşmayınözellikle de işlemciyi veya video kartını "overclock" için bağımsız olarak yükledi. Böyle bir işlem en ufak bir hata ile cihazlara zarar verecektir.
 • Sistem tarihini değiştirmek önerilmez. Bu, işletim sistemi ile çakışmaya neden olacaktır.

Bilgisayar programlarını kullanma ve bu basit kurallara uyma konusunda temel bilgilere sahip olan dizüstü bilgisayarınızı özel sorunsuzca kolayca yapılandırabilirsiniz.

Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 2019

Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 2019

Related news

 • Tafta Gelinlik Modelleri
 • Sedan - nedir bu Sedan kelimesinin anlamı
 • Ayağını Çek, Ayakkabı Ver Projesi Yapıldı
 • Ronaldo, eski takım arkadaşı Modricin Avrupada Yılın En İyi Futbolcusu seçilmesine öfkelenmiş

 • Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 26

  Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor


  Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 18

  Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 55

  Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 42

  Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 38

  Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 53

  Dizüstü bilgisayarda olduğu gibi Lenovo BIOSa giriniz: Neyi bilmeniz ve yapmamamız gerekiyor 85