Dizel motor için kompresör: cihaz 2019

Dizel motor için kompresör: cihaz 2019 Dizel motor için kompresör: cihaz

Dizel motor için kompresör: cihaz

Silindir ve pistonların durumunu teşhis etmek içinkompresörler motorlar için kullanılır. Bu, teşhis ekipmanı tiplerinden biridir. Bu cihazla, motorun durumunu evde manuel olarak değerlendirebilirsiniz. Dizel için kompresör basit bir tasarıma sahiptir. Cihaz, bir nozul veya bir kızdırma bujisi şeklinde özel bir adaptöre bağlı bir manometredir. Bu cihazın neyi temsil ettiğine ve bir benzinli analogdan farkı ne olduğuna daha yakından bakalım.

Bir kompresometre neden bu kadar gereklidir?

Bunun çeşitli nedenleri varDizel motorlarda sıkıştırmayı ölçmek gerekir. Silindir piston grubunun ve valf parçalarının hangi teknik durumda bulunduğunu belirlemek için sıkıştırma seviyesi ölçülür. Ayrıca, gerçek koşullardaki ölçümlerin yardımıyla, soğuk motorun minimum başlangıç ​​sıcaklığı hakkında bilgi alınır. Sıkıştırma ölçümleri benzin ve dizel motorlarda yapılır. Ancak ilk kümeler söz konusu olduğunda, göstergelerin gereksinimleri daha azdır. Benzinli bir motor ile her zaman şekillerdeki küçük farklılıklar dikkate alınmaz - bu motorlar genel sağlıklarını etkilemeyen kendi özelliklerine sahiptir.dizel motor için kompresometre Dizel motor durumunda, tüm hatalarmadde. Sıkıştırma daha sık ölçülür - doğruluğu önemlidir. Normal performanstan herhangi bir sapma, ana motor grubundaki bir arıza sinyalidir.

Sıkıştırma, bir yandan fiziksel. Sıkıştırma, yanma odasında oluşan basıncın kuvvetini karakterize eder. Ana durum - ölçüm, güç kapalıyken yapılır. Ölçüm sırasında, krank mili sadece bir marş motoru yardımı ile döner. Diğer yandan, piston, üst ölü merkezde iken, maksimum basınç seviyesi sıkıştırmadır.

cihaz

Dizel ve benzin için kompresörtasarım pratik olarak aynı. Cihaz, bir kapatma vanası ve bir bağlantı hortumu ile donatılmış bir basınç göstergesi sağlar. Bir dizi adaptör cihazla birlikte gelir. Ölçüm işlemi, bu valfın varlığından dolayı gerçekleştirilir - bu sayede maksimum değerlerin "hafızası" korunur, bu da sadece saniyenin onda biri kadar sabit bir şekilde sabitlenebilir.kompresör evrensel benzinli dizel Ölçüm göstergesini gösterdikten sonraCPU'nun parçalarının aşınma derecesini yargılamanın mümkün olduğu sıkıştırma miktarı. Ölçümler sırasında, sadece her silindirdeki sıkıştırma seviyesi değil, aynı zamanda ortalama değerleri de hesaplanır.

Kompresometrelerin çeşitleri

Mekanik cihazlar ve daha fazlası varmodern elektronik cihazlar. Sürücülerimiz arasında en yaygın olanları mekanik hücrelerdir. Böyle kompresometreler oldukça uygun fiyatlı, basit tasarımlıdır.kompresör dizel benzin Elektronik analogları gelince, daha fazlakarmaşık aparat. Doğal olarak, daha yüksek fiyatlarla satılıyorlar. Çoğu zaman, elektronik cihazlar, motorun profesyonel diyagnostiğini gerçekleştiren büyük SRT'de bulunabilir.

Çalışma prensibi

Kompresör dizel-benzin çok basit çalışır. Çalışmaya başlamak için ekipman, motor silindirine mum veya nozul deliğinden bağlanacaktır. Daha sonra silindirde yaratılan basınç, açık vanadan basınç göstergesine beslenir. Silindirdeki basıncın azaldığı anlarda çek valf kapanır. Bu otomatik olarak gerçekleşir. Valf nedeniyle, basınç endekslerinin tahmin edilmesini sağlayan hortum veya hortumdaki basınç korunur. Ölçüm tamamlandıktan sonra, düğmeye basılarak basınç serbest bırakılır.

Dizel kompresör ve benzin arasındaki fark

İlk bakışta, öyle görünebilirDizel için kompresör, benzin meslektaşından farklı değildir. Gerçekten de, iki enstrümanın tasarımı görsel olarak hemen hemen aynıdır. Fark birkaç nüansta. Bu nedenle dizel motorlarda kompresyon ölçümleri için tasarlanan cihaz, yüksek basınç - 60'a kadar atmosfer ve üstü için tasarlanmıştır. Bu dizel motorların tasarım özelliklerinden kaynaklanmaktadır.kompresometre arkadaşı dizel Ayrıca bir dizel motor için kompresometre sadece bir dişli motor ile çalışmak için cihaz sıkıştırabilirken, sadece dişli olabilir.

mezuniyet

Basınç ölçüleri MPa, kgf / cm2 cinsinden ve ayrıcaBarlar ve atmosferler. İthal modellerde, ölçek PSI'da mezun olabilir. Bu, inç kare başına bir güç poundudur. Daha fazla kullanıcı rahatlığı için ölçek, renk bölümlerine ayrılmıştır. Solda kırmızı, düşük sıkıştırmayı ve sağda yeşil olduğunu gösterir. Sıkıştırma normaldir. Üzerinde ayrıca rehberlik edilmesi gerekmektedir.

Bir cihaz nasıl kendiniz yapılır?

Hazır bir cihaz satın alabilirsiniz. Dizel için fiyat kompresometre 650 ruble başlar. Ancak aynı zamanda cihazı ve elinizle elinizin altında bir araya getirebilirsiniz. Montaj için elemanlar garajda veya otomobil parçaları deposunda kolayca bulunur.

Montaj için, bir basınç göstergesi, kamyon haznesinden bir valf, bir nipel, dişli ipliklere sahip birkaç pirinç adaptöre, yüksek basınçlı bir hortuma ihtiyacınız vardır.

Vana çatlak, deformasyon vediğer zararlar. Boyut olarak, genellikle 8 milimetredir. Kavisliyse, kameraya kurulacağı yerde düzleştirilmeli ve düzeltilmelidir. Dişli parçaya dokunulmamalıdır. Kesilen tarafta bir havya kullanarak, somunu lehimleyin ve manometreye vidalayın.dizel fiyat için kompresometre Ön, bir biriktirme borunun içine yerleştirilir veBir hortum üzerine konur. Hortumun bir ucu, mumun veya nozulun deliğine girebilmesi için keskinleştirilmiştir. Bir dizi adaptör yardımıyla, evrensel bir benzinli dizel kompresör elde edersiniz.

Bu durumda, vana bir rol oynayacakValf. Pistonun üst konumunda meydana gelen maksimum basınç, manometrenin kadranına sabitlenecektir. Okumaları sıfırlamak için makaraya basmanız yeterlidir.

Bu en basit tasarım. Ancak, dizel motor için farklı üreticilerin analoglarından daha kötü olmayacak bir kompresometre yapmak mümkündür. Buna ek olarak, bir fiyata ev yapımı bir cihaz çok daha ucuz olacaktır.

Kompresör "Arkadaş" (dizel motor)

Otomobil mağazalarının raflarındaTam olarak bu evrensel ölçüm cihazını karşılamak için. OOO Izmerit kuruluşunda üretilmektedir. Onun maliyeti farklı, ama bin binden fazla ruble değil. Bu kompresometre, "Tekerleğin" derecelendirmesinde dokuzuncu sırada yer aldı. Komple sette talimat. Üretici sınırsız garanti veriyor. Doğruluk gelince, oldukça yüksektir. Tek olumsuz çek valftir. Dizel kompresör "Arkadaş" ın okumaları, birkaç saniye içinde tam anlamıyla sıfıra düşüyor. Valfın kendisi pratik olarak otobüsten farklı değildir. Dizel motordaki sıkıştırmanın ölçülmesi için hafifçe modifiye edilebilir ve doğru, ucuz ve evrensel bir çözüm elde edilebilir.

King-Takım KA-6640N

"Friend", dokuzuncu sırada yer aldıysa, o zaman bu evrensel kompresometre dizel-benzin, derecelendirmenin üstündedir.Dizel motor için kompresometre yapmak Tahmini maliyet - 1000 ruble. Komple sette herhangi bir talimat yoktur, ancak önemi yoktur. Kit, sert bir uzantı, hortum ve ayrıca hızlı çıkarılabilir bir konektörle birlikte adaptörler içerir. Ama en önemli şey, hataların olmamasıdır. Ve buradaki vana daha güvenilir. Uzmanlar bunu seçmenizi önerir.

Dizel motor için kompresör: cihaz 2019

Dizel motor için kompresör: cihaz 2019

Related news

 • Mayasız hamur nasıl pişirilir
 • Ağlayan Pasta (Porsiyonluk)
 • Vitiligo (Beyazlama hastalığı) nedir
 • Tablet için Simka. MTS ve Megafon Tarifeleri
 • Uçurtma Örgü Modeli Yapılışı

 • Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz


  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz

  Dizel motor için kompresör: cihaz