Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 2019

Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 2019
24.08.2019

Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 56

"Doğranmış şeker" - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi?

Konstantin Paustovsky, geçersiz bir romantik. Onun renginin herhangi bir trifling işi ve çeşitli renk ve koku tonları oynar. Aşağıda, kısaca içeriği verilecek olan "Doğranmış Şeker" adlı kısa öykü, sanki beyaz gecelerin ışığında gerçekmiş gibi.

Kuzey yaz

Yorgun bir gezgin, yazar yaz aylarında geldiGece küçük kasabada gece yarısı. Göl üzerinde fantastik bir ay durdu, ancak beyaz ışığı gerekli değildi. Bu yaz alacakaranlıkta gündüz ve gece karıştı. Ve huş ağacı zaten solmuş.

Kuzey yaz güvenilmez ve yanlıştır. Ondan her zaman kirli bir hile bekleyebilirsiniz, çünkü kış sonsuza kadar uzaklaşmaz ve kar kokusu her yerde hissedilir. Gölde parlayan yumuşak güneş, durgun sularını parlak bir aynaya çevirdi.yontma şeker

İskelede sarışın küçük çocuklar ve bir polis memuru oturdu. Hepsi bir balık kokusu aldı, sessizce konuşuyorlardı.

Konaklama için ara

Gezgin iskelede oyalanmadı- gece barınak bulmak gerekti, ve onun arkasında, bir gölge gibi, sıkıcı evraklarla dolu bir evrakı olan ve kendisi gibi sıkıcı olan bir adam gitti. Bir özet olan "Kırılmış Şeker" adlı küçük bir hikaye, "mürekkep ruhunu" gösterecektir.

Kasabada sadece tahta kaldırımlar vardı,ona açıklanamaz bir çekicilik verdi. Kuş kirazı çiçek açtı. Tezgahtaki kütük evlerinden birinin yakınında basit bir ev yapımı bebekle küçük bir kız oturuyordu. Yazar geceyi geçirebileceklerini sordu.kısa balık şekeriKüçük kız başını salladı ve üst kattakiÜst oda ve şişman, can sıkıcı bir adam onları takip etti. Üstteki odada iki - ellerinde örgü ve yaşlı bir yaşlı adam yaşlı bir kadın vardı. "Geceyi burada geçirin," dedi yaşlı kadın, bele doğru eğilerek "sadece yerde uyuman gerekecek" dedi.

konuşma

Evrak çantasıyla sıkıcı bir adam titizlikle başladıYaşlı adamı, kim olduğunu ve nerede olduğunu ve burada ne yaptığını sorgula. Haysiyetle ince yaşlı adama cevap verdi, gençliğinde ekmek ekledi ve şimdi - kelimeler. Yani "Ezilmiş Şeker" hikayesi devam ediyor. Özet, bir portföyü olan şişman bir adamın şimdi ne gibi bir sıkıntı yapacağını size söyleyecektir. Doğumlu bir bürokrat olarak, ihtiyardan belgeler istedi. Onları kimseye göstermeyi gururla reddettiğinde, şişman adam polisin peşinden gitti.

Polisle konuşma

şişman yaşlı semaver ayrıldıktan sonra ev şeker olmadığını ağlayıp. Ama tablo, temiz bir bezle bir yatak çavdar kokulu.yontma şeker

Ne de olsa kötü bir şişman adam militiamanı getirdi.hepsi çok sessiz akşamları yağmalamak istedi. Daha sonra, kısa bir özetle yaşlı adam ve polis arasındaki konuşma hakkında konuşacak olan "Doğranmış Şeker" hikayesinin devamını okuyunuz.

Dedok, belgeleri göstermek için acele etmeden,büyükbabası-teknik direktörü hakkında harika bir şarkı sözü yazarı. Pskov traktında çalışan bu dede, Alexander Sergeevich Puşkin'i sürüp ona uzun iamschitskie şarkıları söyledi. Birkaç yıl geçti ve eski antrenör yine şairle bir araya geldi. Gecenin ortasında kışın jandarmalar koç adamı uyandırdı ve ona iplerle bağlanmış bir tabutla bir kızak gösterdi. Koçcu, liderlik etmesi gereken jandarmalara sordu. "Puşkin" - kısa bir cevap oldu. Tüm ayaz agaç gece antrenörü şair şarkılarını seslendirdi ve soğukta sonsuza dek sesini kopardı. Buna kısaca bir özet sunulmakta olan "Doğranmış Şeker" hikayesi anlatılmaktadır.

Bu hikaye polisi etkiledi. Kişinin bütün samimiyetle şarkı söylediğini ve belgelemeyi istemeden bırakıldığını, ancak yaşlı adamın onlara göstermeye hazır olduğunu söyledi. Ve sonra kıza otel verdi - ezilmiş şeker ve bir simit.

"Doğranmış şeker" in tüm özeti budur. Paustovsky, insanlara nasıl güvenebileceğimiz konusunda inanılmaz ve öğretici bir hikaye yazdı.

Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 2019

Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 2019

Related news

 • Davranış nedir Hayvanlar ve insanlar davranışı
 • Ayva Dolması
 • Pratik Göz Makyajı Nasıl Yapılır
 • Kulak Ağrısını Kesen Bitkisel Çözümler
 • ORGANZE TÜL İLE GÜL’LÜ TESPİH ÇİÇEĞİ YAPILIŞI VİDEO

 • Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 74

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi


  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 94

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 27

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 87

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 92

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 7

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 37

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 49

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 78

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 23

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 9

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 8

  Doğranmış şeker - hikayenin bir özeti. Paustovsky ne söylemek isterdi 62