Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu 2019

Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu 2019
Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu


Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu

Dudak dolgunlaştırıcı serum

Dudak dolgunlaştırıcı serum

Dudak dolgunlaştırmak için genellikle kozmetik ürünler kullanılır. Ancak bu ürünler genellikle kimyasallar içerir. Dudak dolgunlaştırıcı krem ve dudak dolgunlaştırıcı rujlar en sık kullanılan yöntemler arasındadır. Dudak serumları dudakları dolgunlaştırırken aynı zamanda dudaklardaki ölü deri hücreleri arındırır.

Dudak dolgunlaştırıcı serum nasıl kullanılır?

– Dudak dolgunlaştırıcı serumlar en etkili çözümdür. Dudak yapısının genişlemesine yardımcı olurken aynı zamanda dudaklardaki şekil bozukluklarını da azaltır. Dudak serumları, dudak kremleri, dudak dolgunlaştırıcı rujlar, dudak dolgunlaştırıcı jellerde de dudak dolgunlaştıran serumlar kullanılır.

– Bazı dudak dolgunlaştırıcı serumlar dudaklara ışıltı ve parlak bir görünüm de verir.

– Dudak dolgunlaştırma serumları kozmetik dudak balmları ve kremlerinde de bulunur. Bu serumlar tek başına da kullanılmaktadır. Dudaklara her gün düzenli olarak uygulanana serumların yanı sıra haftada 3 ya da 4 kez uygulanması gereken serumlar da vardır.

– Dudak serumları kullanılacaksa cilt tipine uygun ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Ayrıca dudakların nem dengesini bozan ya da fazla yağlı ürünlerden uzak durulmalıdır. Aynı şekilde dudakları kurutan ürünler de kullanılmamalıdır. Dudaklarda kuruluğa neden olan serumlar kullanılıyorsa uygulama ardından etkili bir dudak nemlendirici de kullanılabilir.

Dudak dolgunlaştırıcılar işe yarıyor mu: Dudak dolgunlaştırıcı nasıl çalışır:

– Dudakların dolgun görünmesi için en etkili çözümlerden ilki dudak serumlardır. Bu serumların içerisindeki maddeler kan akışını artırır. Aynı zamanda dudakları şişirir ve daha büyük görünmesini sağlar.

– Dudak dolgunlaştırma serumu içerisinde genellikle mentol, kafur, kırmızı biber, biber özleri, tarçın, kekik, zencefil, nane gibi maddeler vardır. Bu bitkisel özler tahriş edici maddeler olarak da bilinir. Bu nedenle çok sık kullanılmamalıdır. Kullanım sonrasında dudaklarda kızarıklık da oluşabilir.

– Dudaklarda yoğun batma ya da tahriş varsa kullanıma ara verilmelidir.

– Dudak serumlarının kullanılması dolgunluk vermesinin yanı sıra nem dengesinin de korunmasını sağlar. Aynı zamanda dudak yapısını düzgünleştirir.

– Dudak serumları dudaklarda oluşan ince çizgilerin de azalmasını sağlar. Ancak bu ürünlerin etkisi bir süre devam etse de geçicidir. Gün içerisinde birkaç kez uygulanması gerekebilir.

– Serumlar dudakları dolgunlaştırmanın yanı sıra aynı zamanda dudaklardakikolajen üretimini destekler.

Dudak kalınlaştırma serumu yan etkileri: Dudak dolgunlaştırıcı zararlı mı?

– Dudak dolgunlaştıran serumlar genellikle dudak nemlendirici özellikler taşımaz. Bazı serumların kullanımı dudakların kurumasına neden olabilir. Bu kuruluk serum kullanımından birkaç gün sonra görülür.

– Dudak serumu kullanımından sonra dudaklarda batma hissi, yanma ve sızlama gibi yan etkiler oluşabilir.

– Dudaklarda şişlik de oluşmaktadır.

Ev yapımı dudak dolgunlaştırıcı:

– Dudak dolgunlaştırmak için evde de doğal krem ve serumlar hazırlanabilir. Dudak dolgunlaştırıcı olarak kullanılan doğal malzemeler şunlardır:

+ Tarçın uçucu yağı

+Nane uçucu yağı

+Acı biber esansiyel yağı

+Zencefil özü ve kırmızı biber

+ Dudakları besleyen ve dolgunlaştıran E vitamini yağı

Bu malzemelere ek olarak saf jojoba yağı ya da % 100 saf bitkisel gliserin, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı da kullanılabilir.

Dudak dolgunlaştıran serum: Evde dudak dolgunlaştırma yöntemleri:

Gerekli malzemeler:

– Birkaç adet tarçın yaprakları

– Yarım yemek kaşığı keklik üzümü yağı

– 1 çay kaşığı kırmızı acı biber

– 1 tatlı kaşığı nane yağı

– 2 damla karanfil yağı

– 1 çay kaşığı zencefil tozu

– 1 tatlı kaşığı limon suyu

– Birkaç damla E vitamini yağı

– Yarım fincan balmumu

– 1/3 su bardağı hindistan cevizi yağı

– Kase

– Kapaklı küçük kavanoz

Hazırlanışı:

– Kase içerisinde balmumu konulur. Mikrodalga fırında balmumu eriyene kadar ısıtılır. Mikrodalga fırın yoksa benmari usulü de eritilebilir.

– Balmumu tamamen eritildikten sonra içerisine yağlar eklenir. Jojoba yağı, zeytinyağı ya da kuşburnu tohumu yağı gibi yağlar da eklenebilir. Tüm malzemeler iyice karıştırılır.

– Ardından karışımın içerisine ufalanmış tarçın yaprakları, acı biber, limon suyu da eklenir. Tüm malzemeler iyice karıştırılır.

– Eğer serumun dudakları dolgunlaştırırken aynı zamanda renk vermesi de isteniyorsa gül yaprakları ya da pancar suyu da eklenebilir.

– Tüm malzemeler karıştırıldıktan sonra kapaklı bir kavanoza konulur. Ancak sıcakken kaba dökülmemesi önerilir. Ilındıktan sonra dökülür ve karışım serum olarak kullanılmak üzere buzdolabında saklanır.

– Hazırlanan serum haftada 5 ya da 6 gün dudaklara düzel olarak uygulanabilir. Ancak dikkatli olunması gerekir. Bazı kişilerin kullanılan bitkilere ya da yağlara alerjisi olabilir. Bu nedenle herhangi bir alerjisi olanların kullanılması önerilmez.

– Ev yapımı dudak serumu düzenli olarak kullanıldığında dudakların daha dolgun ve büyük görünmesine yardımcı olur. Aynı zamanda dudakların nem dengesini korur.

– Serum dudaklara parmak uçları yardımı ile uygulanabilir. Hafifçe parmak uçları ile masaj yaparak uygulanmalıdır.

– Uygulama sonrasında eller iyice yıkanmalıdır. Ayrıca eller göze temas ettirilmemelidir.

– Serum dudaklarda 10 ila 15 dakika beklendikten sonra durulanabilir.

Ev yapımı dudak serumunun etkileri:

– Hindistan cevizi yağı yerine besleyici özellikleri olan diğer bitkisel yağlar da kullanılabilir.

– Doğal ve saf yağların kullanılması önerilir.

– Karışım maksimum 2 ay kullanılabilir. Bu süreçten sonra bozulabilir.

– Serum dudaklara uygulandıktan sonra dudaklarda yanma ve kızarıklıklar oluşabilir. Ayrıca şişlik de olabilir. Bunun nedeni acı biber gibi malzemelerin yakıcı etkisidir.

– Ev yapımı dudak dolgunlaştırıcı serum karışımı çocukların erişemeyeceği yerlerde saklanmalıdır.

– Bu karışım kesinlikle gözlere temas etmemelidir. Ellerde kalan kalıntıların bile göze temas etmesi yanmaya ve gözlerin zarar görmesine neden olabilir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşıldıysa bol su ile gözler yıkanmalıdır.

– Kullanılan yağlar ya da diğer uçucu yağlar ile yapılan dudak dolgunlaştırıcı serumlar, dudaklarda kanamalar, yaralar ya da uçuk gibi lezyonlar varsa kullanılmamalıdır.

DİKKAT: Bu karışım kozmetik ürünlere ve kozmetik serumların içeriğine sahip değildir. Bu ürünlerin yerini tutmazlar. Ayrıca bu karışım dudakların dışına uygulanmalıdır. Kesinlikle yutulmamalı ve ağız içerisine temas etmemelidir. Kullanılan uçucu yağların etkileri bilinmeli, yan etkileri göz ardı edilmemelidir. Alerjik kişilerde kullanılması önerilmez. 2 aylık kullanım süresi olsa da karanlık ve serin bir yerde saklanması gerekir. Ayrıca göz çevresine yakın alanlarda kesinlikle kullanılmamalıdır.

Dudak dolgunlaştırıcı serumlar sık kullanılan dudak dolgunlaştırma yöntemleri arasındadır. Düzenli kullanıldıklarında kısa sürede sonuç alınmasını sağlarlar. Dudakları dolgunlaştırmak için dudak dolgunlaştırıcı krem ve dudak dolgunlaştırıcı rujlar da ek olarak kullanılabilir. Ancak daha uzun süreli sonuçlar alınmak isteniyorsa estetik çözümler de denenebilir. Dudakları dolgunlaştıran enjeksiyon işlemleri ve dolgu teknikleri kullanılabilir. Ancak bu estetik uygulamalar için alanında uzman bir cilt doktoruna ya da estetisyene başvurulmalıdır.

Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu 2019

Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu 2019
Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu


Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu


Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu


Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu


Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu


Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu


Dudak Dolgunlaştırıcı Serum: Dudak Dolgunlaştırma Serumu