Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 2019

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 2019
15.09.2019

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 99
Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri, Maksimalist Omuzlar, Desene Desen, “Thınk Pınk” Trendi, 80’ler Ve 90’ların Geri Dönüşü.

21 Mart’ta Bahar Ekinoksu’nun gerçekleşmesiyle gün ışığını ve güneşin enerjisini iyice hissetmeye başlamışken, baharın bu ilk gününde doğa ile birlikte bizler de yenilenmeye ve içimizde çiçekler açmaya başlıyor.

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

Doğanın canlanması, modayı da adeta renklendirip çiçek açtırıp, ilkbahar trendlerini belirliyor.

80’ler Ve 90’ların Geri Dönüşü

80’lerin renkli ve parlak disko görünümü, yenilenen haliyle bugünün yıldızı. Fuşya ve parlak pembeler, metalik yansımalar ve ekstravagan tarzla disko günlerine dönüyoruz. New York’un efsane gece kulübü Studio 54’ün unutulmaz partileri ve o partilerdeki look lar bu trende öncülük ediyor.

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

90’ların logolu ve sloganlı tasarımları ile birlikte 90’larda moda olan Puma, Kappa, Tommy Hilfiger gibi markaların yeniden yükselişine şahit oluyoruz. Büyük logolu t-shirt ve sweat shirtlerle 90’ların kolej look una geri dönüyoruz. Farklı tarzları çarpıştıracağınız kombinlerinizde bu sweat- shirtlerinizi pullu payetli eteklerinizle kullanıp fark yaratabilirsiniz.

“Think Pink” Trendi

“Pembe sadece bir renk değildir, aslında bir duruş tarzıdır.” Miley Cyrus’un bu sözüyle uyumlu olarak, tüm moda evlerine ilkbahar koleksiyonlarında optimist pembe renk damgasını vuruyor. Feminizmin de sembolü olan pembe; toz pembeden gül kurusuna, metalik yansımalardan özellikle fuşyaya kadar her tonuyla sahnede. Fuşyayı günlük kombinlerinizde houndstood kazayağı deseniyle kombinleyip, gold takılarla kullanabilirsiniz .

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

Bu seneki İlkbahar/Yaz ayakkabı athleisure trendinde, Paris Moda Haftası’nda Rihanna’nın Puma için hazırladığı koleksiyonda büyük beğeni toplayan Puma Suede spor ayakkabılar Stan Smith ayakkabıların tahtını sallayacak.

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

Çizgiler Ve Zigzaglar

Farklı desenleri bir arada kullanabilmek farklı birmodagustosu gerektiriyor. Yeni sezonda da gökkuşağının tüm renkleriyle çizgili parçaları farklı çizgili ya da farklı desendeki parçalarla tamamlayarak stylish bir görünüm yaratabilirsiniz.

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

Desene Desen

2019 İlkbahar/Yaz trendlerinde Beymen’in yeni koleksiyonun defilesinde gördüğümüz gibi; nostaljik puantiyelilerle tropik desenleri bir arada kullanmak, grafik desenler ve farklı çiçek desenlerini bir kombinde birleştirmek “in”.

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

Floral Etki

İster iri ister ufak motifleriyle çiçek desenleri özellikle elbiselerde yeni sezonda karşımıza çıkıyor. Boho tarzını ve bohem görünümü seven hanımlara bu floral elbiseleri; 70’lerin püsküllü ceketleri, kısa bootieler ve kalın kemerlerle birlikte kullanmalarını öneriyorum. İlkbahar’da geri dönen diğer bir trend de önü kısa arkası uzun elbiseler.

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

Maksimalist Omuzlar

Bu yılın İlkbahar/Yaz trendlerinde moda haftalarında da karşımıza çıkan dramatik görünümlerde gördüğümüz gibi; karpuz kollar, naif volanlar, düşük omuz dekolteli bluzlar ve tekrardan gündeme gelen tek omuzlu bluzlar var. Bu kuptaki bluzlarınızı gold ekstravagan küpelerle ve yeni nesil denim pantolonlarınızla kombinlemenizi öneriyorum.

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

Üst giyimde öne çıkan diğer bir trend de “Bralet” denilen iç çamaşırlarını ceketlerinizin ve transparan elbiselerinizin içine giymek.

 Provakatif Rugan

Parlak rugan deri kimi zaman provokatif, kimi zaman da günlük kalıplarıyla gardırobumuza girmeye hazırlanıyor. İddialı bir parça olan rugan gözünüzü korkutmasın; örneğin kırmızı ya da siyah rugan eteğinizi ya da pantolonunuzu, oversize salaş bir t-shirtle kombinleyip kendi sokak modanızı yaratabilirsiniz.

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri

Cemrelerin düşüp, tabiatın uyanıp, şehirlerin de çiçek açan ağaçlarla giyindiği, bizim de içimizi kıpır kıpır yapıp yeni başlangıçlar ve aşık olma isteği uyandıran İlkbahar, öz enerjinizi yükseltip her konuda istediğinizi elde edebilmeniz için yılın en güzel dönemi, keyfini çıkartın!

Burcu Batur

Burcu Batur

Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdikten sonra, İngiltere'de University of Essex'te Uluslararası Yönetim ve Moda Yönetimi ile ilgili Master eğitimimi tamamladım ve Türkiye'de Vakko Esmod akademisinin Stil Danışmanlığı sertifika programını bitirdim. Hem bireylere hem kurumsal firmalara stil danışmanlığı yapmaktayım. Kadin.com ve At Dünyası binicilik dergisinin moda editörlüğünü yapmaktayım.

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 2019

Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 2019

Related news

 • Yumuşak hayvanlar için keçe oyuncak yapılmış desen
 • Tez kağıtlarına nasıl özet yazılır
 • Kabak Çorbası Yapılışı Videosu
 • Yoksulluk sınırı ilk kez 5 bin TLyi aştı
 • Jolieden büyük itiraf: Çocuklarımdan gizli

 • Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 45

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri


  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 2

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 51

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 14

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 69

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 97

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 27

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 53

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 49

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 69

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 48

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 43

  Ekinoks Zamanı İlkbahar Trendleri 46