Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 2019

Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 2019

Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 100 19.02.2019, 20:01

Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir?

Bir kez daha elektrikli ısıtmanın popülerliğinekonuşmana gerek yok. Gaz ana bağlantısı mümkün değilse, odanın elektrikle ısıtılması tek çıkış yoludur. Evler veya kır evleri için, ısıtma konvektörlerinin özellikle popüler olduğunu belirtmek gerekir. Aygıtların özellikleri, üreticiye ve belirli modele bağlı olarak değişebilir.elektrikli ısıtma konvektörleri

Cihaz ve elektrikli konvektörün özellikleri

Kısacası, bir metal varIsıtma elemanının bulunduğu cihazın mahfazası. Çoğu zaman yanmaları önlemek için bir ağ ile korunur. Sıcaklık bir termostat vasıtasıyla düzenlenir. Ayrıca, sıcaklığı manuel veya programlı olarak değiştirebilirsiniz. Modern konvektörler, sıcaklığı kontrol eden ve belirli bir aralıkta muhafaza eden sensörlerle donatılmıştır.

Isıtma elemanı (TEN) oluşurmetal bir kutu içinde mühürlenmiş iletken. Formda, ısıtılmış alanı önemli ölçüde arttıran geleneksel bir radyatöre benzer. Isıtıcı çalışırken, sıcaklığı 100 santigrat dereceye ulaşabilir. Havanın kurutulmaması ve oksijenin neredeyse yanmaması dikkat çekicidir. Bu ve iyi elektrikli ısıtma konvektörleri. Ünitenin teknik özellikleri, kurulacağı odanın alanına göre seçilmelidir, ancak daha sonra bu konuya daha fazla dikkat edilmelidir.elektrik konvektör nasıl seçilir

Konvektörler türleri

Şu anda, bu tip ısıtıcılar yerleştirme olasılığına bağlı olarak gruplara ayrılmıştır:

 • Duvara monte- herhangi bir boş alana kurulabilir. Örneğin, konvektör radyatörün yerine camın altına asılır. Böylece pencereler terlemez ve ısı perdesi sağlanır.
 • Kat konvektörleri- sert bir eke sahip değildir, bu nedenle tekerleklerle donatılmıştır. Sizin için uygun bir yere taşınabilirsiniz, tek sınırlama telin uzunluğudur.
 • Süpürgelik KonvektörlerSüpürgeliğin yakınındaki duvara yakın monte edin. Vitrinler veya büyük pencereli odalar için idealdir.
 • evrensel- Bacaklarına sahip oldukları için duvara tutturulabilir veya zemine yerleştirilebilirler. En iyi seçeneklerden biri, birkaç yerleştirme yöntemi sağladığından.
 • Yerleşik ısıtma konvektörleri elektrik.Teknik özellikler, özellikle, güç, duvardaki veya katlardaki niş boyutlarıyla sınırlıdır. Bu tür ısıtıcıların kurulumu, odadaki onarım sırasında planlanmaktadır.elektrikli ısıtma konvektörleri

Elektrik konvektör: nasıl seçilir

Her şeyden önce dikkat edilmesi tavsiye edilirısıtma elemanı tipi. Bu, hava ile temastan korunan ve sadece radyatör ile etkileşime giren normal bir spiral olabilir. İkincisi, havanın yanmasını ve kurumasını önler.

Yüklü seramik ısıtmaöğesi. Spiral üzerinde birkaç önemli avantajı vardır. Birincisi, uzun bir servis ömrü ve ikincisi, koruyucu bir ızgara montajı olmasa bile daha estetik bir görünüm.

Neyin olduğuyla biraz ayrıldıkelektrik konvektörü. Böyle bir cihaz nasıl seçilir? Isıtıcı tarafından sağlanan ısı radyasyonu türüne dikkat edin. Çoğu durumda, bu bir nesneyi değil, havayı ısıtmayı amaçlayan konveksiyondur. Bu tip cihaz bugün en popüler olanıdır.

Konveksiyon-kızılötesi cihazlar var. Havaya ek olarak, çevreleyen nesneleri de ısıtırlar. Bu onların enerji verimliliği.

Yönetim türü

Şu anda, bir mekanik veelektronik kontrol. Geleneksel bir regülatörün yardımıyla üretilen ilk, bize daha aşinadır. Oldukça kullanışlı ve güvenilir. Bununla birlikte, cihazın programlanması mümkün değildir ve sıcaklık rejimini yeterli doğrulukla ayarlamak çok zordur. Bunun nedeni, ölçeğin genellikle 10 derecelik bir aralık ile gelmesidir, bu nedenle 35 veya 55 derecelik bir sıcaklık sağlanamaz.elektrikli konvektör ısıtma tesisatı ve tipleri

Yukarıda belirtildiği gibi, ayrıca elektronikelektrikli ısıtma konvektörleri. Bu cihazların güç açısından teknik özellikleri tam olarak aynıdır, ancak sıcaklığı bir dereceye kadar ayarlamak mümkündür ve ayrıca ısıtıcıyı belirli bir çalışma modu için programlamak mümkündür. Bu çözümün dezavantajı, elektroniğin neme karşı hassas olmasıdır, bu nedenle oda kuru olmalıdır. Böyle bir cihazı banyoya koyamazsın.

Konvektörlerin teknik özellikleri

Bugün üreticiler geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.ısıtıcılar. Aralarındaki farklar tasarımda, boyutlarda ve en önemlisi güç ve işlevsellikte. Katılıyorum, gücü optimum olarak seçilecek bir konvektör satın almak çok önemlidir.

Süper üretken modeller olmayacakmantıklı değil onları ödemek için, bu nedenle,% 100 kullanılır. güç yeterli değilse, bir konvektör da iyi değil sıcak oda olmak. Belirli bir standart olan cihaz, uygun bir güç almak için uygun bulunmaktadır.

Konvektör 2.5-3.2 metre tavan yüksekliğindeaşağıdaki gibi seçilir: Odanın her metrekare 100 watt olmalıdır için. böylece 2 kW ve - Bu şekilde, odaya 10 luk konvektör 1 kW, 20 kareler gerekir.

Zaten elektrikli ısıtma konvektörlerini ve uygun bir güç cihazını nasıl seçeceğimizi düşündük. Ve şimdi işlevsel ile başa çıkalım.

elektrikli ısıtma konvektörleri çalışma prensibi

Ek Özellikler

Çoğu durumda, geleneksel ısıtmayeterli değil. Bu basit sebepten dolayı, bazı elektrikli ısıtma konvektörlerinin sahip olduğu ek fonksiyonlar vardır. Operasyon prensipleri farklıdır. Örneğin iyonları havanın yanı sıra tortuyu toza çekmek için iyonizasyon gereklidir. Bu tür cihazların işleyişi nedeniyle, bir kişinin genel durumunun iyileştiği, yorgunluğun azaldığı belirtilmektedir.

Peki, böyle bir ek varsaBir termostat olarak işlev görür. Enerjiden tasarruf etmek gerekiyor. Örneğin, cihaz odayı 23 dereceye kadar ısıtdı. Bundan sonra konvektör ekonomi moduna geçer, aslında kapanır. Hava sıcaklığı düştüğünde, termostat çalışır ve cihaz tekrar çalışmaya başlar.

Bir zamanlayıcı, bir oda için istenen ısıtma süresini ayarlamanıza yardımcı olacak başka kullanışlı bir özelliktir. Örneğin, konvektör saat 12'ye kadar çalışacak ve daha sonra sabaha kadar kapanacaktır.

Elektrokonvektör ısıtma: yetenekleri ve özellikleri

Bugüne kadar, en yeni modellergerçekten eşsiz düşünün. Bu onların geniş işlevselliği ve güvenilirliğinden kaynaklanmaktadır. Özellikleri arasında, çoğu ürünün gövdesi, 60 derecenin üzerinde ısınmayan özel bir alaşımdan yapılmıştır. Bu nedenle, etrafınızdaki nesnelerin tutuşması, yanlışlıkla temas nedeniyle yanık gibi aynı şekilde hariç tutulur. Bir başka ilginç şey de konvektörleri programlayabilmeniz. Doğru, bu işlev tüm modellerden uzaktır, yüksek fiyatlı birimlerde içseldir.dahili ısıtma konvektörleri

Kullanıcı Yorumları

Sıradan insanlar konvektörler hakkında ne yazıyor? Farklı görüşler var. Üreticiye bağlı olarak güvenle söyleyebiliriz. Bazı kullanıcılar dahili ısıtma konvektörlerinin ne kadar kullanışlı olduğunu yazıyor. Bu ısıtıcıların teknik özellikleri, acil olmayan bir durumda (gaz kapama), odada acil bir ısıtma kaynağının rolünü oynayabilecek şekildedir. Bu çok uygundur, çünkü bu tür konvektörler yerleri işgal etmemektedir, çünkü bunlar bir nişe konur. Genel olarak, kızılötesi konvektörler iyi değerlendirmeleri dikkat edilmelidir. Kullanıcılar, zemin, mobilya ve diğer iç eşyaları mükemmel bir şekilde ısıtdıklarını söylüyor.yetenekleri ve özellikleri elektrikli ısıtıcılar

Kısaca üreticiler hakkında

Güvenilirlik ve kalite açısından en iyisikonvektörler Fransa'da üretilmektedir. Noirot ve Applimo ürünleri özellikle popülerdir. Ünitelerin yüksek maliyetlerine rağmen, pratik olarak kırılmazlar ve tüm dünyada en güvenilir olarak kabul edilirler. Bir başka kayda değer şirket ise Almanya'dan RODA. Ürünler en uygun fiyat ve kalite oranıyla ünlüdür.

Tüketiciler arasında iyi yorumlaryapımcı "Electrolux" ve ayrıca "UFO". Bu markaların ürünleri Rusya'da aktif olarak satın alınmıştır. Yukarıda açıklanan şirketlerden herhangi birinin ürünlerini satın alırsanız, elektrikli ısıtma konvektörünün nasıl çalışacağından memnun kalacaksınız. Montaj ve montaj tipleri modele ve boyutlarına bağlı olarak değişebilir. Bazı durumlarda bu bir çapadır, diğerlerinde kendinden kılavuzlu vidalar, vb.

Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 2019

Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 2019

Related news

 • Windows 7 de bir mikrofon nasıl kurulur: talimat
 • Haşhaşlı Pasta Tarifi Videosu
 • Google ofisinde cinayet işlendi iddiası
 • Selülitlere Çok İyi Gelen Yiyecekler
 • Galatasaray Atiker Konyaspor maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda canlı yayınlanacak
 • Sigara Kokusu Odadan Nasıl Çıkar

 • Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 40

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir


  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 70

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 19

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 93

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 89

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 87

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 73

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 5

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 70

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 19

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 83

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 33

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 17

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 42

  Elektrikli ısıtma konvektörleri: teknik özellikler, yorumlar, üreticiler. Elektrikli konvektör nasıl seçilir 28