Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 2019

Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 2019
19.09.2019

Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 81

Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesi'nin Kırmızı Kitabı

Çelyabinsk Bölgesi, Güney Urallarda yer almaktadır.Avrasya'nın engin kıtasının kalbinde, Asya ve Avrupa dünyasının iki parçasının sınırı. Doğal olarak, buradaki iklim kıtasal, uzun bir soğuk kış (ortalama Ocak sıcaklığı 17-18 derece) ve ılımlı bir sıcak yaz (ortalama Temmuz sıcaklığı 16-19 derece). İklim Ural Dağları'ndan ve çok sayıda göl ve akarsulardan etkilenir.

Bölgenin üç doğal alanı

Çelyabinsk bölgesinin bitkileri ve hayvanları, bugün içinde bulundukları biçimdeki sayıları ve çeşitleri, bölgenin coğrafi konumu ve büyüklüğünden kaynaklanmaktadır.Çelyabinsk bölgesi hayvanları

Çelyabinsk bölgesinin doğası üç ile temsil edilir.bölgeler - dağ ormanı, orman-bozkır ve bozkır. Fauna ve flora, doğal bölgelerinde bulunur. Taiga, geniş yapraklı ve karışık ormanların yanı sıra ilgili faunası da dağ ormanları bölgesinde bulunur, diğer hayvan türleri de doğal yaşam alanlarında bulunur - Güney Uralların nehirlerinin bozkırlarında ve vadilerinde. Orman fonu, 2.5 milyon hektar veya bölgenin% 25'inden fazlasını kaplar. Bölgenin kuzeyinde, kavak-huş ağacı ve çam ormanları, orta kısım ise orman-bozkırla kaplıdır ve güneyde bir ot-ot bozkır vardır.

Doğanın bakımı

Çelyabinsk bölgesinin hayvanları çok sayılır. Yani bölgede 60'tan fazla memeli var. Ayrıca, 300 kuş türü (bunların% 80'i yuvalanmaktadır) ve 60 tür balık vardır. Bölgedeki amfibiler ve sürüngenler 20'den fazla tür kaydetti.Chelyabinsk bölgesi hayvanların kırmızı kitapBu konu en ekonomik olarakRusya Federasyonu'nda gelişti. Bu bölgedeki ilerlemeler, çevreleyen florayı ve faunayı olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle, Kırmızı Kitap'ta birçok bitki ve hayvan türü listelenmektedir. Ancak, belki de bölgenin topraklarının onda bir kısmı koruma altında olduğundan ve 1000 hektarlık alanda rezervler ve milli parklar, avcılık ve botanik sığınakları olduğu için, Çelyabinsk bölgesinin hayvan dünyası fakirleşmemiştir. En eski ve en ünlüleri 1920'de kurulan Ilmen Devlet Rezervidir. Alanı 30.3 bin hektardır.

Raptors ve Artiodactyls

Çelyabinsk bölgesinin hayvanları temsil ediliraşağıdaki çeşitleri. Yırtıcıların düzeninden kedigiller, amcıklar, ayılar ve köpekler aileleri vardır. Özellikle cunies ailesinin bir çok temsilcisi - bölgede badgers, su samuru var. Bir ermin ve sütunlar, odun sansarı ve gelincik, Amerikan, Avrupa ve Sibirya vizonu ve ayrıca bir bozkır gelincesi vardır. Geriye kalan avcı aileleri bir sürat, bir boz ayı, bir kurt, bir bozkır tilkisi ve bir rakun köpeği ile temsil edilir. Burada cloven ağızlı hayvanlardan Sibirya Karaca, geyik, geyik ve yaban domuzu bulunur.

Bölgenin hayvan krallığının temsilcileri

Daha önce de belirtildiği gibi, Çelyabinsk bölgesinin hayvanları oldukça fazladır. Böylelikle bölgedeki ayılar 500-600 baş ve lynxes - 150-200, domuzu - 1500-2000 başları.Chelyabinsk bölgesi bitkileri ve hayvanları

Memelilerin çok sayıda kemirgen ilavesine ek olarak, lagiformalar, böcekler ve yarasalar da vardır. Özellikle geniş çapta temsil edilenler, fahişe (böcekçil) ve hamster (kemirgen) aileleridir.

Kaybolan görünüm

Çelyabinsk bölgesinin hayvanları (fotoğraf ve açıklama bkz.Rus askerinin olduğu gibi), tamamen yok olma tehdidi altındadır. XIX yüzyılda bölgenin bu hayvanın habitatının menziline tamamen dahil olması ilginçtir. Daha sonra onunla yapılan toplantıların sözü tamamen ortadan kayboldu. Geçen yüzyılın ellili yıllarında, yeniden iklime alıştırmaya başladı. Bugün bölgedeki sayı bilinmiyor. Aynı zamanda khokhly olarak da adlandırılan mol ailesinin bu nadir türü, Çelyabinsk bölgesinin Kırmızı Kitabı tarafından desteklenmiştir. Rus muskrat veya nehir su samuru gibi hayvanlar, küçük göllerin kıyılarına, yaşlı insanlara, zayıf akıntıya sahip rivuletlere yerleşirler. Kıyı, bitki örtüsü ile sarp ve aşırı büyümüş olmalı, ayrıca her zaman suyun altında bulunan kazma deliklerinin de bulunması gerekir. Rezervuarın derinliği 3 metreyi geçmemelidir. Sülükler, yumuşakçalar, çeşitli böcekleri besler. Rus desmanının çöpünde 1 ila 5 yavru, ama daha sık 2-3.

Çelyabinsk bölgesi faunası

Chelyabinsk bölgesinin zehirli bitkileri

Bölgede yaklaşık 50 tür zehirliflora temsilcileri. İnsanlara ve hayvanlara olan tehlikeleri, alkaloidler ve glikozitler ile sütlü meyve suları ve reçineler formunda kompleks bileşikler içermeleri gerçeğidir.

Belenas siyahtır. Farklı yerlerde yetişebilir: mutfak bahçelerinde, arazilerde, arazilerde. Toksik, yüksek konsantrasyonun hyoscyamine ve scopolamine içerdiği tohumlar ve yapraklardır. Bu alkaloidler sinir sistemine zararlıdır.
Hedgerow tespit edilir. Bu iddiasız ve her yerde büyür. Bütün bitki zehirlidir. Alkaloidlerin en bol olduğu koniina, ağır zehirlenmeye neden olur ve genellikle ölümcül bir durumdur.

Kilometre taşı zehirlidir. Sulak alanlarda görülür. Zehirli özellikler, kutototoksin içeriğine bağlıdır.

Çelyabinsk bölgesi kırmızı kitabının hayvanları ve bitkileri

Kırmızı Kitap nedir ve neden gereklidir?

Neden hayvansal ve sebze temsilcileriBu kitapta, dünyanın doğası korunmaktadır, çünkü doğa koruma yasası değildir. Sadece endişe verici renkleriyle, insanların dikkatini nesli tükenmekte olan türlere çekiyor. Kırmızı kapaklı kitap, çok renkli sayfalardan oluşmaktadır. Siyah sayfalar sonsuza dek ortadan kaybolan türlerin isimlerini içerir. Kırmızı sayfalar, nadir ve nesli tükenmekte olan türlerin (bizon, kırmızı kurt, vb.) Isimlerini içerir. Sarı sayfalarda türler hakkında bilgi bulabilirsiniz, sayısı hızla azalmaktadır (kutup ayıları, pembe flamingolar). Beyaz sayfalara yerleştirilen diğer bölgeler gibi, Çelyabinsk bölgesinin Kırmızı Kitabının hayvanları ve bitkileri, doğada her zaman çok fazla bulunmayan türlere işaret eder. Ulaşılamayan yerlerde bulunan çok az bilinen flora ve fauna temsilcileri gri sayfalara yerleştirilmiştir. Kitapta yeşil sayfalar da var. Bir insanın soyu tükenmeyi, örneğin geyik ve nehir kunduzlarını kurtarmayı başardığı hayvanların listelerini içerir.

Her zaman değişen bir kitap

Yok olma eşiğinde çeşitli türler vardıryarasalar ve sadece değil. Çelyabinsk Bölgesi'nin Kırmızı Kitabı çok kapsamlı. Hayvanlar, memelileri ve kuşları, sürüngenleri ve amfibileri, balıkları, böcekleri ve yumuşakçaları ele alır. Ayrıca bitki ve mantar içerir.

Los ve nehir kunduzları, Chelyabinsk bölgesinin tipik hayvanlarıdır. Fakat periyodik olarak Kırmızı Kitap'a düşüyorlar.İçindeki her zaman değişme, önceçünkü bilim hala durmuyor ve yeni bilinmeyen bilgiler daha erken ortaya çıkıyor ve flora ve faunanın bazı temsilcilerinin isimleri, bir renk sayfasından diğerine, örneğin nüfusun keskin bir şekilde azalması durumunda, ya da tam tersi gibi.

Yukarıda belirtildiği gibi, bölge topraklarındaüç doğal bölge var. Güney Uralların yamaçlarında kaç tane temsilci bulunduğunu hayal etmek zordur, eğer Chelyabinsk Bölgesi Kırmızı Kitabında sadece 377 bitki türü varsa ve Aralık 2015'te yayınlanan yeni baskıda sayıları artar.

Eşsiz bitkiler

Ui çam nehrin kuzeyinde, titrek kavak ve huş büyür. Çim tüyü çiti bozkırları bu nehrin altında uzanır. Lily-locust ve Sibirya phlox'u gibi korunmaya muhtaç bu tür türler yetişir. Avrupa mayo ve Altay yel değirmeni gibi nadir türler için çok güzel isimler. Bu tür nesli tükenmekte olan türlerin, iki yapraklı bir çene, bir iğne ucu iğnesi, bir Venüs sürgüsü ve yüzlerce daha fazla olduğuna dikkat etmek mümkündür.

Chelyabinsk bölgesi hayvan fotoğrafları ve açıklaması

Sığır yetiştiricileri için gerekli yardım

Ücretsiz reklamlar içeren en popüler site- Bu Avito. Üzerinde hayvanlar (Çelyabinsk bölgesi) büyük miktarlarda temsil edilir. Çoğunlukla onlar için köpek, kedi, tavşan, kuş ve mal satmaları önerilmektedir. Sitenin yardımıyla herkes bir evcil hayvan seçebilir.

Seçim çok büyük - bununla tanışmak için belirli bir zaman harcamak gerekiyor. Sitede sadece yerli değil, aynı zamanda çiftlik hayvanlarının satın alınması konusunda hemfikir olabilirsiniz.

Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 2019

Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 2019

Related news

 • Domates verlioka - bahçe için ideal
 • Ne tür monitörler var
 • Doğuş Grubu: Refinansman için bankalarla anlaşma sağladık
 • Biftek Sarması Tarifi
 • Zeytinyağı Kolesterol Yapar Mı: Zeytinyağının Kolesterole Etkisi

 • Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 16

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı


  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 30

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 29

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 23

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 80

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 83

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 22

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 13

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 66

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 86

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 73

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 65

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 9

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 43

  Çelyabinsk bölgesinin bitki ve hayvan: fotoğraf ve açıklama. Çelyabinsk Bölgesinin Kırmızı Kitabı 1