En iyi motor UAZ Patriot 2019

En iyi motor UAZ Patriot 2019 En iyi motor UAZ Patriot

En iyi motor UAZ "Patriot"

Herhangi bir makinenin ana toplamımotoru. Pikap kamyonlar, sedanlar, kabrioletler, otobüsler, traktörler, direkt görevlerini bir motor olmadan yapamazlar. Bu nedenle, bir otomobil, bakım ve işletme seçerken motora büyük önem verilmektedir. Buna ek olarak, en pahalı birimlerin biridir. Değiştirme ya da tamir etme, neredeyse her zaman çok fazla maliyet gerektirir, çok çaba ve zaman gerektirir.

SUV için, motorun güvenilirliği ve teknik durumu daha da önemlidir. Ormandaki bir arıza sonrasında alan, yollardan ve insanlardan uzaklaşmak gerçekten üzücü olabilir.

oas vatansever motoru

Birazcık geçmiş

2005 yılında ilk UAZ "Patriot" montaj hattından çıktıyıl. Gerçekten yeni bir UAZ, geçmiş modellere göre inanılmaz derecede modernti. Üretici bu arabayı güvenli, güvenilir ve güçlü bir SUV olarak konumlandırdı. Tasarım 2005 için iyiydi. Ve Ulyanovsk Otomobil Fabrikasının önceki modellerine bakmazsanız, tasarım mükemmel görünüyordu.

Ekim 2014'te, yeni birPatriot. Arka dengeleyici, dokunmatik ekran, yapışkan cam, daha cazip bir dış cephe aldı ve tampon şimdi vücuda bağlandı. Ancak, büyük güvenlik sorunları vardı. Bu nedenle Ekim 2016'da UAZ başka bir güncelleme gösterdi. "Patriot" ön hava yastığı aldı, daha çekici ve modern bir görünüm. SUV'nin genel güvenlik ve ses yalıtımı geliştirildi. Son olarak, araba iki yakıt deposundan kurtuldu; bu da tüm sahipleri eziyet etti.

ne tür bir motor vatansever

UAZ "Patriot" da hangi motorlar var?

İlk nesil boyunca2.7 litre, 128 beygir gücü kapasiteli daimi bir benzinli motor hacmi kurdu. 2008 yılında, mühendisler ayrıca 2.3 beygir gücü dizel motoru ekledi ve bu motorun gücü 114 beygir gücündü. Iveco F1A'nın motoruydu. Üretim sırasında Rusya'nın Fiat Ducato otomobilinde kuruldu. Daha sonra bu motor çıkarıldı. 2012 yılından beri turbo dizel "ZMZ-514" kuruldu. Bu nedenle, motorun çalışma hacmi 65 zar azalmıştır. Böylece geliştirilmiş UAZ motoru "Patriot" 2.2d endeksini aldı. 2014 yılında yükseltildikten sonra da aynı motor korunmuştur. Fakat benzinli motor bazı değişiklikler geçirdi. Sonuç olarak resmi kapasitesi 135 litredir. a. En yeni UAZ "Patriot" motorlarında, ağır yakıt üzerinde çalışılıyor, bulunamıyor. Dizel motorunu reddettiler. Benzinli motor değişmeden kaldı.

motor oas patriot incelemeleri

Dizel motor

Turbo dizel "Iveko F1A" en az pahalı,ama gerçekten güvenilir bir motor. Buna ek olarak, "Patriot" iştahını şehirde yüz kilometre başına on iki litreye düşürmeye izin verdi. Sessiz bir şoför kentte bir tüketim ve on litre alabilir. Bir çerçeve SUV için fena değil. Buna ek olarak, benzinli motora kıyasla daha düşük güce rağmen otomobil çok daha hızlı hale geldi. Benzin modeli 80 km / sa sonra kayboldu; turbodizel 120 km / s hızla hızlandırıldı. Bu, 218 "benzinli Newton" a karşı 270 N * m olan torktan kaynaklanıyor. Off-road dizel kendisini daha iyi gösterdi. Turbojam'dan indirgenmiş vitesden kurtulmak için yardım ettiler. Her zaman yeterli çekiş vardı.

vatanseverlik uzerine motor kurulumu

2012'de dizel motor UAZ "Patriot"İtalyan üreticisi değiştirildi. Ünlü "ZMZ-514" 'ü değiştirin. 90'lı yıllarda gelişti. Güvenilirliği etkileyen bir çok mühendislik hatası vardı. Silindir kafası çatlaklar, silindire girmesini kapak diski, yüksek basınçlı boru kırılması ve diğer problemler hala kabus sahipleri dizel "Patriot" hayal.

Mühendislere göre, sorunların çoğu şu idi:Karar verildi. Standart olmayan bileşenlerin tedarikçilerini değiştirdik, Bosch ile birlikte motoru tamamladık. Yani aynı dizel güvenilir motor UAZ "Patriot" çıktı. Geri bildirim onaylandı. Common rail sistemi kurulmaya başlandığı 2012 yılının ortalarından beri, motor sahipleri için herhangi bir sorun oluşturmadı. Özellikle sürüş kalitesi ve performans UAZ için "Patriot" motor dizel "ZMZ" neredeyse tamamen "Fiat Ducato" bir turbo dizel ile çakıştı. Buna rağmen, üretici Ekim 2016'da dizel motorunu terk etti. Belki de düşük talep olduğunu ve bu motor bitki çok fazla maliyet, ancak yeni bir dizel "Patriot" artık mümkün değil satın almak.

Benzinli motor

İlk nesil "Patriot" benzin aldı2.7 litrelik motor hacmi. Onun gücü 128 kuvvetti. 2014'teki yenileme sonrasında, resmi kapasite 135 beygir gücüne ulaştı ve maksimum tork 218'den 17 Nm'ye bir N * m düştü. Bununla birlikte, bir dyno üzerinde test edildiğinde, 2015'te fabrika arabaları 140'tan fazla kuvvet gösterdi. Bu motor 24 "Volga" dan UAZ'a gitti ancak bazı değişiklikler yapıldı. Ve "Volga" da motorun beyan edilen gücü 150 attır.

Bu motora sahip bir araba her zaman daha ucuza gittisalonda ve ikinci el otomobil pazarında. Santralin göreceli güvenilirliği artılara atfedilebilir. UAZ Patriot'undaki motor iyi bakıma hazırdır ve bunun için yedek parçalar neredeyse değersizdir. Bu daima kendi Rus SUV'larını seçen insanlara rüşvet veriyor çünkü dizeli onarmak zaman zaman daha pahalıdır. Ama elbette benzinden tasarruf edemezsin. Şehrin her yüzünde 15 litreden daha az yakıt benzin "Patriot" için gerçekçi değil. Trafik sıkışmalarında durursanız, aktif olarak hızlanmaya çalışın, bu durumda yüz kilometre başına 20-22 litrelik bir masraf alınır. Ve bu motorlu arabanın gitmediğini (100 km / sa hızlanma 19 saniyedir) düşünürseniz, o zaman bu motoru çevirmeniz gerekir.

Benzinli motorun sorunları

Çocukça iştah değil 2.7 litrelik motor UAZ "Patriot" - onun tek sorunu değil. Zincir molası birçok SUV sahibine işkence yaptı. 2019'de, üretici zincir gerdiricilerin tedarikçisini değiştirdi. Bunun sorunun çözüp çözülmeyeceği henüz bilinmiyor.

motor özellikleri vatansever

Sonuç

Patriot için ideal motor nedir? Iveco'dan bir dizel. Sorunsuz, 500.000 kilometre gidiyor. Onarım maliyetleri, dizel "ZMZ" den daha ucuzdur. Yeni bir araba mı alıyorsunuz? Başka seçeneği yok. Benzinli motor çok güvenilir, sadece zinciri takip etmeye değer.

En iyi motor UAZ Patriot 2019

En iyi motor UAZ Patriot 2019

Related news

 • Sinan Akçıl Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • ABD Karadenize savaş gemisi sevk edecek iddiası
 • Düzeltme Okulları Türleri
 • Beslenme Takviyelerini Kullanmak Zararlı mı
 • Belinizi nasıl indirirsiniz: Egzersiz ve masaj

 • En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot


  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot

  En iyi motor UAZ Patriot