Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 2019

Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 2019
13.05.2019

Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 67

Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır

Zaten ilk bilgisayarların ortaya çıkmasıyla ortaya çıktıaralarında dijital veri alışverişi yapmanın uygun ve hızlı bir yol ihtiyacı. Delikli levhalar, manyetik bantlar ve diskler (ilk esnek ve daha sonra sert), optik medya, kısmen de olsa sorunu çözdü, ancak bunların kullanımının önemli bir dezavantajı vardı - bir şekilde taşıyıcıyı veriyle birlikte hedef bilgisayara taşımak gerekiyordu, kolaylık "çok keyfi idi.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, seksenlerdeAralarında bir ağ bağlantısı düzenleyerek (Ethernet) dijital cihazlar arasında bilgi aktarımı yapma olanağı vardır. Her bilgisayar, içine bağlanan koaksiyel kablo bağlanmış özel bir adaptör (ağ kartı) ile donatılmıştır. Bu (diğer türler daha iyi bilinmektedir ve yaygın olarak kullanılan değildir) Ethernet standardı 10BASE2 uygun olarak, doğrudan veri iletmesine izin. Bununla birlikte, standart, kablonun dalga direncinin 50 ohm olmasını ve bu da olası hasarların ortadan kaldırılmasını zorunlu kıldı.

Daha modern, hızlı bir şekilde ortaya çıktıkçaEthernet, 100 megabitlik bir iletim hızını destekliyor, koaksiyel kablo bükülmüş bir çiftle değiştirildi. Maliyeti düşürmenin yanı sıra, damarlardan birini kırdıysanız segmentin performansını tersine çevirip geri yükleyebilirsiniz. Bükümlü çift nedir? Bunlar, birbirinden izole edilmiş, çiftler halinde bükülmüş ve tek bir kabuk içerisinde birleştirilen birkaç iletken çifti. Damarların iletkenleri katı olabilir veya ince bakır tüylerden oluşabilir. İlk seçenek ana olanıdır, genellikle duvarlarda dağıtım soketleri kadar döşenmek için kullanılır. Her çifte ait pleksus farklıdır ve odağı azaltır. Teller izolasyon rengiyle ayırt edilir, bu nedenle "zil" gerekmez.

Bazen soru ne olduğu hakkında ortaya çıkaryama kablosu. Bu, uçlarda konektör bağlantılı bir bağlantı kablosudur. Genellikle uzunluk 5 m ile sınırlıdır, ancak ofis standardı TSB-75'te bu kısıtlama kaldırılmıştır. İki bilgisayarı birbirine bağlamak isterseniz, patch cord herhangi bir bilgisayar mağazasından satın alınabilir.

Bu arada, kural olarak, bu bükülmüş çift kablo. Ve alıcılar, bükülmüş bir çifti nasıl sıkacaklarını düşünmek zorunda değiller, çünkü konektörler zaten belirli bir yolla (genellikle PC-PC, çapraz bağlantı veya "çapraz") bağlanmış durumda. Birçok modern cihazın bağlantı türünü otomatik olarak belirlediğini ve ona adapte olduğunu unutmayın. Bununla birlikte, bazen bükülmüş bir çifte kıvrılmanın nasıl yapılacağını bulmanız gerekir. Örneğin, bir yerel ağın kendi kendine kurulması için.

Bu durumda, ilgili forumları ve teknik özellikleri okumak zorundasınız. Bu arada, bükülmüş bir çifti nasıl sıkacağım, karışık bir şey yok - sadece biraz bakım ve doğruluğa.

Özel sıkma penseleri satın alabilirsiniz, fiyatı oldukça düşüktür. Her ne kadar, beceri ile, her şey çivi bile yapılabilir.

Peki, bükülmüş bir çifte kıvrılma nasıl yapılır? Kablonun kendisi gerekecektir (100 Mbps'de kategori 5'in bükümlü bir çift için maksimum mesafe yaklaşık 130 m'dir) ve iki adet RJ-45 konnektör. Kablonun kenarlarını kesin, dengeleyerek hasarı kesin. Dış yalıtım tabakasını çıkarın. Bu bölümün uzunluğu, konnektör türüne bağlıdır: sonuncusu kabuğun bir parçasını sabitlemeli ve bazı iletkenlerde asmamalıdır. Çiftler örgü yapın ve hizalayın (1 cm çıkıntı yapmalısınız). Şemaya uygun olarak (bu konuda aşağıda) çekirdekleri konektöre yerleştiririz. Kenları kullanarak damarları ona bağlarız.

Sıkışmanın iki yolu vardır - T568A (şirket Siemon)ve T568B (AT & T). İkinci tür genellikle kullanılır. İlk olarak, sinyaller "beyaz-yeşil" ve "beyaz-turuncu" çiftlerinin yanı sıra turuncu ve yeşil teller halinde iletilir. İkincisi, onlar beyaz ve yeşil yanı sıra "beyaz-turuncu" ve "yeşil-beyaz" çiftleri vardır.

Çeşitli cihazları bağlamak için (hub-PC)Her iki tarafta aynı bağlantı yöntemini uygular. İki bilgisayar veya iki göbek bağlamanız gerekiyorsa, bir tarafta kablo bir taraftan T568A'ya ve diğeri - T568B'ye yönlendirilir. Görsel düzenler, Web'deki uygun kaynaklarda kolayca bulunabilir.

"Tembel" için öneriler: İki PC'den oluşan basit bir ağ oluşturmak için, hazır bir yama kablosu ve gerekli uzunlukta bir bükülmüş çift kablo satın alabilirsiniz. Yama kablosunu ortada kesin, iletkenlerin uçlarını bunun üzerine ve ana kabloyu kesin, kabloları renk kodlamasına göre bükün (çözün). İzole. Bu çözüm, 140 metreye kadar mesafelerde başarılı bir şekilde çalışır.

Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 2019

Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 2019

Related news

 • Kaplumbağa Salatası Tarifi: Tatil Masasının Dekorasyonu
 • İki Renkli Tomurcuk Lif Yapılışı Türkçe Videolu
 • Akışkan Çikolata Soslu Ağlayan Kek Nasıl Yapılır
 • Firar 34. Bölüm izle
 • Şal modelleri ile Etiketlenen Konular

 • Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 80

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır


  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 75

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 91

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 91

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 19

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 37

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 10

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 9

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 79

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 21

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 9

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 40

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 92

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 67

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 73

  Ethernet 100 Mb için bükülmüş bir çift nasıl sıkılır 72