Etin hazırlanması 2019

Etin hazırlanması 2019 Etin hazırlanması

Etin hazırlanması

Kural olarak et yemekleri domuz eti,kuşlar, tavşanlar ve sığırlar. Ayrıca farklı ürünler olabilir: böbrek, kalp, dil, karaciğer vb. Et hazırlığı farklı şekillerde yapılabilir: söndürme, pişirme, fırınlama, kızartma ve buharda pişirme. Et ürünü doğru şekilde pişirilirse, tüm faydalı özellikleri vücudun kolay sindirimini kolaylaştıracak ve faydalı proteinlerin bulunması insan sağlığı üzerinde faydalı etkiden fazlasına sahip olacaktır.

Etin içerdiği maddelerin yararlılığı hakkında konuşurken,tüm sindirim sisteminin çalışmasını teşvik eden azotlu bileşikler hakkında söyleyebiliriz. Fakat aynı zamanda kendi yan etkileri de vardır. Örneğin, kalp, karaciğer ve böbreklerin işi üzerinde ağırlaştırıcı bir etkiye sahip olabilirler. Bunu önlemek için eti 7 dakika kaynatın, önce 100 grama kadar parçalayın.

Et ikinci ders için tasarlanmışsa o zamanbiraz farklı bir şekilde demlendi. Bir parça, kaynar suyun içine su ile tamamen gizlenecek şekilde atılır; sonra yaklaşık 15 dakika pişirilmeli ve daha sonra tuz ilave edilerek köpük çıkartılmalıdır. Yemek pişirmeye devam edin, ve farklı baharatları eklemeye hazırlanmadan yarım saat önce - havuç, soğan ve diğer kökleri. Bu işlemden sonra ürün yumuşak olur ve kolayca çiğnenir. Et hazırlama yöntemleri büyük ölçüde sertliğine bağlıdır. Kural olarak, yetişkin hayvanların eti, genç bireylerden çok daha fazla bağ dokusu içerir, bu da güveç veya pişirmenin daha iyi olduğu anlamına gelir.

Farklı yemekler için et hazırlamak gerekir vefarklı kesme şekilleri. Örneğin, biftekler, entrecotes veya kızartılmış filetolar için, büyük parçaları kesmek gerekir. Şiş kebap, aza veya gulav için küçük kesmek daha iyidir.

Etten bulaşıkların hazırlanması sıklıkla bunu gerektirirön hazırlık. Çiğ ete daha fazla lezzet ve yumuşaklık kazandırmak için, limon suyu veya sirke kullanarak birkaç saat marine edebilirsiniz. Ayrıca, kızartma işleminde harcanan zaman miktarı da önemlidir. Parça büyükse, 1,5-2 saatten daha kısa sürede kızartılmalıdır.

Etin hazırlanması doğru bir şekilde belirlenmelidirhazırlığı. Birkaç yoldan kontrol edebilirsiniz. Bunlardan biri çatalla delmektir ve şeffaf meyve suyu delikten çıkarılırsa kullanıma hazırdır.
Etin pişirilmesi içinMükemmel sonuç, bazı ipuçlarını takip etmeniz gerekiyor. Çorbanın kalitesi, doğrudan hangi tencereye atıldığına bağlıdır ve hazır olmamasından yaklaşık yarım saat önce tuzlanmalıdır. Yüksek ısıda pişirirseniz, şeffaflığın yokluğunda, et suyu tuzlu tadını ve hoş olmayan kokuyu alabilir. Pişmiş eti kızartırken, sıcaklığı korumak önemlidir, yangın güçlü olmalı, böylece parça çabucak kızaracak ve içinde bulunan meyve suyu dökülmeyecektir. Tam hazır olma durumunu elde edebilmek için eti fırında pişirmenin daha iyi olması gerekir. Fırında et pişirirken, kuruluğun ve ürünün yanmasının önüne geçecek bir su kabını koymanız önerilir. Eski tavuk eti pişirilirse, o zaman genç ya da tavuk, en az 3 saat boyunca pişirilmelidir, yarım saat yeterlidir.

Çok lezzetli yemekler pişmişeti. Yüksek tada sahip olmanın yanı sıra çok demokratiktirler, sebzeleri hazırlama esnasında neyin mevcut olduğuna bağlı olarak değiştirmek mümkündür. Farklı baharat ve sostanlar da kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak, daha iyieti sindirmek, onu normal makarna ve patateslerle değil, sebzelerle birleştirmemelidir. Ve yine de taze et ve yemek pişirmek yukarıdaki kurallara uygun olarak kullanmak daha iyidir.

Etin hazırlanması 2019

Etin hazırlanması 2019

Related news

 • Evrensel kültür ve eğlence kompleksi - Gençlik Sarayı (Perm)
 • Sivil Toplum ve Hukukun Üstünlüğü: Arabağlantı Esasları
 • Patlıcan Yemeği Videosu
 • Bosch lazer seviyesi: uygulamalar ve işlevler
 • Tuzlanmış salatalık nasıl pişirilir

 • Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması


  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması

  Etin hazırlanması