Evde büyüyen ananas 2019

Evde büyüyen ananas 2019 Evde büyüyen ananas

Evde büyüyen ananas

Ananas balkonunuzda yetiştirilebilen egzotik bir meyvedir. Evde büyüyen ananas, basit ve çok ilginç bir etkinliktir.

Ananas tohumu yok, bu nedenle büyümek için.soketten çıkarmalısınız, örn. üst yeşil kısım. Ananas seçerken, püsküllerin birleşimine ve durumuna dikkat etmeniz gerekir. Meyvenin dondurulmaması çok önemlidir, aksi takdirde dikim için uygun değildir. Bu nedenle, ananas alımı en iyi yaz mevsimine aktarılır. Soketin kendisi halsiz olmamalı ve özellikle de hasar görmemelidir.

Böylece, keskin bir bıçakla rozeti copülasyondan kestik,ete dokunmamaya çalışırken. Potasyum permanganatın zayıf bir solüsyonu ile yıkıyoruz ve kesimi küllerle serpiyoruz. 5-6 saat sonra soket kururken ekilebilir.

Şimdi konteyner hazırlamanız gerekiyor. Evinizde büyüyen ananas mümkündür, bu çiçek saksısı için hazırlandıysanız 0,6 litreden fazla olmamalıdır. Saksıda, sulama sırasında su drenajı için küçük bir delik mevcut olmalıdır. Tencerenin tabanında, 2-3 cm kalınlığında bir drenaj tabakası ve daha sonra, çim zemin, yapraklardan humus, kaba kum ve turba içeren bir toprak karışımı yatıyordu. En yaklaşık 3 cm eşit oranlarda kalınlığında humus ve kum yapraklarından dökün. Çömlek ortasında küçük bir delik 2 cm kazmak. Bu kömür sonbahar uykuda çıkış ucunun çürümesini önlemek için kullanılırlar. Biz bitki ve kesim tabanında parmaklar ile sıkın. Tencerenin kenarlarında, halatlarla rozet taktığımız birkaç çubuk yerleştiriyoruz. Daha sonra, suyun üzerine püskürtün ve plastik bir kapakla kaplayın ya da plastik bir şişeden yapılır. Çaydanızı sıcak ve yeterince aydınlatılmış bir yerde, ancak hiçbir durumda güneş altında bırakmayız.

Daha iyi kök salma sıcaklığı25-27 ° C olmalıdır. Kışın, ananasın evde yetiştirilmesi için bakım yapılması gerekli, bakım gerektirmesi, yaz aylarında olduğu gibi aynı sıcaklığın muhafaza edilmesi gereklidir. Bunu yapmak için, pilin üzerine bir tahta koyun ve üstüne ananas koyun.

Roots bir buçuk ay sonra çimlenmeye başlayacak, ardından ilk yapraklar görünecektir. Rozet tamamen köklendirildikten sonra iki ay sonra bir polietilen kap çıkarılabilir.

Her yıl bitki saksılara nakledilmelidirDaha büyük boyut. Bu, aktarma yöntemi ile yapılmalı ve dünyanın çökmeyeceğinden emin olmalıdır. Kök sistemi yarım santimetreden daha fazla batırılır. Ananas kökleri ufaktır, bu nedenle yetişkin bir bitki bile 3-4 litrelik kaplarda saklanmalıdır. Yüzey, köklenme olayında olduğu gibi kullanılır.

Bir dairede büyüyen ananas onunyağmurdan korunmak için içeriği güneşli bir balkona çıkarın. Belli bir sıcaklığa uyma ananasın büyümesi için çok önemli bir zamandır. Yaz aylarında sıcaklık 28-30 ºС, kışın en uygun sıcaklık 22-24 ºС olmalıdır. Odadaki sıcaklık 18 ° C'nin altına düşerse, bitki daha fazla büyümekten vazgeçer ve ölebilir.

Sulama ananas yağmur seçmek daha iyidir veyasu çözdürme. Evde ananas ekimi gerektiriyorsa, bu bitki için son derece yararlı olduğu için, bu tür su ile stok gerekir. Ayrıca, uzun bir süre saklanabilir. Daha önce, bu şekilde "ekşi" toprak ananas kötü büyür olmaksızın, sitrik asit ile asitleştirildi, tabii ki, su ve kaynamış su da mümkündür.

En iyi giyinme (özel mineral gübreler) iki haftada bir yapılmalıdır. Beslenme için başka bir seçenek dikkatle süzülmüş bir at ya da inek gübresidir.

Ayda 2 kez, ananasın sprey ve su ile doldurulması tavsiye edilir, hazır bir vitriol (demir) çözeltisiyle 1 litre su 1 gram vitröz alınır.

Yukarıdaki tavsiyelerin tümü uygulandığındaananas ekim zamanından itibaren 3 yıl sonra meyve vermeye başlamalıdır. Şu anda, yüksekliği zaten 80-90 cm ulaşacaktır. Uzun süre yetişkin ananas çiçek etmezse, duman her türlü fumigasyon mümkündür. Fabrikaya plastik bir poşet koyduk ve tencerenin yanında 2-3 adet buharlı kömürün yerini aldık. Haftalık aralığı gözlemleyerek 2 ila 3 kez yapın. 2-2.5 ay sonra, çiçek salkımları görünmeli ve 3.5-4 ay sonra - meyveler.

Olgun bir fetus 0,3 g ila 1 kg arasındadır. Evde ananas yetiştirmek için sabır ve düzenli bakım gerektirir. Ve sonra senin "yeşil hayvan" senin lezzetli ve sulu meyveler ile memnun edecek.

Evde büyüyen ananas 2019

Evde büyüyen ananas 2019

Related news

 • Masaüstünde bir Classmates kısayolu nasıl oluşturulur: talimat
 • Günün Enteresan Resimleri
 • Kilo kaybı için kızılötesi sauna. Geri Bildirim ve Etki
 • Erken menopoz en erken kaç yaşında yaşanabilir
 • Arpa arıyor. Belirtiler ve Tedavi

 • Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas


  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas

  Evde büyüyen ananas