Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 2019

Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 2019

Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 50 06.02.2019, 19:33

Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi

Topuklanma teşhisi, travma, inflamasyon veya enfeksiyöz süreçler gibi mevcut sorunların arka planına dayanan ortopedik bir hastalıktır.evde kalkaneal spur tedavisiKalkaneal etkiyi evde tedavi etmek oldukça zorEtkili bir şekilde, bunu erken safhalarda yaparsanız. Bu hastalığı kendi başınıza tanımak için topuktaki basınç, yürüme ve bu alandaki deride artan ağrılara dikkat etmek yeterlidir: genellikle kızarma ve şişme vardır. Dış semptomlar ağırlıklı olarak yürüyüşte bir değişiklik ile ilişkilidir, aksi halde rahatsızlık neden olur.

Hastalığın önlenmesi

Kalkaneal etkiyi evde tedavi etmek veTıp kurumlarında, bir gün meselesi değil. Nedenle çok çaba ve finansal yatırımlar gerektirmez, özellikle de önlenmesinde biraz zaman harcamak daha iyidir. Yani, önleyici tedbirler:

 • Ağırlık azalması. Bu, şişman olma eğilimi olan insanlar içindir, çünkü ayak üzerindeki baskı topuğun gelişiminin temel nedenlerinden biridir. Bu hastalığın önlenmesi için uygun beslenme, egzersiz ve öz disiplin önleyici yöntemlerden biridir.
 • Ayakkabılar. Periyodik olarak güzel değiştirmek zorunda, ama her zaman rahat ayakkabılar en azından güzel ve istikrarlı ayakkabı, mokasen, vb: yüksek topuklu hayranları için, çorap ve diğer övgüler moda daralmış.
 • Sağlık. Düz ayak, omurga ve eklem hastalıkları, bulaşıcı ve inflamatuar süreçler - bunların hepsi kronik bir duruma tetiklenemez. Kendinize bakmak ve genel sağlık durumunu kontrol etmek sizi evde ve tıbbi kurumlarda topuklanma spreyi tedavisi gibi bir sorundan kurtaracaktır. Bununla birlikte, hastalığı önlemeyi başaramadıysanız ve tüm belirtiler ilerlemesini gösteriyorsa derhal tedaviye başlamalısınız.

Topuklanma etkisi: tedavitopuğun tedavi fiyatı

Tıbbi kurumlarda topuklanma spurunun tedavi fiyatı, hastalığın evresine ve atılmak için tasarlanan yöntemine bağlı olarak değişir. Birkaç temel yöntem vardır:

 • İşlemler: ısınma, masajlar, özel terapötik cimnastik.
 • Ultrasonik veya şok dalgası tedavisi. Bu oldukça genç bir tedavi yöntemidir, ancak 10 yıldan fazla süredir uygulanmaktadır, ancak şimdi kalkaneal salgıla mücadelede ileri bir yöntem haline gelmiştir. Başlıca avantajları, yaş sınırlamaları ve yatarak tedavinin bulunmamasıdır. Yöntemin ilkesi oldukça basittir: ışın belirli bir bölgede hareket ederek hastalıklı hücreleri sağlıklı hücrelere dokunmadan "öldürür".
 • İlaçlar. Bu yöntem, anestezi, inflamatuvar ve enfeksiyöz süreçlerin giderilmesi, hormonal dengenin restorasyonu için amaçlanmıştır.
 • Cerrahi müdahale, kemik veya inflamasyonun en güçlü şekilde büyümesiyle diğer yöntemlerle baş etmek neredeyse imkansız olduğunda, aşırı bir tedavi yöntemidir.


Kalkaneal spur'u evde tedavi etme

Ayrıca, evde bir topuklanma unsurunu tedavi edebilirsiniz. Neyse ki, nesilden nesile geçilen insanların tarifleri, resmi tıbpten daha az etkili değildir. Evde banyolar, sıkıştırıcılar, merhemler yapmak yararlıdır.

 • Kalkaneal iyot ile muamele

  Tedavi, topuk iyotunu vurur - en çokerişilebilir ve etkili yollar. Kullanmanın çeşitli yolları vardır. Örneğin, bir banyo. Ilık suya birkaç damla iyot ekleyin ve topukları 10-15 dakika solüsyonda tutun. Hastalık ağrısı hızlı bir şekilde geriye çekilecek ve zamanla geçecek ve iç iltihaplanacak. İkinci yol, iyot ve aspirinin sıkıştırılmasıdır. Karışımı hazırlamak için 6 tablet toz haline getirilmeli ve 50 ml iyodürle karıştırılmalıdır. Bu bileşiği sabah ve akşam bir ay boyunca uygulayın.
 • Patates sıkıştırın. Kabuğa bir kilogram yumru kazın, suyu boşaltın ve kerosin ekleyin. Ortaya çıkan karışım (biraz soğutulur), aya tutturun, çantaya sarın ve sıcak bir çorap ile sabitleyin. Benzer işlemler en az 12 kez yapılmalıdır.
 • Plantain, lahana, dulavratotu - bu bitkiler iltihaplanmayı hafifletir. Bunu yapmak için yıkanmış yapraklar topuğa uygulanır ve bir bandajla sabitlenir. Bunları değiştirmek için soldurma işlemi gereklidir.
 • Turp ve havuç rendeleyin. Bu sebzelerin yumruları öğütülene ovulur, suyu biraz ayırmak için biraz bastırılır. Ortaya çıkan karışım çanta üzerine serilir ve ayağa bağlanır. Bu tür kompresler akşamları yapılır ve sabaha kadar bırakılır.
Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 2019

Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 2019

Related news

 • Sürüş alanı bana ne verecek
 • Manikür yaparken dikkat edilmesi gereken 5 kural
 • Bilimsel araştırmanın yöntem ve yöntemleri
 • Köpeği nasıl ve ne besleyeceğiz - evcil hayvanınızın sağlığı

 • Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 62

  Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi


  Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 39

  Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 89

  Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 34

  Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 7

  Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 63

  Evde topuklanma belirtilerinin önlenmesi ve tedavisi 69