Evde turşu balıkları 2019

Evde turşu balıkları 2019 Evde turşu balıkları

Evde turşu balıkları

Mağazalarda tuzlu balık satın alırız.Bazen evde tuzlanabileceğini bile düşünmüyoruz. Bu sadece daha ucuz değil aynı zamanda daha kullanışlı olacaktır: Sonuçta, balıkları kendiniz pişirirseniz, kesinlikle kırmızı balık için önemli olan koruyucu ve boyaların olmadığından eminsiniz. Evde balık tuzlama işlemi basittir ve zamanlama ve teknoloji en az yaklaşık olarak karşılanırsa mükemmel bir sonuç garantilenir.

Kırmızı balığı gelince, balıkların tuzlanmasıevde misin tuzlanmış alabalık veya somon para ve taze bir sürü bu çeşitler yarı fiyatına mal olacak değerinde olduğu göz önüne alındığında, çok önemli miktarlarda fon kaydetmenize olanak tanır. Bu kayalar yanı sıra sockeye, dekapaj nedeniyle yüksek yağ içeriğine lezzetli ve güzel, ama özellikle ihale edilen, çok az tuz emer ve bu nedenle tuzlu asla. Evde Turşu Balık çok basittir: istenirse sen baharat serpin ve siz başlayabilirsiniz ertesi gün tatmaya, ancak hasta izin verirse, önerilen iki gün beklemek daha iyidir, kaba tuz ve şeker karışımı ile hazırlanan parçalar ovmak gerekir. Parça kalınlaştıkça, artık tuzlu hale gelmelidirler. Bu formda bir haftadan hakkında tutun ve sonra buzdolabında saklamaya gerek olabilir.

Tuzlama için karışım aşağıdaki gibi yapılır: aynı miktarda tuz ve şeker alır, baharatlar tadına eklenir, ancak ilke olarak onlarla yapabileceğiniz gibi tadabilirsiniz. Tuzlama yemeklerinde biraz tuzlu su karışımı dökülür, ayrıca birkaç bezelye siyah ve tatlı kokulu biber ve defne yaprağı atabilirsiniz. Daha sonra fileto parçaları bulaşıkların içine konur, ayrıca bir karışım ile dökülür ve bir sonraki tabaka ile kaplanır. Ezilmeye gerek yoktur - balıklar böyle salgılayacaktır. Eğer bütün bir karkas aldıysanız, onu biraz dondurulmuş doğrama en kolay olanıdır: Bu durumda kemikler biraz daha hızlı ayrılır ve bu prosedür filetoları daha az incinir. Kemikler ayrı ayrı tuzlanabilir; bira için harika bir aperitif alırsınız ve aynı zamanda bunları yüzgeçlere, kuyruk ve kafaya ekleyerek kulaktan pişirebilirsiniz. Bu çeşit balıklardan gelen kulak muhteşem.

Böylece herhangi bir deniz balığını tuzlayabilir,Fakat genelde diğer ırklar için tuzlu su tercih edilir. Evde daha hızlı tuzlama yapmanıza izin verir ve daha lezzetlidir. Evde balık tuzlama azaltılmış - şeker istenirse tuz üç yemek kaşığı alınır litre suya salamura, siyah ve yenibahar birkaç bezelye, defne yaprağı parçalarını bir çift, süreci hızlandırmak ve baharatlı bir tadı biraz hardal, bitmiş ya da tozunu ekleyin vermek mümkündür bir buçuk kez. Salamura haşlanmış olabilir ve nihai ürünü ne kadar hızlı kullanmayı planladığınıza bağlı olarak da kullanabilirsiniz. Eğer 40-50 dereceye soğuduktan sonra daha iyi hardal ekleyin, tuzlu su kaynatın karar verirseniz, yani, aşikar olabilir. Balık karkasları oda sıcaklığında iki ila üç gün süreyle tuzlu suya konur ve daha sonra tamamen kullanıma hazır olur. o fileto şeklinde evde turşu balık gerekli idiyse - bu parçaların büyüklüğüne göre 5-8 saat içinde hazır olacak.

Eğer evde balık tuzlama gerekirseörneğin, misafirler gelmeden, yaklaşık 2 cm tuzlu kalınlık ve genişlik parçaları koyabilirsiniz, en kısa sürede oluşur ve bitmiş ürün 2-3 saat içinde alacak - bazı kaynaklar 8 için orada tutmak tavsiye rağmen, yeterince bu kez saatlerdir, ancak bu kesinlikle gerekli değildir. Gerekirse, örneğin, ringa salata "bir kürk altında Herring" - bu yeterli olacak ve bir buçuk saat zaman tabak ne olması gerektiği gibi önceden kesilmiş parçalar.

Evde turşu balıkları 2019

Evde turşu balıkları 2019

Related news

 • Kurdeleden Peçete Halkası Yapımı
 • Evde Pedikür Nasıl Yapılır
 • Silikonlu bir pişirme kabı kullanmayı biliyor musunuz
 • İnternette bir reklam kampanyası yürütmek - özellikler ve avantajlar
 • Yalancı Köfte

 • Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları


  Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları

  Evde turşu balıkları