Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 2019

Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 2019

Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 41 12.02.2019, 11:09

Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6'dır. Tipik ev tasarımı

Özel evler artık her şey oluyordaha popüler. Bunun nedeni insanların doğaya daha yakın yaşama eğiliminde olmalarıdır. Tabii ki, hazır bir yapı ile bir site satın alabilirsiniz, ancak her zaman tipik ev tasarımları her türlü istekleri tatmin edemez. Sonuçta, gerçekten rahat ve konforlu bir konaklama yapmak istiyorum.tavan ile ev düzeni 6x6

Bir ev inşa etmek bir günlük bir süreç değildir. Bütün bir dizi işi ima ediyor. Nihai sonucun tüm beklentileri aşması için, tüm noktaları dikkate alacak bir projenin hazırlanmasıyla başlamak gerekir. Bir çatı katı ile bir 6x6 evin düzeninin belirli bir bilgi gerektireceği dikkat çekicidir, bu nedenle profesyonellere danışmak mantıklıdır. Ancak, kendiniz yapmak için bir arzu varsa, o zaman bu yazı tam size göre.

Tasarım: Nereden başlamalı?

Düşünülen önemli noktalar var,ev tasarımları yapmak. Tabii ki en önemlisi binanın büyüklüğü. Uygulamada gösterildiği gibi, en yaygın olanı 6x6 konuttur. Böyle bir görüntü, tüm gerekli odaları uygun şekilde düzenlemek için yeterlidir. Ayrıca, bir ev inşa ederken arsa alanını dikkate almak gerekir. En iyi seçenek - 12 hektar. Ev planları hazırlanırken, hesaplamalarda, kalıcı olarak ikamet edecek olan kişi sayısına ve ihtiyaçlarına odaklanmak önemlidir. Örneğin, ailenin üyelerinden birinin bir araştırmaya ihtiyacı vardır, diğeri - spor salonu, üçüncü - bir kütüphane. Bu durumda, çatı katının alanı çeşitli yollarla donatılabilecek olan yardım alanına gelecektir. Aynı prensip, evin kat sayısına karar vermek için kullanılır.

Yukarıdaki seçeneklerin hepsinden sonraSon taslağı tartışıp kabul ettim, bir tahminde bulunmanız gerekecek. Zaten başlangıç ​​aşamasında bir çatı katı ile bir 6x6 evin düzeni maliyetlerin varlığını ima eder, bu yüzden büyük finansal yatırımlar için hazırlamak ve yavaş yavaş gerekli malzemeyi satın almak için gereksiz olacaktır.

Prefabrik evler: genel konsept

Şu anda bir çok insanla tanışabilirbüyük yazlık yerleşim yerleri. Orada inşa edilen evler hemen dikkat çekiyor. Kural olarak, bir ahşap kirişten inşa edilmiştir. Bu tür yapıların avantajı düşük bir ağırlığa sahiptir, ki bu da temelin seçimini etkiler. Bu yapıların muazzam bir temele ihtiyacı yoktur. Monolitik sığ veya taş temel üzerine çerçeve evler (6x6 projeler) inşa edilmiştir. Bu faktör, harcanan para miktarını önemli ölçüde etkiler. Sahadaki zeminin özelliklerinin de küçük bir önemi olmadığı dikkat çekicidir. Örneğin, bunlar yük kapasitesi, yeraltı suyu, seviye farklılıkları, vb.standart ev tasarımları

Çerçeve yapıları ince duvarlara sahiptirYaşam alanlarının faydalı alanını önemli ölçüde artırır. Ancak, bu hiçbir şekilde termal iletkenliklerini etkilemez. Modern teknolojiler ve uygun malzemelerle yalıtım sayesinde 6x6 metreden oluşan ev tuğladan çok daha sıcak olacaktır.

Çerçeve konstrüksiyonun avantajları ve dezavantajları

Bu yapıların ana avantajlarını vurgulayalım:

 • Evlerin hızlı montajı.
 • Hafif tasarım.
 • Büyük bir temel atmaya gerek yok.
 • Yüksek enerji tasarrufu oranına sahip olun.
 • Yeterince güçlü ve güvenilir, küçülmez.
 • Dahili kaplama, inşaattan hemen sonra gerçekleştirilir.

dezavantajları:

 • Çerçeve yapının oluşturulması, kalifiye bir yaklaşım ve teknolojiye sıkı sıkıya bağlılık gerektirir.
 • Maksimum kat sayısı üçtür.
 • Ağacıyı yangın söndürme araçlarıyla işlemek zorunda kalacaksınız.

Çerçeve evlerin yerleşim çeşidi

Daha önce söylendiği gibi, çerçeve evleribüyük talep var. Modern teknoloji, tek katlı ve iki katlı binaları hızlı bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır. Çalışma planı, arazi arsasının özellikleri, iletişimin yeri, vb. Özellikleri gibi tüm standart kuralları dikkate alarak yapılır. Tipik ev tasarımları bir çeşit şablondur. Çalıştığı zaman, yaygın hatalardan uzak durursunuz.

6x6 metre boyutlarına gelince, yararlıdırBu tesislerdeki alan büyük bir aile için yeterli olacaktır. Ve ikinci bir kat inşa ederseniz veya tavan arasını donatıyorsanız, bir geceleme ile misafirleri bile alabilirsiniz.

Yani, birinci katta bir oda ayırmanız gerekiyorkazan dairesinin altında. Bu oda birçok standart gereksinim ile sunulmaktadır, bu nedenle önceden kurulum sırasında belirlenen standartları bilmek tavsiye edilir, böylece ekipmanı kurarken her şeyi yeniden yapmak zorunda kalmazsınız.

Sonraki oda bir antre veya bir antre. Tavan arası 6x6 evin düzeninin hiçbiri bu oda olmadan yapamaz. Ayrıca bir banyoyu, ayrı veya kombine edinmeniz gerekir - kişisel tercihlere bağlıdır. Mutfak ve oturma odası birinci katta bulunmalıdır, bu düzen en uygun olacaktır.ahşap 6x6 yapılmış ev

İkinci katın donatılmasıyla, öncelikleyatak odası için yer. Kural olarak, 6x6 evde iki tane var. Bunlar arasında, birinci kata koşmak son derece elverişsiz olduğu için mutlaka bir banyo olmalı. Boş alanın geri kalanı bir salon için mükemmel.

Tavan arası yaz aylarında sıklıkla kullanılır.Ancak, inşaat sırasında bu öncül uygun şekilde yalıtılmış ise, o zaman tüm yıl boyunca kullanılabilir. Burada bir çocuk odası, spor salonu, kütüphane ya da çalışma düzenleyebilirsiniz.

Bir kattaki çatı katı ile 6x6 evin düzeni

Bu tür evler yukarıda tarif edilen seçeneklerden çok daha güçlü ve pratik olarak kabul edilir. Ancak, görev biraz daha karmaşık hale geliyor, şimdi gerekli tüm odaları tek bir yere yerleştirmek gerekiyor.

 1. Kazan dairesi kalır.
 2. Koridor büyük ölçüde azaltılmıştır.
 3. Mutfaklı bir oturma odasının birleştirilmesi tavsiye edilir.
 4. Yaşayan insan sayısına göre iki veya üç yatak odası.
 5. Banyo
 6. Çatı katı odası dinlenme odası için uygundur.

ev tasarım projeleri

Çatılar türleri

Eğer inşaatın başlangıç ​​aşamasında, faydalı olduğunun tavan alana eklemek istiyorsanız çatının sağ türünü seçmek gerekir. En yaygın olanları düşünün:

 • Standart görünüm bir çatıdır. Kırık ve tavan arası. Eğer 6x6 keresteden yapılmış tek katlı bir ev böyle bir çatı ile inşa edilmişse, o zaman iki katlı bir binaya eşittir.

çerçeve evleri projeleri 6x6

 • Tek kullanımlık pratikte çatı altında boş alan yoktur, bu nedenle yararlı bir yaşam alanı için çok uygun değildir. Burada sadece küçük bir kütüphane veya galeri edinebilirsiniz.
Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 2019

Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 2019

Related news

 • Yumurtalı Ekmek Kızartması Tarifi
 • Kek tarifi ile Etiketlenen Konular
 • Gerçekten aşık erkek nasıl davranır İşte Kanıtları
 • Çok İzlenen Videolar
 • Magadan Bölgesindeki Natalka altın yatağı: rezervler, yıllık üretim

 • Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 18

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı


  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 42

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 49

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 18

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 8

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 57

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 4

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 95

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 99

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 57

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 26

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 29

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 4

  Evin düzeni bir çatı katı ile 6x6dır. Tipik ev tasarımı 92