Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 2019

Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 2019
24.08.2019

Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 12

Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar

Rusya'da, birçok ilginç ve güzel şehirler,turistler tarafından sürekli ziyaret edildi. Ve sadece yurttaşlarımız değil, aynı zamanda yurt dışından gelen misafirler. Ziyaret etmek için en popüler yerlerden biri Soçi'dir. Bu tatil kasabası turistik açıdan zengindir. Bazıları eşsizdir. Örneğin, aşırı bir park alın. Sochi, tüm dünyada onlar tarafından bilinir. Ve bunun için bir açıklama var.

Sochi aşırı park

Popülerlik nedeni

İlk olarak, Sochi'nin aşırı bir parkta ne olduğu içininsanlar - bu, dünyanın en uzun, asılı bir yaya köprüsüdür. Skybridge denir. Bu arada SkyPark'ın adıyla da aynı şekilde. Bungee jumping için tasarlanmıştır. Bu, dünyanın en yaygın aşırı sürüşlerinden biridir. Ya da Rusya'da olduğu gibi tarzanka derler. Elbette, bungee jumping herkesin aşina olduğu bir şeydir - bir kişi uzun bir yoğun kauçuk ipe bağlıdır, sonra serbest düşüşe girer. Duyular açıklanamaz. Özellikle Skypark'ta. Sonuçta, ünlü köprünün yüksekliği 207 metredir.

Ve bu yükseklikten düşme evresi yaklaşık 7 saniyedir. Ve bu anda kişinin “hızlandığı” hız 120 km / s işaretini geçiyor!

Köprünün uzunluğu, bu arada, 439 metredir. Güvenli mi Öyle! Sonuçta, o sekiz adet metal tellerin tutuluyordu. Ve bunların her birinin kırılma mukavemeti 360 tondur. Toplam yapının kendisinin ağırlığı -. 120 ton güvenlik endişeleri her konu toplam ve mantıklı, ama hiçbir şey endişelenecek - onun gücü altında bile 9 büyüklüğünde deprem sürdürmek böylece SKYBRIDGE tasarlanmış olmasıdır.

konum

Extreme Park (Sochi) şehir içinde değil. Tesis alanlarından biri olan Krasnaya Polyana ve Adler arasında yer almaktadır. Eğer oraya gitmek istiyorsan, o zaman Akhshtyr Gorge'ye gitmelisin. Daha önce, Sochi nehri Mzymta tarafından kesilen Akhsu dağ sırasının bir parçası olarak biliniyordu. Fakat 2014'te Skypark'ı açtı - şimdi popüler bir Extreme Park. Bundan sonra Soçi, "adrenalin" eğlencelerinin bilenleri için cazibe nesnesi oldu.

 Sochi gökyüzü parkı aşırı park

Heyecan garantisi

Sky-Park - sadece yaya köprüsü için bilinen Soçi'deki aşırı bir park. Burada kendinizi ve diğer eğlenceleri adayabilirsiniz.

Örneğin, 69 metrelik bir yükseklikten serbest bungee. Bu amaçla tasarlanan platform, aşırılıkların hayata geçirilebileceği çeşitli sıçramalar dikkate alınarak tasarlandı. BMX-bisikletlerde hile yapmak için de uygundur. Engelli insanlar bile burada eğlenebilirler. Tekerlekli sandalyeli insanlar dahil.

Daha fazla Sky-Park (Soçi'de aşırı bir park) biliniyorSoçi Kanat adlı bir cazibe. Tam anlamıyla - "Sochi salıncak". Her şey nasıl olur: Bir kişi bir sandalyede oturur ve sonrasında mekanizma serbest düşüşe geçer. Sandalye ile birlikte ters yönde uçar - çembere teğet üzerinde, sarkaç prensibi üzerine. Yarıçap, bu arada, etkileyici - 170 metre. Sochi Wing, dünyanın en yüksek salıncağı.

Ama en uç nokta Mega Troll. Dünyadaki en hızlı troller! İlkesi şudur: Birkaç kişi (2-3) özel bir arabada oturmaktadır. Ondan sonra geçitler boyunca 700 metre uçarlar ve tüm bunlar - 120 km / s hızda! Son derece, ama güvenli bir şekilde - insanlar onlarca yıldır test edilmiş süper güvenilir bir sistem tarafından sigortalanmaktadır.

aşırı park sochi fiyatı

Mowgli halat parkı

Eğlence parkının konukları yükseklerden korkuyorsasonra hala ısınabilirler. Bu ilginç bir engel kursu ve büyüleyici rotaları ile bir "Mowgli" bir ip parkı oluşturmak için oldu. Bu arada, şu anda genişliyor. Bu sebeple "Mowgli" Aralık ayının ilk yarısından itibaren kapalıdır, ancak bu sadece bir süredir.

Ayrılmış bir ormanın gölgesinde bir park var. Engellere rağmen korkutucu değildir - çünkü her engel en dikkatli şekilde planlanmıştır. Ayrıca, "Mowgli" profesyoneller tarafından test edildi ve doğrulama günlük olarak gerçekleştirildi. Ayrıca, güvenlik sistemi iyi düşünülmüş. Rotanın en başında sabitlenen kişi en sonunda sigortalı olacaktır.

Sochi gökyüzü parkı aşırı park

Dağcılık bilenler için

Yukarıdaki eğlence her şey değildirSoçi'de bulunan aşırı bir parka sahiptir. Bir yaya köprüsü, halatlar, adrenalin dalgalanmaları - hepsi heyecan verici, ama daha az önemli olan eşsiz yol "Gökyüzü". Uzun bir streç üzerine serilir, alpinizmde ferrata ile denir. Genel bir terim. Bir güvenlik hattı ile donatılmış bir kayalık alan belirlerler. Herkes bir alpinist gibi hissedebilir ve aynı zamanda onların güvenliğinden de emin olabilirsiniz!

Olağanüstü güzellikteki mağaraya giden yolu yönlendirir,Mzymta'nın sol tarafında Akhshtyr gorge'in kaya duvarında yer alır. Rota iki bölüme ayrılmıştır. "Basit" (yüzeyin neredeyse yatay olduğu yer) ve "karmaşık" - üzerinde insanlar neredeyse dikey bir duvara tırmanmak zorunda kalacaklar. Ama düşünceli adımlar var, bu yüzden çok fazla zorluk olmayacak.

Sochi Aşırı Parkı Yaya Köprüsü

Tarifeler ve seyahat

Yani, yukarıda tüm eğlence listelendi,Şu anda turist Sky-Park sunabilir. Sochi'deki Extreme Park fiyatları oldukça büyük, ancak haklı. Eğer 69 metre yüksekliğinden atlamak istiyorsan, o zaman 6.000 ruble ödemek zorundasın. 207 metreden "Uçuş", 12 ton nehire mal olacak. Bu durumda, bir kişiye ne kadar uzun süre atladığına dair bilgi veren bir sertifika ve satışa benzer bir topikal tişörtü verilecektir.

Bu aşırı park hakkında bilmeniz gereken her şey değilSoçi. Bir kişi kendisi "combo" olarak adlandırılan bir kitap varsa fiyat daha karlı olabilir. Bu - Turist tüm gün adanabilir sadece birkaç eğlence. 69 ve 207 metre yükseklikten atlama, 17.000 rubleye mal olacak. Bu oldukça karlı.

Ve eğer 69 metre yükseklikten atlamak istersen, ve"Sochi salıncak" deneyimini - sadece 10 000 rubleye mal olacak. Bu "açılan" iki için mevcut olduğu göz önüne alındığında, tasarruf iki kat daha hoş.

Ve salıncaklar ile 207 metre yükseklikten atlar 17.500 rubleye mal olacak. Ancak, en popüler "Combo" yukarıdaki ilgi çekici yerlerin sadece üçünü içerir. Böyle bir zevkin maliyeti 20.000 ruble.

Park'a nasıl gidilir? Pasajda zorluk yok, 105 no'lu ya da 105-C numaralı otobüse binmek yeterlidir. 131'inci otobüsü değiştirebileceğiniz Amshensky bahçesine gitmelisiniz. Ve daha fazlası - Skypark'a. Bundan sonra, yaklaşık 300 metre yürüyerek.

Ve son olarak - değerlendirme hakkında. Burada bulunan insanlar, emin olun - buraya gelmek ve eğlenmek gerekir. Evet, biraz pahalı ama izlenim buna değer. Turistler, köprüden ve herkesin burada istisnasız olarak aldığı off-road adrenalinden en güzel manzaraya dikkat çekiyor. Ve ilgi çekici yerler, artı her şey, ilginç, heyecan verici.

Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 2019

Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 2019

Related news

 • Kullanılmış edebiyatların listesini doğru bir şekilde nasıl hazırlarsınız
 • Serdar-Şule Cümbüş çiftinin Bebekte sushi keyfi
 • ÇAM ORMANI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI
 • Güllü Bebek Panço Modeli Yıpılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Rusyanın Ünlü Hanedanlığı dergisi: çıkış programı, oda sayısı

 • Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 66

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar


  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 38

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 64

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 89

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 84

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 54

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 80

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 88

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 1

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 18

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 97

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 88

  Extreme Park, Sochi: açıklama, özellikler, hizmetler ve yorumlar 70