Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 2019

Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 2019

Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 84 21.01.2019, 05:40

Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın!

Yani bugün fırında hindi filetoyu pişiriyoruz. Bu yemeğin oldukça basit bir şekilde hazırlanmış olmasına ve üzerinde doğaüstü taleplerin bulunmamasına rağmen, baş döndürücü bir aroma ve hoş bir tada sahip olmakla birlikte, çok tatmin edici olduğu ortaya çıkıyor. Ama siz kendiniz bunları çok yakında değerlendirebileceksiniz ve bu arada, hangi malzemelere ihtiyaç duyacağımızı anlayacağız.

Fırında hindi fileto fırındaHindi filetolarını fırında pişirirsek ve yaklaşık 1 kg tavuk etimiz varsa, aşağıdaki oranlarda ek bileşenlere ihtiyacımız olacak:

 • su (yaklaşık iki litre);
 • tuz (yaklaşık 2 yemek kaşığı);
 • Öğütülmüş 1 çay kaşığı;
 • 2 çay kaşığı kuru fesleğen;
 • 2 çay kaşığı. kekik;
 • kırmızı biber (2 çay kaşığı);
 • fasulye kişniş (2 çay kaşığı);
 • iki veya üç diş. sarımsak;
 • 3 yemek kaşığı bitkisel yağ;
 • bitmiş hardal bir çay kaşığı;
 • Bıçağın ucundaki acı biberin yanı sıra.

Şimdi en ilginç olanına geçelim - nasılpişmiş hindi fileto pişirmek için. Bugün düşüneceğimiz tarifler, bu arada, domuz eti, sığır eti ve diğer bazı etleri pişirmek için de kullanılabilir.

fırında hindi fileto tarifleri

Yapılacak ilk şey, tuzu suda çözdürmek ve daha sonra önceden yıkanmış ve kurutulmuş hindi içine daldırmak. Suda en az iki saat kalmalıdır - bu etin tükürmesini sağlar.

Şu anda türkiye'yi kapsayacağımız bir karışım hazırlayabilirsiniz. Tüm kuru malzemeler tereyağı ve hardal ile karıştırılır - olağanüstü aromatik baharatlı bir kütle alırsınız.

Tuzlu filetolar çıkarılır, durulanır.su ve bir havlu ile kurulayın. Sonra, kuşu sarımsakla doldurmalıyız (fırında hindi pişireceğimiz gibi, bu daha da iştah açıcı ve lezzetli hale getirecektir). Bu nedenle sarımsağı ince plakalara kesmek, etin içinde ince kesikler yapmak ve sarımsağı içine koymak en iyisidir.

Böylece, son aşamaya yaklaştık. Kızartma tavası veya fırın tepsisi özel bir folyo ile kaplanmalı, üzerine bir kuş yerleştirilmeli ve önceden hazırlanmış baharat karışımı ile yağlanmalıdır. Eşit olarak dağıtılması arzu edilir.

hindi fileto kaç tane pişirirÜrünleri hazırlarken ısınmakfırın maksimum sıcaklığa. Yemeğimizi buraya koyuyoruz ve 15 gün boyunca fırında hindi filetolarını fırında pişiriyoruz. Bu süre zarfında tamamen hazır olmayacaktır, ancak pişirme sıcaklığını 250 dereceye düşürmeli ve yarım saat daha pişirmeye devam etmelisiniz. Bundan sonra hindi filetosunu deneyin: ne kadar pişirdiğine, etin kalitesine ve yaşına bağlı olduğundan, farklı durumlarda farklı bir zamana ihtiyacınız olabilir. Ortalama olarak, pişirme süresi yaklaşık 45-50 dakikadır.

Hindi filetolarını fırında pişirirsekBöylece hem sıcak hem de soğuk olarak kullanabilirsiniz. Çeşitli soslarla - baharatlı, kremsi, mayonez vb. - bir yemek servis edebilirsiniz. Fırında pişirilen kümes hayvanları, evlerine hoşça vakit geçirmek isteyen veya misafirler için bir masa hazırlamak için en az vakit geçirmek isteyenler için ideal bir seçenektir. İzlenimlerinizi ve kendi pişirme alışkanlıklarınızı paylaşın!

Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 2019

Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 2019

Related news

 • Gece Düşünmekten Uyuyamamak Nedenleri ve Çözüm Önerileri
 • Elif mi Ebru mu
 • F Harfi ile Başlayan Deyimler ve Anlamları
 • Elmalı Tarçınlı Kurabiye

 • Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 88

  Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın


  Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 94

  Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 57

  Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 52

  Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 25

  Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 50

  Fırında hindi filetoyu pişirin: sevdiklerinizi şaşırtın 64