Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 2019

Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 2019
21.09.2019

Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 66

Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburg'da çalışma saatleri ve adresi

Petersburg, Rusya'nın kültür başkenti. Kentte yaklaşık bin farklı müze ve şubeleri var. Sergiler ve çeşitli kültürel etkinlikler için popüler bir mekan, bugün Faberge Müzesi'nin (St. Petersburg'da) bulunduğu Shuvalov Sarayı'dır. Shuvalov Sarayı, yıllık konser etkinliklerinin, özel toplantıların ve sergilerin düzenlendiği özel bir müzedir. Bu yazıda Faberge Müzesi'nin (St. Petersburg) ne olduğunu öğreneceksiniz.

Müze hakkında

Faberge St. Petersburg Müzesi

Faberge Müzesi (St. Petersburg) amacı ile kurulduRus ve dünya kültür mirasının torunlarına birikim, koruma ve aktarma. Şehir için büyük bir rol özel bir müze kompleksi - bir zamanlar eski soylu aileler Shuvalov ve Naryshkin'e ait olan Shuvalov Sarayı tarafından oynanır. Bu, XIX-XX yüzyıllarında sanat eserlerini yaratan Rus ustası Carl Gustav Faberge tarafından gerçekten zengin bir eser koleksiyonudur. İşte en popüler örnekler toplanır. Bu nedenle, St. Petersburg'daki Faberge Müzesi'nde sürekli çalışan sergi - imparatorluk Paskalya yumurtaları büyük bir ilgi görüyor. Sarayın dekorasyonunun ihtişamı, Faberge ailesinin en yüksek takı ustalığı hayal gücünü heyecanlandırıyor. Charles ve ailesinin yarattıkları, tüm ihtişamıyla Rus İmparatorluğu tarihinin eşsiz eserleri. Ayrıca, St. Petersburg'daki Faberge Müzesi, St. Petersburg'un en güzel binasıdır ve her gün yüzlerce turist çekmektedir.

Shuvalov Sarayı'nın tarihi

Salvador spb sergisi Faberge Müzesi'nde verildi

Bu yıl dördüncü yaşını kutladıSt. Petersburg'daki Faberge Müzesi'nin en eski saraylarından birinde yer almaktadır. 2013 yılında kurulan Müzesi, Adres, herkese tanıdık - bir Fontanka Nehri, ev 21. Naryshkins Shuvalovs-set saray arazisinin tam tarihi zordur. Onsekizinci yüzyıl İtalyan asıllı mimar sonunda Giacomo Quarenghi bir proje hazırlandı ve saray uygulanmasını başladığı bilinmektedir. İlk sahipleri Rus İmparatorluğu eşi Voronisav'un ​​boyunca ünlü, ama zaten 1799 yılında saray Naryshkina Maria Antonovna itfa. Maria, sarayın iç dekorasyonuna aktif olarak katılmaya başladı ve o zamanlar gerçek bir müze haline geldi. Naryshkin dünyadan saray sanat koleksiyonları için satın ve bir mermer kaide ve değerli biblolar ve saatler oldu.

St. Petersburg'un İlk Sarayı

Naryshkin Sarayı'nın karşılama konuklarıAlexander Pushkin, Ivan Krylov, Karl Bryullov, Nikolai Karamzin ve diğer birçok sanat insanı. Sermayenin toplumu bütünüyle toplar, şenlikli şenlikler için toplandı. Bu muhteşem saray İmparator I. Alexander tarafından ziyaret edilmiştir. 1834 yılının Nisan ayında, İmparator II. Alexander'ın doğumu vesilesiyle ciddi bir topun yapıldığı bilinmektedir. Naryshkin Sarayı için bir başka önemli gün ise, Shuvalov ailesinin bir temsilcisi ile sarayın ilk mirasının düğünüdür. Bu vesileyle saray, yeni bir Sofya Lvovna ve Pyotr Pavlovich ailesinin rahatı altında yeniden inşa edildi. Şu andan itibaren, Fontanka Nehri'nin kıyısındaki giriş geniş ön merdiveni kaplıyor. Böylece, Naryshkins'in "saltanatı" dönemi, Shuvalovların sahip olduğu zamanla değiştirilir.

Askeri dönem, devrim

Faberge St. Petersburg müzesinde sergi

1914'te trajik Birinci Dünya Savaşı'nın patlak vermesiyleNaryshkin-Shuvalov'un sarayı Elizaveta Vladimirovna'nın son varisine yerel bir hastanenin mülkiyetine devredildi. Salonlarda yaralı askerler için hastaneler düzenlenmiş ve ön oda memur odası olarak hizmet vermiştir.

1917 Şubat Devrimi'nden sonra sarayShuvalov merkezi duruma transfer edildi. yönetim ve tüm müze sergileri, her türlü saklanma yeri ve depoya taşındı. Neyse ki, devrimci dönem sergilerin güvenliğini etkilemedi. Saraydaki revir nihayet tasfiye edildikten sonra müzedeki önlükler açıldı ve gelecekteki kaderleri 1925'e kadar geçici hükümetin açtığı yeni soylu soylu müzenin sergileriyle belirlendi. Daha sonra saray koleksiyonları Kış Sarayı ve Rus Müzesi'ne taşındı. Koleksiyonun bazı öğeleri hala müze fonunda tutulmaktadır.

Sovyet dönemi, kuşatılmış Leningrad

1930'ların başlarında,Mühürün merkez binası Shuvalov Sarayı'nda bulunuyordu. Başlangıç ​​propagandacı şair Vladimir Vladimirovich Mayakovski, Ekim Devrimi'nin on yılı vesilesiyle "Okay" adlı yirmi yedi yedinci yılını burada okudu. Sarayın diğer kaderi belliydi - bina önce mühendislik ve teknik ihtiyaçlara, sonra da tasarım ofislerine aktarıldı. Leningrad ablukası, saray tarihinde büyük bir iz bıraktı: en güçlü bombalama olayına maruz kaldı, binanın büyük bir kısmı ve sergiler çekti. Üç katlı kanadın tamamı neredeyse dünyanın yüzünden silindi. Ahşap zeminleri tahrip eden birkaç yangın, onlarla birlikte ve sarayın tavan tavanının eşsiz resimlerini aldı.

müze faberzhe adresi

Restorasyon ve yeni müzeler

Faberge Müzesi (St. Petersburg) ortaya çıkmadan önce, saraybirçok sıkıntı yaşadı. 1950'de ilk restorasyon çalışması başladı, ancak şehir finanse edemediğinden, saray hala büyük onarımlara ihtiyaç duyuyordu. Altmışlı yıllarda burada da tam bir onarım olmadan yaklaşık otuz yıldır var olan Dostluk Evi açıldı. Ancak, yeni Rusya'da, 2006 yılında, saray özel bir vakfın mülkiyetine devredilmiş, müze sergilerinin restorasyonu ve özel koleksiyonların oluşturulması duyurulmuştur. 2013 saray tarihinde en önemli oldu. Özel arazide saray tamamen restore edilmiş, müze ziyaretleri açılmış, St. Petersburg'daki Carl Faberge'nin yaratıcılık koleksiyonunun kalıcı bir sergisi açılmıştır. Salvador Dali'nin Faberge Müzesi'ndeki sergisi bugün St. Petersburg'daki en popüler etkinliktir, detaylar okuyucularla paylaşmak istiyorum.

Faberge Müzesi'nde Salvador Dali

Spb Müzesi Faberge Çalışma Modu

31 Mart 2019'den beri sergi başladıİspanyol sürrealist sanatçısı. Bu, belki de bu sanatçının St. Petersburg'daki koleksiyonunun tarihindeki en büyük resim koleksiyonu. Resmin Rönesans: Michelangelo'nun resimdeki Dante ismindeki eserleri üzerine sanatçının düşüncesine özel bir dikkat gösterildi. 20. yüzyılın kült sanatçısı, gerçeküstü sanatın en sanatsal unsurlarını kullanarak, seyirciler üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir. Skandal, gizemli ve bilge - bu yüzden Dali, bugünkü müze sergisine gelen ziyaretçileri görür. Bu sergide hem sanatçının ilk eserlerini (ilk gerçeküstü manzaraları) hem de daha sonraları görebilirsiniz.

SPb, Faberge Müzesi: çalışma saatleri

Petersburg'daki Faberge Müzesi nerede

Salvador Dali sergisi için bilet satın alın,onsekiz yaşın üzerindeki ziyaretçiler için tavsiye edilen, sadece ziyaret gününde sunulmaktadır. Biletleri online veya müzenin bilet ofisinde satın alabilirsiniz. Ziyaret saatleri (günler hariç):

 • 10.00 - 14.00;
 • 14.00 - 18.00;
 • 18.00 - 20.45

Çevrimiçi bilet satın aldıysanız,Bunları müzenin bilet bürosundan, adınızı ve soyadınızı ve sipariş numaranızı vererek alabilirsiniz. Tercihli gruplar sergiyi 200 ruble fiyattan ziyaret edebilirler, standart giriş bileti 450 ruble. Ayrıca ziyaretçiler 700 ruble ödeyerek karmaşık bileti kullanabilirler. Son seçenek Dali sergisini ve Faberge Müzesi'nin ana sergisini bir rehber olmadan ziyaret etmeyi içerir. Ayrıcalıklı vatandaş kategorileri de vardır: emekliler, okul çocukları, tam zamanlı öğrenciler, lisanslı rehberler.

Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 2019

Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 2019

Related news

 • Kediler Kakasını Neden Gömer
 • DOĞAL YOLLARLA GÖĞÜS BÜYÜTME OLUR MU
 • Pasta Kreması Tarifi
 • Halisdemirin ailesinden reklam afişine tepki
 • Arı Alerjisi Olanlar İçin Önlemler

 • Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 57

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi


  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 36

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 42

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 38

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 97

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 44

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 94

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 42

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 57

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 80

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 57

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 8

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 97

  Faberge Müzesi, St. Petersburg: St. Petersburgda çalışma saatleri ve adresi 77