Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 2019

Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 2019
21.08.2019

Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 25

Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir

Çoğumuz periyodik hissediyorumküçük bir sıkıştırma koltukaltı oluşumu. Eğer incitmezse, sıvı yaymazsa, onu görmezden geliriz. Ve bir iki hafta sonra, şişme kaybolur ve bunu unuturuz. Ama hepsi aynı, ne var ve bunun için endişelenmeye değer mi?

Koltuk altı cilt altında yağ bulunurBoynun lifiyle bağlanan lif. Doğrudan yağ dokusunda bir dizi aksiller lenf nodudur. Lenf düğümü farenin altında hangi rolü gerçekleştirir? Amacı göğüsten koluna akan lenfleri filtrelemektir. Bağışıklık sisteminin bir efektörü olmak, vücudumuzun yabancı organizmaların istilasından korunmasına yardımcı olur. Lenf düğümleri içindeki lenf düğümlerini temiz lenfler. Büyük bir yük ile, boyut olarak artar. Bununla birlikte, lenf nodu, farenin altında sonsuz olarak büyüyemez ve yük ile başa çıkmadan, enfeksiyonu geçer.

Enflamasyonun en sık nedeniLenf nodları veya lenfadenit, vücuda saldıran çok fazla bakteri veya virüsdür. Lenfte bir kez, yok edilirler, düğümlerine ulaşırlar, ancak mikroorganizmaların bir kısmının büyük bir akışı onlara doğru yerleşir. Bu durumda, kolun altındaki lenf noduna basmak, acı hissedeceksiniz.

Lenf nodu büyümesi tetiklenebilirbir dizi hastalık. Ancak bazı hastalıklarda bu tür oluşumlar karakteristiktir. Örneğin, Yersinia cinsine ait bakterilerin neden olduğu hastalıklar ölümle sonuçlanabilecek aşırı derecede tehlikeli enfeksiyonlardır. Temsilcileri için en ünlüsü, Orta Çağ'da çok sayıda yaşam süren bir veba idi. Olguların yarısında bubonik bir formda ilerledi, lenf düğümlerindeki tümörler bir tavuk yumurtasının büyüklüğüne ulaştı. Bu tip hastalık bugün neredeyse bulunamamıştır, fakat bu bakterilerin başka çeşitleri de vardır, ayrıca sağlık açısından da daha az tehlikeli değildir.

İltihaplanmaya neden olabilecek diğer nedenler arasındakoltuk altı altındaki lenf düğümleri - onlara malign hücrelerin penetrasyonu. Aksiller lenf düğümleri için, meme bezlerinin neoplazmları karakterize edilir. Risk grubu 40 yaşından sonra kadınları içerir, bu yüzden kendinizi günlük olarak incelemeniz ve göğsünüzün keçeler için olan alanını hissetmeniz için bir önleyici tedbir olarak önemlidir. Sadece bu yüzden hastalığın ilk aşamasını kaçıramazsınız. Bir doktorla temasa geçtikten sonra, malign, aksiller lenf nodlarının oluşması zorunlu bir engel olarak çıkarılacaksa, metastaz yolu üzerindeki ilk engel olarak çıkar.

Büyümüş lenf düğümleri bir komplikasyon olabilirbulaşıcı hastalıklar sonrasında (genellikle çocuklarda). kolunun altında basınca duyarlı lenf nodu zarar verirse ve onlarla birlikte başka belirtiler vardır: baş ağrısı, ateş, ya da gün be gün düzenli bir artış - Eğer doktora için bir neden var. Hastalığın nedenini belirlemek ve bir doktor olmalıdır bu durumda tedavi reçete.

Lenfatik tedavi etmeye kalkışmayınYöntemler, doğrudan doğruya inflamasyona neden olan sebeplere bağlı olduğundan düğümler. Sadece bir doktor iltihabın ana odağını belirleyebilir ve ortadan kaldırabilir ve lenfadenit tedavisi görebilir.

Akut lezyonlarda lenf düğümleri reçete edilirkonservatif yöntemler: hasta organların geri kalanı, UHF prosedürleri, etkilenen bölgelere kuru ısı uygulanması. Eğer pürülan işlem başlamışsa, o zaman ısıtma gösterilmez ve tedavi, hastalığın özelliklerini dikkate alarak, doktorun seçeceği antibiyotik alımı ile başlar.

Tedavi yöntemlerinden biri hile etmektirantibakteriyel iltihaplı bölgeleri daha sonra tibonovoy streptomisin veya merhem sarılır. , Üstlenilen tedaviye rağmen, etkilenen düğüm boyutu büyümeye devam ederse, cerrahi müdahale kullandı: lenf düğümü üzerinde deri kesilir, irin böylece müteakip balgam drenaj sistemi empoze sonra mümkün olur izler. Kronik lenfadenite olarak bağışıklık arttırıcı ilaçlar tarafından atadı.

Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 2019

Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 2019

Related news

 • Keledoş Yöresel Van Yemeği Videosu
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Gambilya Favasi Tarifi Bodrum
 • Somon biftek yemek nasıl
 • Kuş Kafesi Temizliği ve Bakımı

 • Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 25

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir


  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 3

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 4

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 11

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 70

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 29

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 81

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 69

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 76

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 46

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 4

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 79

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 39

  Farenin altında genişlemiş lenf nodu nedir 39